Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Death Tales (PC)

Death Tales

Death Tales to platformowa gra akcji 2D opracowana przez zespół Silver Sphere Studios. Tytuł zmierzał początkowo na konsolę PSP, jednak prace nad nim zostały wstrzymane – po latach deweloperzy postanowili wrócić do swojego pomysłu i doprowadzić do jego realizacji.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Okładka Death Tales (PC)

producent: Arcade Distillery

data premiery gry:

1paź2020

PC

23lut2021

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Tales to dwuwymiarowa, zręcznościowa gra akcji rozgrywająca się w otwartym świecie. Gracz przejmuje kontrolę nad samą Śmiercią, wycinając stojących jej na drodze przeciwników. Tytuł początkowo miał pojawić się w 2010 na PlayStation Portable, jednak produkcję zawieszono – po kilku latach twórcy wrócili do pomysłu i postanowili wydać grę w wersji na PlayStation Vita. Za produkcję odpowiada Silver Sphere Studios, na czele którego stoi Luc Bernard.

Fabuła

Opowiedziana historia zaczyna się od romansu Śmierci ze śmiertelnikiem. Zakochana w mężczyźnie, nie chciała nigdy odbierać mu życia, obdarzyła go więc niezwykłym darem i przemieniła w Mrocznego Żniwiarza. Transformacja wprawdzie dała mu wieczną egzystencję, jednak jednocześnie całkowicie go zepsuła – odmieniony kochanek przestał interesować się Śmiercią i ta ze złamanym sercem postanowiła porzucić wszystko, co znała i wieść pustelnicze życie.

Niedługo później nieznane siły wbrew jej woli przywracają ją do pełnienia ponurych obowiązków – nie chcąc nikomu ulegać, Śmierć tworzy własną armię, która zaczęła siać na świecie zniszczenie. Gracz wciela się w jednego z wykreowanych w ten sposób Mrocznych Żniwiarzy – jego postać jako jedyna postanowiła się jednak zbuntować przeciwko szaleństwu, w jakie popadła jego mocodawczyni.

Mechanika

Death Tales jest dość klasyczną zręcznościową grą akcji, w której na świat patrzymy z boku (tzw. perspektywa side-scrollowa). Zabawa polega na przemierzaniu lokacji, wykonywaniu zadań i walce z przeciwnikami. Korzystając z licznych kombosów, czarów oraz specjalnych umiejętności przebijamy się przez kolejne hordy przeciwników. Świat Death Tales składa się z kilkudziesięciu odmiennych poziomów.

Produkcja ma też mocno zarysowane elementy RPG. Grając możemy zdobywać nowy sprzęt (na znalezienie czeka kilkadziesiąt różnych przedmiotów, przy czym chodzi przede wszystkim o bronie oraz pancerze), a także nabywać nowe zdolności specjalne i czary – m.in. kule ognia, zamrażanie wrogów czy umiejętność szybowania.

Tryby gry

W Death Tales możemy grać samotnie albo z innym graczem. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna, ale możemy bawić się z drugą osobą za pośrednictwem Internetu albo zaprosić do zabawy znajomego (opcja jest dostępna w wersji PC, gramy wówczas razem, na wspólnym ekranie).

Co ciekawe, rozgrywka zmienia się nieco w zależności od tego, czy wybierzemy lokalną czy sieciową kooperację – w trybie lokalnym drugi gracz wciela się w Spaurę – tzw. Soul Bearera towarzyszącego naszemu protagoniście, zaś w czasie rozgrywek sieciowych każdy z uczestników zabawy kontroluje własnego Żniwiarza.

Kwestie techniczne

Death Tales posiada dwuwymiarową oprawę graficzną i pomimo mrocznego motywu przewodniego, jest tytułem stosunkowo barwnym. Modele przeciwników są widocznie inspirowane Miasteczkiem Halloween Tima Burtona, jednak cały świat obdarzono znacznie bogatszą kolorystyką. Gra w wersji na PlayStation Vita opiera się o model free-to-play.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Death Tales

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Death Tales

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce GT 650M lub lepsza
  • 800 MB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4