Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2010, 13:05

Wieści ze świata (Quake Live, Interplay, Alien Breed Impact) 2/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Alien Breed Impact debiutującym na PS3, zwolnieniach w LucasArts, aktualizacji Quake Live, ograniczeniach Kinect, powrocie Interplay do roli wydawcy, a także tajemniczej produkcji firmy SEGA. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Alien Breed Impact debiutującym na PS3, zwolnieniach w LucasArts, aktualizacji Quake Live, ograniczeniach Kinect, powrocie Interplay do roli wydawcy, a także tajemniczej produkcji firmy SEGA. Zapraszamy do lektury.

Alien Breed Impact

Do oferty PlayStation Network trafiła w ramach ostatniej aktualizacji strzelanina Alien Breed Impact, będąca wznowieniem klasycznego produkcji znanej m.in. posiadaczom Amigi. Dzieło firmy Team17 kosztuje 14,99 euro, czyli około 60 złotych. Przypominamy, że od grudnia 2009 roku zagrywają się w nie użytkownicy Xboksa 360, a od czerwca tego roku właściciele pecetów.

Wieści ze świata (Quake Live, Interplay, Alien Breed Impact) 2/09/10 - ilustracja #1

LucasArts

IGN dotarło do informacji świadczących o tym, że LucasArts zwolniło 30% dotychczasowych pracowników, stanowiących o sile zespołu deweloperskiego firmy. Redakcja serwisu zdobyła w ten sposób potwierdzenie dotychczasowych plotek, wedle których za czystki u popularnego producenta dysponującego prawami do marki Star Wars odpowiada nowy dyrektor generalny - Paul Meegan. Podejrzewa się, że doprowadził on do skasowania trzeciej odsłony cyklu The Force Unleashed, wstrzymania dewelopingu nieujawnionej dotąd pozycji, a także poważnie rozważa możliwość rezygnacji ze współpracy z zewnętrznymi firmami produkującymi kolejne gry bazujące na licencji Gwiezdnych Wojen. Podobno The Old Republic – MMO od BioWare – ma być ostatnią pozycją z cyklu Star Wars zrealizowaną w ten sposób. Zwolnienia są jednym z etapów restrukturyzacji, której celem jest m.in. lepsza organizacja pracy.

Quake Live

Id Software poinformowało, że sieciowa wersja popularnego Quake’a, czyli Quake Live, doczeka się w połowie września pierwszej dużej aktualizacji, uzupełniającej ją o nową zawartość. Przy okazji światło dzienne ujrzała nowa łatka, która wprowadza pożądane przez fanów zmiany, w tym te dotyczące liczebności zespołów w trybach drużynowych, a także liczby obserwatorów oraz informacji, do których mogą uzyskiwać dostęp. Szczegółowy opis update’u znajdziecie na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

W ofercie Steama zadebiutowało drugie rozszerzenie do karcianki Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers. Dodatek kosztuje 3,99 euro (16 złotych) i umożliwia zmierzenie się z dwoma nowymi przeciwnikami (m.in. Sorinem Markovem). W jego skład wchodzą ponadto trzy nowe deki, po trzy karty do odblokowania do dotychczasowych jedenastu zestawów, trzy Osiągnięcia, pięć logicznych wyzwań, a także opcja migracji hosta. Steam oferuje również szansę nabycia podstawowej wersji Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers w kompilacji ze wszystkimi dotychczasowymi dodatkami za równowartość 26,78 euro (taniej o 12 euro niż gdybyśmy zdecydowali się na zakup całości oddzielnie).

Kinect

Lydia Pitzalis z hiszpańskiego oddziału firmy Microsoft, poinformowała na łamach serwisu Eurogamer Spain, że Kinect w momencie swojej premiery przypadającej na początek listopada tego roku będzie zapewniał kontrolę głosową jedynie przypadku wersji sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie (tylko po angielsku), Meksyku oraz Japonii. Wsparcie dla pozostałych branych pod uwagę języków – ich lista nie jest jeszcze znana – zostanie dodane wiosną 2011 roku.

PlayStation 3

Koncern Sony przesunął publikację aktualizacji dla PlayStation 3, mającej wzbogacić konsolę o funkcję wyświetlania obrazu w technologii 3D w trakcie odtwarzania filmów zapisanych w takim formacie na płycie Blu-ray (np. Avatara i Alicji w krainie czarów, które mają trafić do sprzedaży w listopadzie). Patch zostanie opublikowany w październiku. Przypominamy, że w kwietniu Sony udostępniło podobną łatkę, dzięki której posiadacze PS3 mogą odtwarzać w technologii 3D przystosowane gry.

Interplay

Legendarna firma Interplay powraca na rynek wydawniczy (jako Interplay Discovery). W październiku wprowadzi do sprzedaży dwie pozycje – Tommy Tronic, pecetową platformówkę 2D autorstwa ukraińskiego studia Oasis Games, a także Pinball Yeah, wczyli wirtualny fliper przeznaczony dla posiadaczy PC, Maca poraz iPhone’a wyprodukowany przez portugalski zespół Coderunners. Wszystko wskazuje na to, że Interplay Discovery będzie się specjalizować w wydawaniu gier niezależnych producentów.

SEGA

Firma SEGA uruchomiła tajemniczą stronę internetową, zwiastującą ujawnienie nowej produkcji. Serwis CODE1935 przedstawia grafikę, na której widać cienie postaci oraz czołgu, przywodzących na myśl markę jRPG Valkyria Chronicles. Biorąc pod uwagę datę zapisaną w adresie strony możemy wywnioskować, że akcja produkcji, jeśli tylko ma związek z VC, zostanie osadzona w czasach, w których toczyła się akcja pierwszej odsłony tej udanej serii (część druga powstała z myślą o PSP i zadebiutuje w Europie już jutro). Zachodnim fanom marki nie pasuje jedynie oręż, który dzierżą niektóre postacie. Wszelkie spekulacje i domysły zostaną zweryfikowane przez firmę SEGA 16 września, w trakcie targów Tokyo Game Show 2010.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Split/Second

Mafia II

Blood Bowl

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team

Batman: Arkham City PC

Batman: Arkham City PS3

Batman: Arkham City X360

Shogun 2: Total War

NBA 2K11 PS3

NBA 2K11 X360

Valkyria Chronicles 2

Hydrophobia

Kane & Lynch 2: Dog Days

Mortal Kombat

F.3.A.R.

Dead Rising 2

Demolition Company

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Battlefield: Bad Company 2 - Ultimate Edition

James Bond 007: Blood Stone - Stambuł – wersja rozszerzona

GoldenEye 007 - Z dziennika dewelopera #1

Metroid: Other M

Drakensang: The River of Time - Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Recenzja Mafii II video recenzja

Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker

Battle of the Immortals - dodatek do gry

Call of Duty: Black Ops - Wager Match

Crackdown 2 - Toy Box

Kane & Lynch 2: Dog Days - DLC #1

Mortal Kombat

Spider-Man: Shattered Dimensions

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2