Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2019, 09:21

autor: Adrian Werner

Child of Light - RPG firmy Ubisoft bez szans na kontynuację

Patrick Plourde, twórca gry Child of Light, poinformował, że szanse na powstanie kontynuacji są znikome. Ma ciekawy pomysł na kolejną grę z serii, ale firma Ubisoft nie jest chętna obecnie finansować takich małych projektów.

Niestety, na razie nie ma szans na kontynuację Child of Light. - Child of Light - RPG firmy Ubisoft bez szans na kontynuację - wiadomość - 2019-05-05
Niestety, na razie nie ma szans na kontynuację Child of Light.

Mamy złe wieści dla fanów Child of Light, czyli ślicznego RPG-a firmy Ubisoft z 2014 roku. Główny projektant gry, Patrick Plourde, stwierdził w wywiadzie dla serwisu VGC, że obecnie nie trwają prace nad kolejną produkcją z serii i nie zanosi się, aby kiedykolwiek miało to ulec zmianie.

Jest to bardzo rozczarowująca informacja, gdyż w ciągu kilku ostatnich lat wielokrotnie pojawiały się doniesienia na temat następnej gry z tej marki. W 2015 r. Patrick Plourde wspomniał, że w planach jest kilka nowych gier osadzonych w tym uniwersum. Natomiast w zeszłym roku projektant wrzucił na Twittera zdjęcie, na którym widać było dokument z napisem Child of Light II.

Plourde zdradził, że dokument ten opisywał propozycję prequela. Gra miała opowiadać o dwóch młodych przyjaciołach, którzy w trakcie dorastania powoli oddalaliby się od siebie. Fabuła odwoływała się także do baletu Jezioro łabędzie. Ostatecznie z tych planów nic nie wynikło, a produkcja projektu nigdy się nie rozpoczęła.

Scenariusz prequela zainspirowany był własnymi doświadczeniami twórcy. Był on bardzo zżyty z resztą zespołu odpowiedzialnego za Child of Light, a po ukończeniu tego projektu większość jego członków przeniosła się do prac nad innymi grami lub też opuściła Ubisoft.

Child of Light nie tylko zebrało bardzo dobre recenzje (wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic), ale okazało się również sukcesem kasowym. Problem tkwi w skali tego sukcesu. Patrick Plourde uważa, że następna gra z serii bez problemu przyniosłaby zysk, ale Ubisoft może zarobić znacznie więcej inwestując w wysokobudżetowe produkcje rozwijane przez długie lata.

Pod koniec zeszłego roku firma Ubisoft poinformowała, że w planach jest opracowanie telewizyjnej adaptacji Child of Light. Jeśli projekt okaże się sukcesem, to zwiększone zainteresowanie marką może zachęcić wydawcę do sfinansowania produkcji nowej gry. Patrick Plourde sądzi jednak, że szanse na to są niewielkie.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej