Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPS4
Okładka Mercenaries Wings: The False Phoenix (Switch)

Mercenaries Wings: The False Phoenix

Klasyczna taktyczna gra jRPG, rozgrywająca się w uniwersum Mercenaries Saga, ale nie będąca bezpośrednią kontynuacją poprzednich produkcji. Mercenaries Wings: The False Phoenix jest dziełem studia RideonJapan.

RPG | turowe | widok izometryczny | taktyczne | 2D | jRPG

Mercenaries Wings: The False Phoenix jest oldskulową taktyczną grą jRPG, której akcja rozgrywa się w uniwersum znanym z serii Mercenaries Saga. Produkcja nie stanowi bezpośredniej kontynuacji poprzednich gier należących do tego cyklu – oferuje podobną do nich rozgrywkę (przywodzącą na myśl np. Final Fantasy Tactics, Fire Emblem czy Ogre Battle), ale zupełnie nową historię i punkt widzenia na świat. Za stworzenie gry odpowiada studio RideonJapan.

Mechanika

W Mercenaries Wings: The False Phoenix akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. Jest to taktyczna gra RPG, w której kierujemy oddziałem złożonym z przedstawicieli różnorodnych klas. Gracz może określić lidera drużyny i odpowiada za kierowanie poszczególnymi postaciami w czasie starć – wskazując, gdzie mają się ruszyć, wybierając cele i ataki specjalne.

Pomiędzy kolejnymi misjami mamy możliwość rozwijania zdolności naszego oddziału, a także dobierania i usprawniania ekwipunku. Produkcja studia RideonJapan oferuje szeroką gamę profesji, opcji i możliwości taktycznych – wybór może stanowić o zwycięstwie lub porażce w kolejnej ciężkiej walce.

Tryby gry

Mercenaries Wings: The False Phoenix posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Mercenaries Wings: The False Phoenix może się pochwalić atrakcyjną dwuwymiarową oprawą graficzną, która przypomina inne części cyklu. Produkcję cechuje typowy dla wielu azjatyckich produkcji mangowy styl artystyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mercenaries Wings: The False Phoenix

Wymagania wiekowe Mercenaries Wings: The False Phoenix

odpowiednia dla każdego wieku

Switch
PS4