Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Kingdom Under Fire: Heroes (XBOX)

Kingdom Under Fire: Heroes XBOX

Kingdom Under Fire: Heroes to hybryda strategii czasu rzeczywistego i gry zręcznościowej, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami mającymi miejsce w KUF: The Crusaders.

Akcji | RTS | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Kingdom Under Fire: Heroes (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

20września2005

Heroes to kolejna po The Crusaders część serii Kingdom Under Fire na konsolę Xbox. Część pierwsza została gorąco przyjęta zarówno przez krytyków jak i graczy na całym świecie.

KUF: Heroes to hybryda strategii czasu rzeczywistego i gry zręcznościowej, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami mającymi miejsce w The Crusaders. Gra skupia się na osobach, które w The Crusaders odgrywały pomniejszą rolę i to właśnie one są głównymi postaciami w Heroes. Za przykład niech posłuży jeden z bohaterów części pierwszej - Gerald, któremu towarzyszyli Rupert i Ellen. Tym razem to Rupert i Ellen są pierwszoplanowymi postaciami, a Gerald pełni rolę drugoplanową. Do wyboru mamy kilka postaci, a gracza czeka droga przez 15 kampanii.

Jeśli w części pierwszej udział w grze sieciowej mogły brać tylko dwie osoby równocześnie, to w Heroes jedną bitwę toczyć może sześciu graczy. Dodano też opcję inwazji polegającą na tym, że trzech graczy może walczyć z ogromną armią kierowaną przez Sztuczną Inteligencję. W grze, w porównaniu z poprzednią częścią, ulepszono sterowanie, co odbiło się na szybkości przemieszczania jednostek. Dodano także ujęcie izometryczne, pozwalające na lepszą orientację na polu walki.

Podobnie jak to miało miejsce w The Crusaders, w Heroes gracz także znajduje się w samym centrum bitwy wśród dziesiątek, a czasem setek innych żołnierzy. Z jednej strony musi pamiętać o przemieszczaniu jednostek i wydawaniu rozkazów, a z drugiej toczyć pojedynki korzystając z wachlarza dostępnych ciosów i ich rozmaitych kombinacji. Element zręcznościowy pełni tutaj zresztą poważniejszą rolę niż w części pierwszej, gdzie dominowała strategia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kingdom Under Fire: Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kingdom Under Fire: Heroes

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Trwają prace nad kolejną częścią serii Kingdom Under Fire

wiadomość20 grudnia 2007

W e-mailowym wywiadzie udzielonym serwisowi 1UP, główny producent serii Kingdom Under Fire potwierdził, że w procesie developingu znajduje się już kolejna część. Tym razem jednak ma ona być powrotem do bardziej tradycyjnej formy strategii czasu rzeczywistego.

Strona Kingdom Under Fire: Circle Of Doom otwiera podwoje
Strona Kingdom Under Fire: Circle Of Doom otwiera podwoje

wiadomość2 października 2006

Pracownicy koreańskiego studia Blueside, przygotowującego najnowszą odsłonę popularnej serii Kingdom Under Fire o podtytule Circle of Doom, poinformowali o otwarciu strony internetowej dedykowanej opisywanemu produktowi.

Kingdom Under Fire: Circle of Doom dopiero w przyszłym roku
Kingdom Under Fire: Circle of Doom dopiero w przyszłym roku

wiadomość18 września 2006

Nowa odsłona cyklu Kingdom Under Fire, która nosi tytuł Circle of Doom, zadebiutuje dopiero w drugim kwartale przyszłego roku – poinformował w piątek koncern Microsoft.

Kingdom Under Fire: Circle of Doom również na PC
Kingdom Under Fire: Circle of Doom również na PC

wiadomość11 kwietnia 2006

Na początku lutego bieżącego roku informowaliśmy Was, że firma Blueside szykuje się do produkcji czwartej odsłony cyklu Kingdom Under Fire, noszącej podtytuł Circle of Doom. Wspomniana gra miała być dostępna tylko i wyłącznie dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Dziś wiemy już, że program doczeka się również konwersji na PC.

Kingdom Under Fire równiez na Xboxa 360

wiadomość8 lutego 2006

Przedstawiciele koreańskiego studia developerskiego, BlueSide, poinformowali o pracach nad pozycją zatytułowaną Kingdom Under Fire: Circle of Doom, przeznaczoną dla Xboxa 360. W przeciwieństwie jednak do swoich starszych braci z Xboxa i PeCeta, które reprezentowały gatunek Action-RTS, Circle of Doom skłaniać się będzie ku Action-RPG.