Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4X360PS3
Okładka Kingdom Under Fire II (PC)

Kingdom Under Fire II

Osadzona w realiach fantasy gra MMORPG z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja Kingdom Under Fire II toczy się w znanym z poprzednich odsłon cyklu fantastycznym świecie Bersia.

RPG | TPP | fantasy | MMORPG | elementy strategiczne | MMORTS | MMO

Okładka Kingdom Under Fire II (PC)

producent: Blueside

wydawca: Gameforge AG

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3 PS4

14lis2019

PC

Kingdom Under Fire II to, podobnie jak poprzednie odsłony serii (A War of Heroes, The Crusaders, Heroes i Circle of Doom), hybryda strategii czasu rzeczywistego i gry RPG. Tym razem postawiono na masowy tryb sieciowy, umożliwiając wspólne starcia tysiącom graczy z całego świata. Tym samym mamy do czynienia z grą typu MMOARTS (Massively Multiplayer Online Action Real-Time Strategy), która pod względem sposobu prowadzenia rozgrywki i fabuły przypomina Kingdom Under Fire: The Crusaders. Za stworzenie tej produkcji odpowiadają koreańskie studia Phantagram i Blueside.

Fabuła

Miejscem akcji Kingdom Under Fire II ponownie jest fantastyczny świat Bersia, który przypomina Europę z czasów średniowiecza. Opowieść przedstawiona w grze rozgrywa się 150 lat po wydarzeniach z poprzedniej części (Circle of Doom) i obraca wokół nowej frakcji – pochodzącej z innego wymiaru Encablossa. Są to siejące zniszczenie istoty – potwory i mutanci – które dołączają do niekończącej się wojny pomiędzy stronnictwami Human Alliance (elfowie i ludzie) oraz Dark Legion (orkowie i ogry).

Mechanika

W mechanice rozgrywki Kingdom Under Fire II znajdziemy elementy charakterystyczne dla gatunków RPG i RTS, które przenikają się płynnie. Zadbano też o to, by sterowanie było intuicyjne. Głównym celem gry jest przejęcie kontroli nad kontynentem – dowodząc jedną z frakcji, staramy się zniszczyć lub podporządkować sobie pozostałe.

Gracz ma możliwość kontrolowania swojego bohatera bezpośrednio – wówczas gra przypomina klasyczny tytuł action RPG, w którym rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Wybrawszy jednego z kilkorga herosów, eksplorujemy świat, wykonujemy zadania oraz zdobywamy i tworzymy przedmioty. Stopniowo rozwijamy też swoją postać.

Drugą połową gry jest nadzorowanie zakrojonych na szeroką skalę działań wojennych. W czasie zabawy mamy dostęp do sporej liczby wyspecjalizowanych jednostek (kawaleria, piechota, potwory), a bitwy toczą się w różnych warunkach i sytuacjach. Przykładowo, nie brakuje oblężeń, w trakcie których wykorzystujemy potężne maszyny i staramy się sforsować mury czy bramy, by wprowadzić nasze wojska do fortecy.

Tryby gry

W Kingdom Under Fire II możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest masowy tryb wieloosobowy, który został przygotowany z myślą o dużej liczbie graczy bawiących się w sieci. Możemy rozmawiać z innymi użytkownikami, wymieniać się przedmiotami, a także tworzyć gildie czy potężne sojusze.

Kwestie techniczne

Kingdom Under Fire II posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje dość wysoki poziom. Zarówno świat gry, jak i modele postaci, potworów i przedmiotów zostały zaprojektowane z dużą dbałością o szczegóły. Dobre wrażenie robią także styl artystyczny (zastosowano stylistykę klasyczną dla produkcji w konwencji fantasy) oraz efekty świetlne, które towarzyszą różnym atakom czy animacjom. Warto też odnotować, że na ekranie niejednokrotnie widzimy dużą liczbę jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 843 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,00 PLN

Wymagania wiekowe Kingdom Under Fire II

12+

Wymagania sprzętowe Kingdom Under Fire II

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-2120 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Grałem w Kingdom Under Fire 2... i wciąż nie wiem, czym jest MMOARTS
Grałem w Kingdom Under Fire 2... i wciąż nie wiem, czym jest MMOARTS

Przed premierą 12 listopada 2019, 15:45

Z tego powodu mam wątpliwości, czy ograniczenie do trzech jednostek będzie dobrze sprawdzało się w praktyce – mam wrażenie, że dość łatwo będzie znaleźć się w sytuacji, w której nasza selekcja nie będzie miała żadnej szansy w starciu z armią innego gracza. Szczególnie, że żołnierzy będzie można i trzeba rozwijać w miarę postępów w rozgrywce, co ma od nas wymagać także zbierania specjalnych materiałów. Konsekwencje postawienia na niewłaściwy oddział mogą być więc poważne. Należy jednak podkreślić, że to tylko moje przypuszczenia, a nie wnioski wyciągnięte w oparciu o czas spędzony z gra.

PC
X360
PS3
PS4