Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka GRiMgRiMoiRe (PS2)

Grim Grimoire PS2

GRiMgRiMoiRe

GRiMgRiMoiRe to strategia czasu rzeczywistego, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2. Użytkownik otrzymuje w niej szansę na wcielenie się w postać zwaną Lillet Blan, która rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole magii.

Strategiczne | fantasy | RTS | 2D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka GRiMgRiMoiRe (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

12kwietnia2007

GRiMgRiMoiRe to strategia czasu rzeczywistego, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2. Użytkownik otrzymuje w niej szansę na wcielenie się w postać zwaną Lillet Blan, która rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole magii. Niestety piątego dnia pobytu w Tower of Silver Star zarówno uczniowie, jak i nauczyciele znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Istnieje podejrzenie, ze wszyscy poza bohaterką zostali zabici. Następnego poranka protagonistka budzi się o cztery dni wcześniej, co daje jej sposobność rozwikłania tajemniczych zdarzeń, zanim jeszcze one nastąpią.

Lillet musi dokładnie przeszukać teren całej szkoły, w której prawa nauki zostały zastąpione magią. Przemierzając poszczególne lokacje odkrywa się ciemne miejsca na mapie oraz spotyka kolejnych przeciwników. Protagonistka może liczyć przede wszystkim na pomoc gromadki ubranych na zielono postaci i jednorożców. Dobrą radą służą jej również wykładowcy, a w szczególności legendarny czarownik Dummel Drusk. Co się tyczy walki postaci dysponują przede wszystkim zasobami magii – wykorzystując odpowiednie zaklęcia potrafią pokonać oponenta nawet kilkakrotnie większego od siebie. Potyczki odbywają się w dwojaki sposób: wróg występuje zbiorowo, próbując przejąć przewagę poprzez liczebność, bądź wystawia jednego ze swoich potężniejszych wojowników.

Zabawa odbywa się na przekrojowo ukazanych kondygnacjach budynku, połączonych schodami. Tło zostało przedstawione w nieco ponurych barwach, podobnie jak oponenci. Jedynie postaci, stające w obronie szkoły odznaczają się jasnymi i żywymi kolorami. Oprawę wizualną przygotowano za pomocą grafiki w stylu manga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Grim Grimoire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Grim Grimoire

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Twórcy Muramasa: The Demon Blade ujawniają nowe jRPG na PSP

wiadomość2 kwietnia 2011

Znane z takich gier jak w Muramasa, GRiMgRiMoiRe oraz Odin Sphere japońskie studio Vanillaware ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim być przeznaczona na PSP produkcja jRPG zatytułowana Grand Knights History.