Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PCX360PS4
Okładka Kingdom Under Fire II (PS3)

Kingdom Under Fire II

Osadzona w realiach fantasy gra MMORPG z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja Kingdom Under Fire II toczy się w znanym z poprzednich odsłon cyklu fantastycznym świecie Bersia.

RPG | TPP | fantasy | MMORPG | elementy strategiczne | MMORTS | MMO

Okładka Kingdom Under Fire II (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3 PS4

14lis2019

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kingdom Under Fire II to, podobnie jak poprzednie odsłony serii (A War of Heroes, The Crusaders, Heroes i Circle of Doom), hybryda strategii czasu rzeczywistego i gry RPG. Tym razem postawiono na masowy tryb sieciowy, umożliwiając wspólne starcia tysiącom graczy z całego świata. Tym samym mamy do czynienia z grą typu MMOARTS (Massively Multiplayer Online Action Real-Time Strategy), która pod względem sposobu prowadzenia rozgrywki i fabuły przypomina Kingdom Under Fire: The Crusaders. Za stworzenie tej produkcji odpowiadają koreańskie studia Phantagram i Blueside.

Fabuła

Miejscem akcji Kingdom Under Fire II ponownie jest fantastyczny świat Bersia, który przypomina Europę z czasów średniowiecza. Opowieść przedstawiona w grze rozgrywa się 150 lat po wydarzeniach z poprzedniej części (Circle of Doom) i obraca wokół nowej frakcji – pochodzącej z innego wymiaru Encablossa. Są to siejące zniszczenie istoty – potwory i mutanci – które dołączają do niekończącej się wojny pomiędzy stronnictwami Human Alliance (elfowie i ludzie) oraz Dark Legion (orkowie i ogry).

Mechanika

W mechanice rozgrywki Kingdom Under Fire II znajdziemy elementy charakterystyczne dla gatunków RPG i RTS, które przenikają się płynnie. Zadbano też o to, by sterowanie było intuicyjne. Głównym celem gry jest przejęcie kontroli nad kontynentem – dowodząc jedną z frakcji, staramy się zniszczyć lub podporządkować sobie pozostałe.

Gracz ma możliwość kontrolowania swojego bohatera bezpośrednio – wówczas gra przypomina klasyczny tytuł action RPG, w którym rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Wybrawszy jednego z kilkorga herosów, eksplorujemy świat, wykonujemy zadania oraz zdobywamy i tworzymy przedmioty. Stopniowo rozwijamy też swoją postać.

Drugą połową gry jest nadzorowanie zakrojonych na szeroką skalę działań wojennych. W czasie zabawy mamy dostęp do sporej liczby wyspecjalizowanych jednostek (kawaleria, piechota, potwory), a bitwy toczą się w różnych warunkach i sytuacjach. Przykładowo, nie brakuje oblężeń, w trakcie których wykorzystujemy potężne maszyny i staramy się sforsować mury czy bramy, by wprowadzić nasze wojska do fortecy.

Tryby gry

W Kingdom Under Fire II możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest masowy tryb wieloosobowy, który został przygotowany z myślą o dużej liczbie graczy bawiących się w sieci. Możemy rozmawiać z innymi użytkownikami, wymieniać się przedmiotami, a także tworzyć gildie czy potężne sojusze.

Kwestie techniczne

Kingdom Under Fire II posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje dość wysoki poziom. Zarówno świat gry, jak i modele postaci, potworów i przedmiotów zostały zaprojektowane z dużą dbałością o szczegóły. Dobre wrażenie robią także styl artystyczny (zastosowano stylistykę klasyczną dla produkcji w konwencji fantasy) oraz efekty świetlne, które towarzyszą różnym atakom czy animacjom. Warto też odnotować, że na ekranie niejednokrotnie widzimy dużą liczbę jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 843 głosów czytelników.

Gry podobne do Kingdom Under Fire II

Wymagania wiekowe Kingdom Under Fire II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kingdom Under Fire II

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2120 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Grałem w Kingdom Under Fire 2... i wciąż nie wiem, czym jest MMOARTS
Grałem w Kingdom Under Fire 2... i wciąż nie wiem, czym jest MMOARTS

Przed premierą 12 listopada 2019, 15:45

Z tego powodu mam wątpliwości, czy ograniczenie do trzech jednostek będzie dobrze sprawdzało się w praktyce – mam wrażenie, że dość łatwo będzie znaleźć się w sytuacji, w której nasza selekcja nie będzie miała żadnej szansy w starciu z armią innego gracza. Szczególnie, że żołnierzy będzie można i trzeba rozwijać w miarę postępów w rozgrywce, co ma od nas wymagać także zbierania specjalnych materiałów. Konsekwencje postawienia na niewłaściwy oddział mogą być więc poważne. Należy jednak podkreślić, że to tylko moje przypuszczenia, a nie wnioski wyciągnięte w oparciu o czas spędzony z gra.

PC
X360
PS3
PS4