Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVWii
Okładka Muramasa Rebirth (PSV)
OkładkaMuramasa Rebirth (PSV)

Muramasa Rebirth

Muramasa: The Demon Blade

Muramasa: The Demon Blade to dwuwymiarowa mieszanka gry akcji i RPG, której akcję osadzono w fantastyczno-mitycznej wersji Japonii.

RPG | fantasy | hack'and'slash | 2D | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | eksperymentalne/artystyczne | mitologia japońska | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Muramasa Rebirth Premiera

9kwi2009

Wii

28mar2013

PSV

Gry podobne do Muramasa Rebirth

Dragon's Crown

13 Sentinels: Aegis Rim

Gintama Rumble

Muramasa: The Demon Blade to mieszanka gry akcji oraz RPG, odznaczająca się oryginalną i wyjątkową dwuwymiarową oprawą graficzną. Mimo stosunkowo niskiej sprzedaży, tytuł zebrał wiele nagród i wyróżnień oraz spotkał się z ciepłym przyjęciem przez graczy. Jego producentem jest japońskie studio Vanillaware, świetnie znane fanom niszowych produkcji dzięki GrimGrimoire oraz Odin Sphere z PlayStation 2.

Osadzona w fantastycznej wersji XVII-wiecznej Japonii, fabuła Muramasy podzielona jest na dwie osobne acz zazębiające się części, z których każda ma własnego głównego bohatera. Pierwszym jest młody wojownik ninja Kisuke, który poświęcił życie, by ochronić wybrankę serca. Przed pewną śmiercią został uratowany przez tajemniczego ducha znanego zbrojmistrza. Drugim protagonistą jest księżniczka Momohime, opętana przez duszę niesławnego wojownika Izuny Jinkuro.

Rozgrywka przypomina mocno klasyczną Castlevanię. Gracze poruszają się po wielu połączonych ze sobą poziomach/komnatach. W prawie każdej z nich spotkamy grupki atakujących nas przeciwników. W niektórych natrafimy na ukryty skarb lub silnego bossa, którego wyeliminowanie posunie fabułę do przodu i otworzy drogę do nowych lokacji. Momohime oraz Kisuke posługiwać mogą się jednym z ponad 100 różnych mieczy, odblokowywanych wraz z postępami. W czasie walki jednorazowo mogą mieć przy sobie trzy rodzaje ostrzy, zapewniających różne efekty i specjalne ataki, przydatne w potyczkach z konkretnymi typami oponentów. Każdą broń możemy ulepszać, korzystając z waluty, którą są dusze uzyskiwane za pokonanych wrogów.

Oprawa graficzna Muramasy to najpewniej najważniejszy element tytuł, wpływający na jej odbiór przez graczy. Ręcznie malowane tła i postacie, są ożywiane dzięki ciekawemu sposobowi animacji, korzystającemu z technik znanych chociażby z papierowego teatru lalkowego. Wszystkie modele składają się z wielu osobnych elementów, dzięki czemu mogą wykonywać atrakcyjne dla oka płynne i naturalnie wyglądające ruchy.

Ostatnia modyfikacja 25 października 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Muramasa Rebirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PSV