Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONEX360PS3SwitchWiiUPSV
Okładka Child of Light (PC)

Child of Light

Zrealizowana w dwóch wymiarach oryginalna gra RPG, łącząca mechanikę współczesnych platformówek z elementami japońskich gier fabularnych. Twórcą tytułu jest jedno ze studiów koncernu Ubisoft, mające za sobą współpracę przy seriach Far Cry i Assassin’s Creed.

RPG | fantasy | turowe | platformówki | 2D | na 2 osoby | kooperacja | klasyczne RPG | podzielony/wspólny ekran

Child of Light to oryginalna dwuwymiarowa gra RPG, która powstała w jednym ze studiów deweloperskich Ubisoftu. Za stworzenie tytułu odpowiada około trzydziestoosobowy zespół doświadczonych twórców pod kierownictwem Patricka Plourde, długoletniego pracownika Ubisoftu, który zajmował się między innymi serią Assassin's Creed oraz grą Far Cry 3.

W przypadku Child of Light gracze mają do czynienia z rasowym RPG, w którym model zabawy można określić jako skrzyżowanie Final Fantasy VI oraz Limbo. Podobnie jak w grach japońskiego Vanillaware (Odin Sphere oraz Dragon's Crown) eksploracja odbywa się na wzór tradycyjnych dwuwymiarowych beat'em upów oraz platformówek. Walki działają natomiast w systemie turowym, w stylu znanym z jRPG-ów. Fabuła tytułu skupia się na losach głównej bohaterki i przedstawia jej drogę do dorosłości. Staje na niej wiele przeciwności i niebezpieczeństw, czyhających na każdym kroku w oryginalnym świecie fantasy stworzonym przez scenarzystów.

Child of Light powstało na dwuwymiarowym silniku Ubi Art Framework, napędzającym gry Rayman Origins oraz Rayman Legends. Pozwolił on twórcom na sporą elastyczność i umożliwił ożywienie przygotowywanych projektów. Jest to ważne, bowiem oprawa tytułu jest inspirowana zarówno pracami Yoshitaki Amano (seria Final Fantasy) czy Hayao Miazakiego (filmy studia Ghibli), jak i najlepszymi ilustracjami książkowymi artystów takich jak Arthur Rackham czy Edmund Dulac. To, co widzimy na ekranie, przypomina więc ożywione obrazy i grafiki koncepcyjne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 2739 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6,7 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Child of Light

Klasyfikacja PEGI Child of Light

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Child of Light

PC Windows

Rekomendowane: Core i3 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1

Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, Street Fighter V, Child of Light) 14/4/15
Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, Street Fighter V, Child of Light) 14/4/15

wiadomość14 kwietnia 2015

Dziś piszemy m.in. o planach umieszczenia Star Wars: Battlefront w programie EA Access, wizji twórczej dewelopera Street Fighter V oraz nowych grach w uniwersum Child of Light. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Child of Light okazało się sukcesem finansowym
Child of Light okazało się sukcesem finansowym

wiadomość21 listopada 2014

Dwuwymiarowa gra RPG Child of Light od firmy Ubisoft okazała się sukcesem finansowym - zdradził Patrick Plourde, dyrektor kreatywny studia Ubisoft Montreal. Plourde wyjawił także, że produkcja powstała dlatego, że najpierw zajął się on słynną strzelanką Far Cry 3. Dopiero po zakończeniu prac nad FPS-em dostał od szefów wolną rękę na kolejny projekt.

Wieści ze świata (Child of Light, Far Cry 4, Quantum Break) 21/5/14
Wieści ze świata (Child of Light, Far Cry 4, Quantum Break) 21/5/14

wiadomość21 maja 2014

Dziś piszemy m.in. o procesie produkcji gry Quantum Break, przepustce sezonowej do strzelaniny Far Cry 4, dacie premiery Child of Light w wersji na PlayStation Vita, a także o ścieżce dźwiękowej Transistor. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Child of Light, czyli Edycja Specjalna w cross-buy za mniej niż 80 zł. Zaglądamy do środka!
Child of Light, czyli Edycja Specjalna w cross-buy za mniej niż 80 zł. Zaglądamy do środka!

wiadomość30 kwietnia 2014

Świetnie oceniana gra na dwie konsole jednocześnie, w Edycji Specjalnej z kilkoma bajerami w środku... za 80 zł. Well done, Ubi!

Child of Light zadebiutowało na rynku. Zobacz oceny nowego RPG-a Ubisoftu
Child of Light zadebiutowało na rynku. Zobacz oceny nowego RPG-a Ubisoftu

wiadomość30 kwietnia 2014

Dwuwymiarowa gra RPG Child of Light ze stajni firmy Ubisoft zadebiutowała dziś w ramach cyfrowej dystrybucji na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii U oraz komputerach PC.Tytuł zebrał wysokie, ale mimo wszystko mieszane opinie, z którymi zapoznacie się w dalszej części niniejszej informacji.

PC
XONE
PS4
PS3
X360
WiiU
PSV
Switch