Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2XBOX
Okładka Alien vs Predator: Extinction (PS2)
OkładkaAlien vs Predator: Extinction (PS2)

Alien vs Predator: Extinction

Nietypowe podejście do tematu Obcych, Predatorów i Marines, znanych z licznych filmów, komiksów oraz gier. Gra jest bowiem strategią czasu rzeczywistego, w której prowadzimy do boju oddziały każdej z frakcji.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny | Alien (marka)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien vs Predator: Extinction Premiera

29lip2003

PS2

30lip2003

XBOX

Trójwymiarowa strategia czasu rzeczywistego.

Gracz prowadzi kampanie jednej z trzech frakcji - roju Obcych, klanu Predatorów bądź ludzkiego oddziału piechoty kosmicznej. Każda posiada 7 całkowicie różnych etapów, co daje nam w sumie 21 plansz do przejścia. Wszystkie rasy maja swoje specyficzne, wyśmienicie w grze oddane, rodzaje jednostek czy uzbrojenia. W przeciwieństwie do większości innych strategii w grze praktycznie nie stawiamy żadnych budowli, a raczej skupiamy się na walce i organizacji swoich oddziałów. Także sposób zdobywania nowych wojowników odbywa się w niestandardowy, oraz zależy od rasy sposób: ludzie dostraja kredyty za zabitych przeciwników lub naprawianie generatorów atmosfery, które mogą wydać na lepsze uzbrojenie ludzi czy wezwanie transportera z nowym oddziałem, predatorzy po zabiciu przeciwnika wyrywają mu czaszkę, od ilości, których zależy liczba chcących zasilić szeregi naszego klanu pobratymców, zaś obcy w celu stworzenia nowego osobnika musza „zapłodnić” larwa wykluta z jajek (składanych przez królowa, pozostającą zawsze w legowisku) istotę innej rasy - przy czym od rodzaju hosta zaleczy rodzaj kosmity (np. rozwinięci w kocie będą jedynie robotnikami, podczas gdy zainfekowanie człowieka pozwoli nam już uzyskać wojownika). Ogólnie każda rasa posiada do 10 jednostek różnego rodzaju, przy czym kilka reprezentuje nigdzie wcześniej nie prezentowane gatunki obcych i predatorów. Ludzie i predatorzy mogą wykorzystywać także bardzo bogaty arsenał broni, od plazmowych karabinów czy wyrzutni włóczni po odpalany przez ludzi z orbity nalot.

Sterowanie szczęśliwie zostało całkiem dobrze zaadaptowane do standardów konsolowych, i po przyzwyczajeniu się przestaje się na nie zwracać uwagę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Alien vs Predator: Extinction cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Alien vs Predator: Extinction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS2
XBOX