Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Grand Knights History (PSP)

Grand Knights History PSP

Japońska gra roleplaying koncentrująca się na aspekcie bitewnym. Akcja toczy się w krainie fantasy targanej konfliktem pomiędzy trzema mocarstwami. Wcielamy się w jednego z dowódców i naszym zadaniem jest poprowadzenie własnych wojsk ku zwycięstwu.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Grand Knights History (PSP)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PSP:

1września2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Knights History to produkcja jRPG pozwalająca na wzięcie udziału w konflikcie pomiędzy trzema królestwami. Autorami są ludzie ze studia Vanillaware, czyli twórcy tytułów takich jak Muramasa: The Demon Blade, GRiMgRiMoiRe oraz Odin Sphere.

Akcja toczy się w kranie fantasy znanej jako Ristya, o kontrolę nad którą walczą trzy mocarstwa. Pierwszym z nich jest znajdujący się we władaniu króla Fausela Logres. Drugie to kontrolowane przez królową Muse Avalon, a trzecim państwem jest Union, którym rządzi król Leon i księżniczka Sefia. Gracze wcielają się w jednego z rycerzy biorących udział w konflikcie i ich zadaniem jest poprowadzenie własnych wojsk ku zwycięstwu.

Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy płeć naszej postaci, jej wygląd oraz głos. Co ciekawe, dla kobiet i mężczyzn udostępniono różne profesje i ekwipunek. Walka toczy się w systemie turowym i pozwala nam na pokierowania wieloosobowym oddziałem. Każdą bitwę nasza drużyna zaczyna po prawej stronie ekranu, a wrogowie ulokowani są po lewej. Po rozpoczęciu starcia możemy jednak poruszać się po planszy. W trakcie kampanii nasi bohaterowie będą zyskiwali punkty doświadczenia, które wydamy następnie na ulepszanie ich charakterystyk. Atrakcyjnym elementem całej zabawy jest wzbogacony elementami MMO tryb multiplayer. Polega on na sieciowych starciach z graczami, którzy walczą pod sztandarami innych królestw.

Grand Knights History, podobnie jak poprzednie produkcje studia Vanillaware, może pochwalić się piękną dwuwymiarową grafiką. Specyficzny styl, w jakim zaprojektowano postacie w połączeniu z bogatą kolorystyką sprawiają, że gra przypomina ruchomy obraz namalowany akwarelami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Grand Knights History

Wymagania wiekowe Grand Knights History

odpowiednia dla każdego wieku

Twórcy Muramasa: The Demon Blade ujawniają nowe jRPG na PSP

wiadomość2 kwietnia 2011

Znane z takich gier jak w Muramasa, GRiMgRiMoiRe oraz Odin Sphere japońskie studio Vanillaware ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim być przeznaczona na PSP produkcja jRPG zatytułowana Grand Knights History.