Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 11:21

autor: Góral

Kingdom Under Fire II wciąż powstaje. Pojawiło się nowe wideo i kilka informacji

Studio BlueSide udostępniło wideo prezentujące Kingdom Under Fire II w wersji na konsolę firmy Sony. Tytuł umożliwi wspólne granie użytkownikom komputerów PC i PlayStation 3. Prawdopodobnie przed premierą pełnej wersji pojawi się demo.

Kingdom Under Fire II ma w naszym serwisie długą historię. Po raz pierwszy wspominaliśmy o tej produkcji jeszcze w grudniu 2007 roku. Od tego czasu gra, z projektu dedykowanego komputerom PC, rozrosła się do tytułu, który dostępny będzie także na konsoli PlayStation 3. Premierę przekładano już kilkukrotnie, aż w końcu sprawa ucichła. Na szczęście tytuł studia BlueSide żyje, a my mamy nowe wideo i kilka informacji.

Kingdom Under Fire II ukaże się na komputerach PC i konsoli PlayStation 3. - Kingdom Under Fire II wciąż powstaje. Pojawiło się nowe wideo i kilka informacji - wiadomość - 2013-01-31
Kingdom Under Fire II ukaże się na komputerach PC i konsoli PlayStation 3.

Poniższe nagranie ukazuje dewelopera gry – Son Hee-seunga – który bawi się edycją Kingdom Under Fire II na PlayStation 3. Poinformowano, że wersja na konsolę Sony nie będzie różnić się zawartością względem odsłony na PC. Zmieniony jest tylko interfejs użytkownika, który został przystosowany do obsługi padem. Firma planuje wdrożyć rozwiązania wykorzystujące sieć PlayStation Network, a sama produkcja umożliwi wspólne sesje użytkownikom komputerów i konsol. Dodatkowo ujawniono, że gra prawdopodobnie doczeka się dema przed rynkową premierą. Niestety nie dysponujemy informacjami na temat chociażby przybliżonego terminu debiutu tej produkcji.

Kingdom Under Fire II to gra typu MMO łącząca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego i produkcji RPG. Początkowo tytuł miał ukazać się na komputerach PC i konsoli Xbox 360, jednak firma Microsoft nie ułatwiała życia studiu BlueSide i po kilku miesiącach rozmów zrezygnowano z tej wersji. Projekt trafi za to na PlayStation 3.