Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXBOX
Okładka Kingdom Under Fire: Heroes (PC)
OkładkaKingdom Under Fire: Heroes (PC)

Kingdom Under Fire: Heroes

Kingdom Under Fire: Heroes powstało z połączenia strategii czasu rzeczywistego z elementami gier RPG. Akcja produkcji rozgrywa się przed wydarzeniami z drugiej części cyku i skupia się na rozwinięciu historii pobocznych bohaterów.

Strategiczne | fantasy | RTS | taktyczne | elementy RPG

Kingdom Under Fire: Heroes Premiera

20wrz2005

XBOX

24cze2020

PC

producent: Blueside wydawca: Blueside Strona oficjalna

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii, Kingdom Under Fire: Heroes stawia połączenie elementów zręcznościowych z dużą dawką akcji, które przeplatają się na polu bitwy z umiejętnym dowodzeniem jednostkami. Za przygotowaniem omawianej gry stoją pracownicy studia developerskiego Blueside, którzy w przeszłości opracowali takie pozycje jak Shining Legend czy Princess and the Knight.

Fabuła

Akcja w Heroes została osadzona przed wydarzeniami z Kingdom Under Fire: The Crusaders i stanowi uzupełnienie fabularne dla całego cyklu. Gra szczegółowo rozwija wątki poboczne pominięte w poprzednich odsłonach serii, kładąc szczególny nacisk na rozwinięcie historii postaci drugoplanowych. Stając ponownie do walki między siłami Przymierza i Mrocznymi Legionami, odkrywamy wydarzenia, które przybliżają nam losy dobrze znanych z The Crusaders bohaterów takich jak Rupert czy Ellen. 

Mechanika

Podobnie jak w The Crusaders rozgrywka opiera się na przejściu serii kampanii, których zakończenie zależy od wcześniej wybranej przez nas strony konfliktu. Oprócz oddzielnej linii fabularnej każda frakcja posiada swoich unikalnych bohaterów, którzy pod naszą kontrolą skutecznie przerzedzą szeregi przeciwnika.

Akcję w Kingdom Under Fire: Heroes możemy obserwować z wielu perspektyw. Choć gra domyślnie oferuje nam widok z lotu ptaka, tak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosować położenie kamery do naszych potrzeb. Możliwość zmiany perspektywy jest szczególnie ważna, gdyż oprócz brania przez nas czynnego udziału w zmaganiach na polu walki, mamy okazję do kontroli jednostek walczących w bitwie. Sposób prowadzenia rozgrywki w Kingdom Under Fire: Heroes możemy podzielić na dwa istotne aspekty. Pierwszym z nich jest wcześniej wspomniane objęcie dowództwa nad sojuszniczymi jednostkami, które umożliwi nam większą kontrolę sytuacji w trakcie potyczki. Oprócz jednostek takich jak piechota, łucznicy czy kawaleria, możemy wezwać na pole walki elitarne oddziały czy bohaterów, którzy dzięki swoim specjalnym umiejętnościom mogą odmienić losy przegranej już bitwy. Warto pamiętać, iż konkretne jednostki mają określoną skuteczność w walce z każdym rodzajem przeciwników. Przykładowo oddział uzbrojony w piki łatwo rozbije szarżę kawalerii, a jednostki strzelające bez większych trudności mogą wyeliminować formacje latające. Dodatkowymi czynnikami, jakie warto wziąć pod uwagę to panujące na polu bitwy warunki atmosferyczne, których umiejętne wykorzystanie może osłabić lub tymczasowo wyłączyć niektóre oddziały przeciwnika z czynnej walki.

Drugim aspektem rozgrywki jest możliwość przejęcia kontroli nad jednym z bohaterów znajdujących się w centrum batalii. Tak jak w przypadku poprzedniej części serii możemy własnoręcznie przerzedzić szeregi wroga, korzystając przy tym z obszernego wachlarza dostępnych ciosów i ich rozmaitych kombinacji. Kingdom Under Fire: Heroes poszedł jednak o krok dalej, dodając do gry wiele nowych postaci, a także rozbudował te już istniejące. Element zręcznościowy rozgrywki pełni w tej odsłonie znacznie ważniejszą rolę niż aspekt strategiczny, choć nie jest on w stanie całkowicie go zastąpić. 

Kwestie techniczne

Kingdom Under Fire: Heroes jest grą oprawioną w klasyczną oldskulową, trójwymiarową grafikę. Modele postaci, zarówno bohaterów, jak i jednostek są dobrze zaprojektowane. Całości rozgrywki dopełnia energetyzujący soundtrack charakteryzujący się mocnym, metalowym brzemieniem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Kingdom Under Fire: Heroes cena w dniu premiery: 69,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Kingdom Under Fire: Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Kingdom Under Fire: Heroes Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 420 / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
XBOX
PC