Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2011, 08:56

Twórcy Muramasa: The Demon Blade ujawniają nowe jRPG na PSP

Znane z takich gier jak w Muramasa, GRiMgRiMoiRe oraz Odin Sphere japońskie studio Vanillaware ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim być przeznaczona na PSP produkcja jRPG zatytułowana Grand Knights History.

Znane z takich gier jak Muramasa: The Demon Blade, GRiMgRiMoiRe oraz Odin Sphere japońskie studio Vanillaware ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim być przeznaczona na PSP produkcja jRPG zatytułowana Grand Knights History.

Twórcy Muramasa: The Demon Blade ujawniają nowe jRPG na PSP - ilustracja #1

Dla Vanillaware będzie to pierwszy projekt opracowany z myślą o przenośnej konsoli Sony. Akcja osadzona zostanie w kranie fantasy znanej jako Ristya, o kontrolę nad którą walczą trzy mocarstwa. Pierwszym z nich jest znajdujący się we władaniu króla Fausela Logres. Drugie to kontrolowane przez królową Muse Avalon, a trzecim państwem jest Union, którym rządzi król Leon i księżniczka Sefia. Gracze wcielą się w jednego z rycerzy biorących udział w konflikcie, choć nie podano pod czyim sztandarem będziemy walczyć. Możliwe, że sami o tym zadecydujemy.

Przed rozpoczęciem zabawy wybierzemy płeć naszej postaci, jej wygląd oraz głos. Wiele wskazuje na to, że dla kobiet i mężczyzn dostępne będą zupełnie inne profesje i ekwipunek. Walka toczyć się będzie w systemie turowym. Każdą bitwę nasza drużyna zacznie po prawej stronie ekranu, a wrogowie ulokowani zostaną po lewej. Po rozpoczęciu starcia będziemy mogli jednak poruszać się po planszy. Warto dodać, że Grand Knights History to pierwsza turówka w dorobku Vanillaware.

Twórcy Muramasa: The Demon Blade ujawniają nowe jRPG na PSP - ilustracja #2

Ciekawie zapowiada się wzbogacony elementami MMO tryb multiplayer. Zmierzymy się w nim przez sieć z graczami, którzy walczyć będą dla innych królestw. Autorzy mają ambicję, by cała wojna o kontrolę nad krainą Ristya kształtowana była przez rezultaty starć pomiędzy ludźmi. Oczywiście, jak zwykle w przypadku produkcji tego studia, możemy się spodziewać ślicznej dwuwymiarowej grafiki.

Grand Knights History ukaże się w Japonii latem tego roku. Wydawcą będzie specjalizujące się w grach na konsole przenośne Marvelous Entertainment. Firma ta współpracowała już z Vanillaware przy okazji Muramasa: The Demon Blade. Pozostaje mieć nadzieję, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na wersję europejską.