Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Jeanne d'Arc (PSP)

Jeanne d'Arc PSP

Jeanne d'Arc to gra fabularno-taktyczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli ze stajni Sony. Niniejsza pozycja opowiada historię słynnej Dziewicy Orleańskiej, aczkolwiek warstwa fabularna nie jest ściśle powiązana z prawdziwymi wydarzeniami.

RPG | turowe | widok izometryczny | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Jeanne d'Arc (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

14sierpnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jeanne d'Arc to gra fabularno-taktyczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli ze stajni Sony. Niniejsza pozycja opowiada historię słynnej Dziewicy Orleańskiej, aczkolwiek warstwa fabularna nie jest ściśle powiązana z prawdziwymi wydarzeniami. Developerzy postanowili połączyć realia europejskiego średniowiecza z elementami stricte fantastycznymi. Trójwymiarową oprawę wizualną wykonano w stylu manga, co jest typowe dla gier rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, a liczne przerywniki filmowe zrealizowano w formie anime.

Zabawa rozpoczyna się od przedstawienia wielkiej wojny pomiędzy ludźmi a demonami, dowodzonymi przez boga śmierci. Ostatecznie przywódca strony ciemności zostaje pokonany przez pięciu śmiałków, którzy w walce z nim wykorzystują magiczne bransolety. Wiele wieków później, w piętnastym stuleciu, ma miejsce konflikt Anglii i Francji, zwany wojną stulecia. Król Henryk VI zostaje opętany przez demony w wyniku czego wojska drugiego z wymienionych państw muszą zmagać się również z piekielną armią. Po tym historyczno-fantastycznym wprowadzeniu pojawia się główna bohaterka. Zgodnie z legendą nastoletnia Joanna słyszy głos, który nakazuje jej stanąć do walki z angielskimi wojskami i pokonać je z pomocą jednej ze wspomnianych bransolet.

Jak na japońską mieszankę strategii i elementów cRPG przystało, zabawa składa się z szeregu bitew, prowadzonych w naprzemiennych turach. W tym celu developerzy przygotowali przeszło czterdzieści wirtualnych środowisk, wśród których pojawiają się zarówno wioski, jak i leśne polany. Do dyspozycji użytkownika oddano czternaście postaci, lecz w starciu kontroluje się zaledwie siedem z nich. Zmierzyć się oni muszą z takimi przeciwnikami, jak chociażby hordy kościotrupów, trolli czy demonów. Zadanie gracza w głównej mierze sprowadza się do pokonania wszystkich oponentów, znajdujących się na danej mapie, złożonej z charakterystycznych kwadratów. Owe poła symbolizują obszar manewru i zasięg wykonywanych ruchów. Warto zaznaczyć, że konkretna walka musi się zamknąć we wcześniej określonej ilości tur.

Bohaterowie posiadają odmienne zdolności, ataki specjalne oraz możliwość transformacji, np. Joanna przemienia się w wojowniczkę, kładącą przeciwników jednym ciosem. Producenci postarali się o niezwykle szerokie spektrum upgrade'owania umiejętności, których łącznie przygotowano aż sto pięćdziesiąt (w tym także czary). Ponadto każda postać dysponuje atakami specjalnymi, przyporządkowanymi do danego rodzaju broni. Protagoniści na wyposażeniu mają rozbudowany arsenał, wliczając w to przede wszystkim miecze, topory, łuki i włócznie. Poszczególne elementy ekwipunku zdobywa się w miarę sukcesywnego zaliczania konkretnych etapów zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jeanne d'Arc

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Jeanne d'Arc

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Także zachodni gracze dostaną japońską grę fabularno-strategiczną o Joannie d'Arc
Także zachodni gracze dostaną japońską grę fabularno-strategiczną o Joannie d'Arc

wiadomość21 marca 2007

Stojąca za Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King, Rogue Galaxy i White Knight Story ekipa z japońskiej firmy Level-5 wypuściła pod koniec listopada ubiegłego roku w Kraju Kwitnącej Wiśni grę Jeanne d'Arc dla PlayStation Portable. Owa hybryda epickiej fabuły i taktyki, opowiadająca o przygodach słynnej Dziewicy Orleańskiej i jej przyjaciół, będzie również sprzedawana poza Dalekim Wschodem.

Jak będzie wyglądać Joanna d'Arc na panoramicznym ekranie konsoli PSP?
Jak będzie wyglądać Joanna d'Arc na panoramicznym ekranie konsoli PSP?

wiadomość22 lipca 2006

Po przedwczorajszych doniesieniach, dotyczących nowej gry fabularnej autorów Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King, mamy dla Szanownych Czytelników garść dodatkowych informacji tekstowych, jak również zestaw zrzutów ekranowych. Nietrudno domyślić się, iż nadchodzącemu produktowi nadano tytuł Jeanne d'Arc – przecież ma traktować on o przygodach słynnej Dziewicy Orleańskiej.