Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS3PSV
Okładka Odin Sphere: Leifdrasir (PS4)

Odin Sphere: Leifdrasir

Odin Sphere: Leifthrasir

Zremasterowana wersja dwuwymiarowego jRPG akcji Odin Sphere, które ukazało się pierwotnie w 2007 roku na konsoli PlayStation 2.

RPG | fantasy | 2D | reedycje/remastery/remaki | eksperymentalne/artystyczne | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Odin Sphere: Leifdrasir (PS4)

producent: Vanillaware

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

14sty2016

PS4 PS3 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Odin Sphere: Leifdrasir na konsolę PlayStation 4 to zremasterowana wersja dwuwymiarowego RPG akcji Odin Sphere z 2007 roku. Produkcja pierwotnie ukazała się na PlayStation 2, ale firma Atlus, wraz z deweloperami ze studia Vanillaware, postanowili znacznie odświeżyć uznany tytuł. Leifdrasir oferuje nie tylko ulepszoną oprawę graficzną, ale także usprawniony gameplay, nowych przeciwników oraz bossów. Dla największych fanów oryginału przygotowano jednak tryb Classic, umożliwiający zabawę na starych zasadach.

Odin Sphere: Leifdrasir opowiada historie pięciu różnych postaci - Gwendolyn, Corneliusa, Mercedes, Oswalda i Velvet. Ich losy przedstawiane są w ramach kilku opowieści znajdujących się w wielkiej księdze w bibliotece. Historia ciekawie zazębia się, bo bywa tak, że sterując jedną z postaci spotykamy kogoś z pozoru nieistotnego, z kim zamieniamy dwa słowa. Później okazuje się, iż owa osoba jest głównym bohaterem kolejnego rozdziału baśni, dzięki czemu możemy poznać historię niejako z drugiej strony. Warto dodać, że całość ma trochę „teatralny” klimat.

Z pewnością nie da się o Odin Sphere powiedzieć tego, że jest to standardowy japoński RPG. To tytuł bardziej nastawiony na akcję, z dużą ilością walk. Absolutnie nie ma tu miejsca na rozbudowaną eksplorację otoczenia czy wędrówkę po mapie świata do kolejnych lokacji. Rozmowy, tak charakterystyczne dla jRPG-ów, również ograniczono do minimum.

Przemierzając kolejne krainy spotkać można oprócz zwykłych przeciwników także bossów – silniejszych oponentów, często zajmujących nawet pół ekranu. System walki nie jest skomplikowany, więc każdy powinien dość szybko się we wszystkim połapać. Nasza postać jest w stanie wyprowadzić prostą sekwencję uderzeń, którą wykonuje się przy użyciu zaledwie jednego przycisku (można ją zacząć zarówno na ziemi, jak i w powietrzu). Oprócz tego mamy do dyspozycji menu z magicznymi zaklęciami oraz unikalne zdolności każdego z bohaterów. Twórcy oddali nam do dyspozycji kilka grywalnych postaci, z których każda charakteryzuje się czym innym – jedna na przykład potrafi szybować w powietrzu, inna swobodnie lata. Kluczem do sukcesu jest rozbudowywanie statystyk naszych herosów poprzez pokonywanie kolejnych przeciwników. Tylko w ten sposób uczynimy nasze postacie silniejszymi, aby były w stanie radzić sobie z późniejszymi wrogami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Odin Sphere: Leifdrasir

Wymagania wiekowe Odin Sphere: Leifdrasir

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 21 czerwca 2016

Odin Sphere to jedna z perełek, które wyszły pod koniec żywota PlayStation 2. Kiedy zagrałem w ten tytuł po raz pierwszy od ponad 2 lat posiadałem Xboksa 360. Jednak to ten tytuł od Vanillaware był bez wątpienia najładniejszą grą jaka pojawiła się w tamtym okresie. Niestety ze względu na swoją datę wydania Odin Sphere trafiło do skromnej grupy graczy i wiele osób nie usłyszało o tym jak wspaniała jest to gra. Na szczęście z ratunkiem przychodzi obecne generacja remasterów i Odin Sphere otrzymało drugą szansę na sukces. Czy tym razem japońska produkcja odniesie zasłużony sukces?

8.5
Wieści ze świata (Mordheim, WH 40K: Dark Nexus Arena, CoD Black Ops III, Odin Sphere: Leifthrasir) 19/11/2015
Wieści ze świata (Mordheim, WH 40K: Dark Nexus Arena, CoD Black Ops III, Odin Sphere: Leifthrasir) 19/11/2015

wiadomość19 listopada 2015

Dziś piszemy m.in. o premierze gry Mordheim: City of the Damned, weekendzie z podwójnym doświadczeniem w Call of Duty: Black Ops III, grudniowym debiucie gry Warhammer 40,000: Dark Nexus Arena w Steam Early Access oraz terminie wydania Odin Sphere: Leifthrasir na Zachodzie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Odin Sphere: Leifdrasir - zapowiedziano odświeżoną wersję gry
Odin Sphere: Leifdrasir - zapowiedziano odświeżoną wersję gry

wiadomość20 lipca 2015

Firma Atlus, znana między innymi z serii Persona, zapowiedziała odświeżoną wersję Odin Sphere. Gra ma zadebiutować w styczniu przyszłego roku i trafi ekskluzywnie na konsole Sony.

PS4
PS3
PSV