Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVWii
Okładka Muramasa Rebirth (PSV)

Muramasa Rebirth

Muramasa: The Demon Blade

Muramasa: The Demon Blade to dwuwymiarowa mieszanka gry akcji i RPG, której akcję osadzono w fantastyczno-mitycznej wersji Japonii.

RPG | fantasy | hack'and'slash | 2D | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | eksperymentalne/artystyczne | mitologia japońska | RPG akcji

Okładka Muramasa Rebirth (PSV)

data premiery gry:

9kwi2009

Wii

28mar2013

PSV

Muramasa: The Demon Blade to mieszanka gry akcji oraz RPG, odznaczająca się oryginalną i wyjątkową dwuwymiarową oprawą graficzną. Mimo stosunkowo niskiej sprzedaży, tytuł zebrał wiele nagród i wyróżnień oraz spotkał się z ciepłym przyjęciem przez graczy. Jego producentem jest japońskie studio Vanillaware, świetnie znane fanom niszowych produkcji dzięki GrimGrimoire oraz Odin Sphere z PlayStation 2.

Osadzona w fantastycznej wersji XVII-wiecznej Japonii, fabuła Muramasy podzielona jest na dwie osobne acz zazębiające się części, z których każda ma własnego głównego bohatera. Pierwszym jest młody wojownik ninja Kisuke, który poświęcił życie, by ochronić wybrankę serca. Przed pewną śmiercią został uratowany przez tajemniczego ducha znanego zbrojmistrza. Drugim protagonistą jest księżniczka Momohime, opętana przez duszę niesławnego wojownika Izuny Jinkuro.

Rozgrywka przypomina mocno klasyczną Castlevanię. Gracze poruszają się po wielu połączonych ze sobą poziomach/komnatach. W prawie każdej z nich spotkamy grupki atakujących nas przeciwników. W niektórych natrafimy na ukryty skarb lub silnego bossa, którego wyeliminowanie posunie fabułę do przodu i otworzy drogę do nowych lokacji. Momohime oraz Kisuke posługiwać mogą się jednym z ponad 100 różnych mieczy, odblokowywanych wraz z postępami. W czasie walki jednorazowo mogą mieć przy sobie trzy rodzaje ostrzy, zapewniających różne efekty i specjalne ataki, przydatne w potyczkach z konkretnymi typami oponentów. Każdą broń możemy ulepszać, korzystając z waluty, którą są dusze uzyskiwane za pokonanych wrogów.

Oprawa graficzna Muramasy to najpewniej najważniejszy element tytuł, wpływający na jej odbiór przez graczy. Ręcznie malowane tła i postacie, są ożywiane dzięki ciekawemu sposobowi animacji, korzystającemu z technik znanych chociażby z papierowego teatru lalkowego. Wszystkie modele składają się z wielu osobnych elementów, dzięki czemu mogą wykonywać atrakcyjne dla oka płynne i naturalnie wyglądające ruchy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 73 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Muramasa Rebirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Japońskie studio Vanillaware zainteresowane rynkiem PC; będzie port Dragon's Crown?
Japońskie studio Vanillaware zainteresowane rynkiem PC; będzie port Dragon's Crown?

wiadomość26 października 2015

Być może już wkrótce na rynku ukażą się pecetowe odsłony takich gier jak Dragon's Crown czy Muramasa: The Demon Blade. Ich producent, japońskie studio Vanillaware, poważnie zastanawia się bowiem nad zainwestowaniem w posiadaczy komputerów osobistych i udostępnieniem swoich tytułów np. na Steam.

Twórcy Muramasa: The Demon Blade ujawniają nowe jRPG na PSP

wiadomość2 kwietnia 2011

Znane z takich gier jak w Muramasa, GRiMgRiMoiRe oraz Odin Sphere japońskie studio Vanillaware ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim być przeznaczona na PSP produkcja jRPG zatytułowana Grand Knights History.

Wieści ze świata (King's Bounty, Singstar Dance, Global Agenda) 20/09/10
Wieści ze świata (King's Bounty, Singstar Dance, Global Agenda) 20/09/10

wiadomość20 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rekordowej edycji targów Tokyo Game Show, ścieżce dźwiękowej do Singstar Dance, premierze King’s Bounty: Crossworlds, a także promocji cenowej na grę MMOFPS Global Agenda. Zapraszamy do lektury.

Muramasa: The Demon Blade wyjdzie w USA
Muramasa: The Demon Blade wyjdzie w USA

wiadomość3 października 2008

Chociaż o tym tytule pisaliśmy już prawie rok temu, dopiero teraz mamy pewność, że pojawi się on także poza Japonią (jak na razie tylko na rynku amerykańskim). Muramasa: The Demon Blade (Wii), bo tak brzmi angielska nazwa gry znanej w Japonii jako Oboro Muramasa Youtouden, to oczekiwana przez fanów produkcja Marvelous Entertainment i Vanillaware (producenta Odin Sphere wydanego na PS2).

Wii
PSV