Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Kingdom of Paradise (PSP)

Key of Heaven PSP

Kingdom of Paradise

Zręcznościowe RPG, którego akcja toczy się w mitycznym orientalnym świecie.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Kingdom of Paradise (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

15listopada2005

29marca2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Key of Heaven jest przygotowaną specjalnie dla PSP grą z gatunku Action-RPG, umiejscowioną w mitycznym, orientalnym świecie. Wcielamy się w młodego wojownika o imieniu Shinbu, który otrzymał zadanie przywrócenia porządku na legendarnym kontynencie Ouka. Na swej drodze nasz bohater spotyka wielu nieznajomych, stacza mnóstwo walk z wrogami oraz rozwija swoje umiejętności bitewne, stając się coraz potężniejszym awanturnikiem.

Historia wspomnianego kontynentu jest imponująca. Niegdyś był to prawdziwy raj na ziemi – piękny, do cna przepojony orientalnym mistycyzmem. Władało nim pięć domów, tzw. “Bumon” – przedstawiciele każdego z nich do mistrzostwa opanowali charakterystyczną dla siebie sztukę walki. Niestety, pewnego dnia Ouka została najechana przez potężną armię kierowaną przez bestialskiego “Demonicznego Generała”. Wojna trwała wiele lat i pochłonęła niezliczoną ilość ofiar, lecz ostatecznie udało się zapieczętować demona we wnętrzu Ouki, przy użyciu tajemniczego, tytułowego Klucza. Po zneutralizowaniu zagrożenia wszyscy byli przekonani, iż cisza i spokój na dobre zapanują na kontynencie. Tak się jednak nie stało...

Wcielając się w Shinbu, podróżujemy po świecie w poszukiwaniu sławy i przygód. Naszym priorytetowym celem jest rozbicie i zdziesiątkowanie niebezpiecznego klanu Kirin, który jest prawdopodobnie odpowiedzialny za chaos dręczący mieszkańców kontynentu. Wykonując kolejne zadania i poznając świat, nasz wojak rozwija się – nabywa nowe techniki bojowe, uczy się coraz potężniejszych kombinacji ciosów, a nawet tworzy własne sztuki walki, wybierając spośród 150 zdolności. Proste sterowanie pozwala graczowi z łatwością korzystać nawet z bardzo złożonych i śmiercionośnych ataków. Walczymy nie tylko za pomocą miecza – do dyspozycji gracza oddano również potężne moce Chi oraz 15 różnych tzw. sztuk walki Qigong.

Gra w pełni obsługuje technologię WiFi, pozwalając graczom nie tylko na wymianę uzbrojenia, doświadczeń czy zdolności, ale i na bezpośredni pojedynek z kolegą przy pomocy trybu Ad-Hoc. Możemy również popisać się przed znajomymi, przesyłając im spreparowany przez nas filmik ukazujący możliwości nasze oraz naszej postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Gry podobne do Key of Heaven

Klasyfikacja PEGI Key of Heaven

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Key of Heaven

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Key of Heaven - recenzja gry
Key of Heaven - recenzja gry

Recenzja 18 kwietnia 2006, 12:48

Wędrówka, podróż – te określenia sugerują, że wasz bohater będzie zażywał sporo ruchu. Tak też jest, a co za tym idzie niezwykle istotny jest sposób sterowania poczynaniami Shinbu. Z poruszaniem się teoretycznie nie ma problemów – do wyboru macie krzyżak D-pada lub manipulatorek analogowy. Napisałem „teoretycznie”, bowiem postać nie zawsze dociera tam, gdzie ją skierujecie. Powód jest prosty – brak możliwości ustawienia kamer. Gdyby chociaż chciały trzymać się pleców bohatera, tak jak to dzieje się w wielu grach TPP, ale gdzie tam. „Droga przed siebie” raz oznacza bieg w prawo, innym razem podążanie w głąb ekranu, a jeszcze innym zwrócenie się twarzą w waszą, gracza stronę. Kręcicie się jak patyk w przerębli.