Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka GRiMgRiMoiRe (PS2)
OkładkaGRiMgRiMoiRe (PS2)

Grim Grimoire PS2

GRiMgRiMoiRe

GRiMgRiMoiRe to strategia czasu rzeczywistego, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2. Użytkownik otrzymuje w niej szansę na wcielenie się w postać zwaną Lillet Blan, która rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole magii.

Strategiczne | fantasy | RTS | 2D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grim Grimoire Premiera PS2

12kwietnia2007

producent: Vanillaware wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

GRiMgRiMoiRe to strategia czasu rzeczywistego, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2. Użytkownik otrzymuje w niej szansę na wcielenie się w postać zwaną Lillet Blan, która rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole magii. Niestety piątego dnia pobytu w Tower of Silver Star zarówno uczniowie, jak i nauczyciele znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Istnieje podejrzenie, ze wszyscy poza bohaterką zostali zabici. Następnego poranka protagonistka budzi się o cztery dni wcześniej, co daje jej sposobność rozwikłania tajemniczych zdarzeń, zanim jeszcze one nastąpią.

Lillet musi dokładnie przeszukać teren całej szkoły, w której prawa nauki zostały zastąpione magią. Przemierzając poszczególne lokacje odkrywa się ciemne miejsca na mapie oraz spotyka kolejnych przeciwników. Protagonistka może liczyć przede wszystkim na pomoc gromadki ubranych na zielono postaci i jednorożców. Dobrą radą służą jej również wykładowcy, a w szczególności legendarny czarownik Dummel Drusk. Co się tyczy walki postaci dysponują przede wszystkim zasobami magii – wykorzystując odpowiednie zaklęcia potrafią pokonać oponenta nawet kilkakrotnie większego od siebie. Potyczki odbywają się w dwojaki sposób: wróg występuje zbiorowo, próbując przejąć przewagę poprzez liczebność, bądź wystawia jednego ze swoich potężniejszych wojowników.

Zabawa odbywa się na przekrojowo ukazanych kondygnacjach budynku, połączonych schodami. Tło zostało przedstawione w nieco ponurych barwach, podobnie jak oponenci. Jedynie postaci, stające w obronie szkoły odznaczają się jasnymi i żywymi kolorami. Oprawę wizualną przygotowano za pomocą grafiki w stylu manga.

Ostatnia modyfikacja 20 maja 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Grim Grimoire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Grim Grimoire Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB