Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2009, 12:30

autor: Jiker

Valkyria Chronicles II na PSP w Europie latem przyszłego roku

Japońska firma SEGA oficjalnie potwierdziła, że produkcja o tytule Valkyria Chronicles II zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Dowiedzieliśmy się również, że do jej premiery dojdzie latem 2010 roku. Kontynuacja taktycznego jRPG osadzonego w świecie owładniętym wojną powstaje wyłącznie na przenośną konsolę PSP.

Japońska firma SEGA oficjalnie potwierdziła, że produkcja o tytule Valkyria Chronicles II zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Dowiedzieliśmy się również, że do jej premiery dojdzie latem 2010 roku. Kontynuacja taktycznego jRPG osadzonego w świecie owładniętym wojną powstaje wyłącznie na przenośną konsolę PSP (część pierwsza była dostępna tylko w wersji na PlayStation 3).

Valkyria Chronicles II na PSP w Europie latem przyszłego roku - ilustracja #1

Pierwsze Valkyria Chronicles nie spotkało się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony posiadaczy PS3. Jeśli wierzyć nieoficjalnym danym serwisu VGChartz.com, dzieło Japończyków zostało zakupione na całym świecie jedynie przez 530 tysięcy właścicieli konsoli Sony. Grze nie pomogły nawet bardzo wysokie noty wystawione przez światowe media (na średnim poziomie 86% według serwisu Metacritic.com). Zapewne mało satysfakcjonująca sprzedaż była głównym powodem zmiany platformy na przenośne PSP. Niemniej jednak, twórcy marki są przekonani, że drzemie w niej olbrzymi potencjał.

Gra była jak dotąd zapowiedziana wyłącznie w wersji przeznaczonej na japoński rynek, która powinna trafić do tamtejszych sklepów pod koniec bieżącego roku. Ujawnienie daty premiery w Stanach Zjednoczonych i w Europie ucieszy zapewne zagorzałych fanów przygód Alicji Melchiott oraz Welkina Gunthera, młodocianych poborowych, wcielonych do armii Federacji Atlantyckiej, którzy chwalili wysokiej jakości część pierwszą, podkreślając m.in. bardzo dobrze poprowadzony główny wątek fabularny oraz wymagające bitwy.

Valkyria Chronicles II na PSP w Europie latem przyszłego roku - ilustracja #2

Akcja VCII osadzona zostanie w dwa lata po zakończeniu części pierwszej, a całą historię obejrzymy z perspektywy trzeciej osoby, kontrolując przy tym postać siedemnastoletniego Avana Hardence’a. Nasza przygoda rozpocznie się w szkole wojskowej położonej w fikcyjnej Gallii, mieszczącej się w ogarniętej II wojną światową Europie.

Na potrzeby Valkyria Chronicles II twórcy z firmy SEGA przerobili silnik graficzny Canvas, który napędzał część pierwszą. Dostosowano go tym samym do możliwości PSP. Oprawa na pierwszych zrzutach ekranowych prezentuje się mimo to świetnie, nawiązując stylem i rozwiązaniami do tego, co mogliśmy oglądać na ekranach telewizorów przy okazji „jedynki”. Drobnym zmianom poddano również system walki BLiTZ, tak często chwalony przez miłośników części pierwszej. Dzięki temu będzie on lepiej wykorzystywać mniejszą liczbę przycisków (względem Dual Shocka 3), w które wyposażono PSP.