Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Valkyria Chronicles II (PSP)
OkładkaValkyria Chronicles II (PSP)

Valkyria Chronicles II PSP

Sequel gry RPG z elementami taktycznej strategii rozgrywany w systemie turowym. Pod naszą kontrolę oddany zostaje siedemnastolatek, którego wojsko rzuciło w wir II wojny światowej.

RPG | TPP | science fiction | turowe | czołgi | taktyczne | wojenne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valkyria Chronicles II Premiera PSP

21stycznia2010

pudełko PL

17września2010

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Valkyria Chronicles 2 to kontynuacja taktycznej gry cRPG wydanej w 2008 r. na konsolę PlayStation 3. Sequel ukazał się wyłącznie na PSP, omijając tym razem stacjonarną konsolę Sony. Akcja „dwójki” toczy się w dwa lata po zakończeniu części pierwszej, a całą historię oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, kontrolując przy tym postać siedemnastoletniego Avana Hardence’a.

Nasza przygoda rozpoczyna się w szkole wojskowej położonej w fikcyjnej krainie Gallia, mieszczącej się w ogarniętej II wojną światową Europie. Nasz bohater przechodzi tam przez serię treningów, które przygotowują go do służby w rządowej armii, mającej załagodzić konflikt pomiędzy rewolucjonistami, a znajdującymi się w mniejszości członkami organizacji Darcsen.

Rozgrywka w Valkyria Chronicles 2 oparta jest na tych samych zasadach, co w poprzedniczce – eksplorujemy naszpikowane wrogami mapy i pokonujemy przeciwników w trybie turowym. Poza głównym bohaterem do swojej dyspozycji mamy także kilku jego kompanów, którym możemy wydawać polecenia. Gra zawiera kilkukrotnie więcej misji niż VC1 i pozwala na większą swobodę w dostosowywaniu postaci do naszych potrzeb, a także w zmienianiu ustawień pojazdów (samochodów i czołgów), oddanych nam do dyspozycji przez autorów projektu.

Oprawa graficzna Valkyria Chronicles 2 została znacząco zmieniona w stosunku do „jedynki” tak, by spełniała standardy konsoli PSP. Wydarzenia dzieją się w pełni trójwymiarowym środowisku, a cechą wyróżniającą warstwę wizualną spośród grona porównywalnych tytułów jest technologia cell shading, która sprawia, że postacie i przedmioty mają charakterystyczny, kreskówkowy wygląd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Valkyria Chronicles II cena w dniu premiery: 159,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Valkyria Chronicles II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Valkyria Chronicles II Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB