Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2015, 14:45

autor: shav

Odin Sphere: Leifdrasir - zapowiedziano odświeżoną wersję gry

Firma Atlus, znana między innymi z serii Persona, zapowiedziała odświeżoną wersję Odin Sphere. Gra ma zadebiutować w styczniu przyszłego roku i trafi ekskluzywnie na konsole Sony.

Odin Sphere: Leifdrasir ma zaoferować więcej zawartości niż standardowe remastery - Odin Sphere: Leifdrasir - zapowiedziano odświeżoną wersję gry - wiadomość - 2015-07-20
Odin Sphere: Leifdrasir ma zaoferować więcej zawartości niż standardowe remastery

Na oficjalnej stronie studia Atlus pojawiła się ciekawa zapowiedź. Odin Sphere, świetnie przyjęta gra RPG z PlayStation 2 doczeka się nowej, odświeżonej wersji, opatrzonej podtytułem „Leifdrasir”. Deweloperzy zamierzają jednak dostarczyć nam produkt, który będzie czymś więcej, niż tylko kolejnym remasterem. Poza poprawioną grafiką, dostosowaną do współczesnych standardów, Odin Sphere: Leifdrasir, ma zawierać także nowych przeciwników i niedostępne wcześniej pojedynki z potężnymi bossami. Modyfikacje nie ominą też samej rozgrywki, chociaż nie ujawniono na ten temat żadnych szczegółów. Wiemy natomiast, że fani oryginału będą mogli skorzystać opcji „Classic Mode”, pozwalającej na doświadczenie gameplayu w niezmienionej formie, dokładnie tak jak 8 lat temu.

Odin Sphere: Leifdrasir trafi na rynek japoński 14 stycznia 2016 roku. Gra dostępna będzie na trzech platformach – PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Niestety, aktualnie nie wiemy, czy produkcja ta trafi także na rynek europejski.

Odin Sphere ukazało się w roku 2007, jedynie na PlayStation 2. Gra była duchowym następcą Princess Crown z konsoli Sega Saturn i czerpała pewne inspiracje z mitologii nordyckiej. W produkcji tej wcielaliśmy się w rolę pięciu bohaterów, będących przedstawicielami pięciu różnych stron konfliktu. Historie, chociaż na pozór zupełnie inne, przeplatały się ze sobą i wzajemnie uzupełniały.