Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCPS4PS3X360
Okładka Kingdom Under Fire II (PC)

Kingdom Under Fire II

Osadzona w realiach fantasy strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami cRPG.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo

Okładka Kingdom Under Fire II (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

data nieogłoszona

PS4 PC

Kingdom Under Fire II jest, podobnie jak pozostałe odsłony serii (A War of Heroes, The Crusaders, Heroes i Circle of Doom) jest hybrydą strategii czasu rzeczywistego i roleplaya, z tą jednak różnicą, że tym razem twórcy, koreańskie studia Phantagram i Blueside, postawili na tryb sieciowy umożliwiając wspólne starcia tysiącom graczy z całego świata. Otrzymaliśmy więc grę typu MMOARTS, pod względem sposobu prowadzenia rozgrywki i fabuły najbardziej zbliżoną do Kingdom Under Fire: The Crusaders.

Akcja Kingdom Under Fire II ponownie przenosi nas do świata Bersia przypominającego Europę z czasów średniowiecza. Tym razem jednak do nieustającej wojny pomiędzy Human Alliance (Elfy i ludzie), a Dark Legionem (Orkowie i Ogry) dołączyła trzecia frakcja - pochodząca z innego wymiaru Encablossa (jej szeregi zasilają mutanty i potwory). Oczywiście w związku z pojawieniem się nowej rasy do znanych z poprzednich odsłon bohaterów dołączyli kolejni z unikalnym wyglądem i umiejętnościami. W trakcie zabawy zwiedzimy ogromny kontynent i nieznane dotąd lądy.

Jak nietrudno się domyśleć, na początku musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu, a następnie zrobić wszystko co w naszej mocy, aby zdominować pozostałe nacje. W tym celu tworzymy potężną armię i prowadzimy ją do boju. Jeśli jednak nasz przeciwnik jest zbyt potężny zawsze możemy połączyć siły z innymi graczami. Starcia są naprawdę epickie, gdyż na polu bitwy spotykają się często wielotysięczne armie. Szczególnie widowiskowe są oblężenia zamków i fortec, zresztą podczas ich realizacji twórcy wzorowali się na scenach z takich filmów jak Władca Pierścieni czy Królestwo Niebieskie. Atakujący starając się przedostać przez mury obronne rzucają drabiny, atakują katapultami i usiłują wyważyć główną bramę, natomiast obrońcy próbują na bieżąco naprawiać zniszczenia i uniemożliwić najeźdźcom wtargnięcie. Rzeczą normalną są również walki na murach zamkowych. W bitwach bierze udział także nasz awatar (jednocześnie dowódca wojsk), którego działaniami możemy kierować z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Najazdy na wrogie terytoria i obrona własnych ziem to jednak nie wszystko, czym twórcy postanowili wypełnić nasz czas. Możemy również, jak w typowym MMORPGu, rozmawiać z innymi graczami, zawierać sojusze, wymieniać się z nimi i tworzyć gildie, które z kolei mogą połączyć się w jeszcze większe ugrupowania.

Chociaż główną atrakcją Kingdom Under Fire II są właśnie rozgrywki sieciowe, deweloperzy przygotowali również kampanię dla jednego gracza przypominającą tę znaną z The Crusaders, chociaż bardziej rozbudowaną i posiadającą ciekawszą fabułę. Podobnie jak tam musimy pomóc wybranej nacji zagarnąć terytoria pozostałych, a kiedy już uda nam się zapanować nad całym kontynentem odnosimy zwycięstwo. Chociaż nasze postępy w trakcie solowej zabawy nie mają wpływu na świat w multiplayerze i odwrotnie, to jednak po ukończeniu kampanii otrzymujemy pewne dodatkowe elementy, które możemy wykorzystać w trakcje starć z żywymi graczami.

W porównaniu z poprzednimi częściami, w Kingdom Under Fire II poprawie uległ system prowadzenia rozgrywki, a przede wszystkim zarządzania jednostkami - teraz jest on bardziej intuicyjny, a jednocześnie pozwala na wykorzystanie różnych, nawet zaawansowanych bardziej złażonych taktyk. Gra charakteryzuje się świetną oprawą audiowizualną, natomiast zaawansowany silnik graficzny umożliwia pojawienie się na ekranie tysięcy jednostek jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 823 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kingdom Under Fire II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kingdom Under Fire II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza), 15 GB HDD, Windows XP/7/8

Po latach oczekiwania Kingdom Under Fire II zadebiutuje na Zachodzie
Po latach oczekiwania Kingdom Under Fire II zadebiutuje na Zachodzie

wiadomość9 lipca 2019

Zapowiedziana w 2008 roku koreańska gra Kingdom Under Fire II, będąca połączeniem tradycyjnego MMORPG oraz RTS-a, trafi wkrótce do zachodnich graczy posiadających komputery PC. Produkcja od kilku lat znajduje się na etapie testów beta i była dostępna jedynie w Azji i Rosji.

Wieści ze świata (Kingdom Under Fire II, Retro City Rampage, Scrolls) 8/4/14
Wieści ze świata (Kingdom Under Fire II, Retro City Rampage, Scrolls) 8/4/14

wiadomość8 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o mobilnych wersjach Scrolls, sukcesie gry Retro City Rampage na 3DS-ie, filmie Assassin's Creed, oprogramowaniu GeForce Experience 2.0, a także o grafice w Kingdom Under Fire II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Przegląd MMO (11/01/2014) – m.in. Guild Wars 2, Kingdom Under Fire II, PlanetSide 2, Sony Online Entertainment
Przegląd MMO (11/01/2014) – m.in. Guild Wars 2, Kingdom Under Fire II, PlanetSide 2, Sony Online Entertainment

wiadomość11 stycznia 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rychłe zwieńczenie Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, pierwsze szczegóły w sprawie Kingdom Under Fire II, najnowsze doniesienia ze świata PlanetSide 2 oraz niezwykle interesującą propozycję prezesa Sony Online Entertainment.

Kingdom Under Fire II - otwarta beta w pierwszej połowie bieżącego roku. Wersja na PlayStation 4 ukaże się latem
Kingdom Under Fire II - otwarta beta w pierwszej połowie bieżącego roku. Wersja na PlayStation 4 ukaże się latem

wiadomość7 stycznia 2014

Serwis 2p.com poinformował, że studio Blueside, cały czas pracujące nad grą MMORPG Kingdom Under Fire II, udostępni swój projekt w ramach otwartych beta testów w pierwszej połowie bieżącego roku. Natomiast wersja na konsolę PlayStation 4 ukaże się latem.

Kingdom Under Fire II wciąż powstaje. Pojawiło się nowe wideo i kilka informacji
Kingdom Under Fire II wciąż powstaje. Pojawiło się nowe wideo i kilka informacji

wiadomość31 stycznia 2013

Studio BlueSide udostępniło wideo prezentujące Kingdom Under Fire II w wersji na konsolę firmy Sony. Tytuł umożliwi wspólne granie użytkownikom komputerów PC i PlayStation 3. Prawdopodobnie przed premierą pełnej wersji pojawi się demo.

PC
X360
PS3
PS4