Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 12:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (Doom 4, Rage, The Force Unleashed) 17/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o odejściu Billa Ropera z Cryptic Studios, dodatkach DLC do Rage i planach wydawniczych związanych z Doom 4, zwolnieniach u producenta NBA 2K11, nowych grach Bethesda Softworks, a także plotkach o czystkach w LucasArts. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o odejściu Billa Ropera z Cryptic Studios, dodatkach DLC do Rage i planach wydawniczych związanych z Doom 4, zwolnieniach u producenta NBA 2K11, nowych grach Bethesda Softworks, a także plotkach o czystkach w LucasArts. Zapraszamy do lektury.

Cryptic Studios

Bill Roper, chief creative officer w Cryptic Studios, opuścił nieoczekiwanie szeregi studia, o czym poinformował na łamach serwisu internetowego gry Champions Online. Powodem jest najprawdopodobniej tzw. „zmęczenie materiałem” i chęć podążania w nowym kierunku. W przeszłości Roper był jednym z liderów firm Blizzard Entertainment (do 2003 roku) i Flagship Studios (lata 2003-2008).

Rage

Tim Willits z firmy id Software oświadczył w rozmowie z redakcją serwisu VG247.com, że gra akcji Rage (PC, X360, PS3) z pewnością doczeka się różnego rodzaju dodatków DLC. Aktualnie projektanci nie zagłębiali się jednak w ten temat, spędzając większość czasu na dopracowywaniu podstawowej wersji gry, mające zadebiutować we wrześniu 2011 roku.

Wieści ze świata (Doom 4, Rage, The Force Unleashed) 17/08/10 - ilustracja #1

StarCraft II

W niedalekiej przyszłości firma Blizzard zaproponuje posiadaczom RTS-a StarCraft II możliwość zmiany pseudonimu, którym posługują się w grze. Funkcja będzie darmowa. W późniejszym czasie zostanie zastąpiona przez specjalny serwis, wzorowany na podobnym rozwiązaniu z World of Warcraft. Będzie on umożliwiać wprowadzanie nieograniczonej liczby zmian (co jest istotne z punktu widzenia m.in. osób zrzeszonych w klanach).

NBA 2K11

Z informacji pozyskanych przez serwis Industry Gamers wynika, że koncern Take-Two podjął decyzję o zwolnieniu około 30 osób zatrudnionych dotąd w ramach Visual Concepts (znanego szerzej z prac nad koszykarską serią NBA 2K). Według 2K Sports nie wpłynie to negatywnie na poziom NBA 2K11 (PC, X360, PS3, PS2, Wii, PSP), czyli najnowszej produkcji studia. Premiera gry planowana jest na październik bieżącego roku.

Wieści ze świata (Doom 4, Rage, The Force Unleashed) 17/08/10 - ilustracja #2

Bethesda Softworks

Okazuje się, że firma Bethesda Softworks (The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout 3) pracuje nie nad jedną, ale nad dwiema nowymi grami. Według producenta Todda Howarda druga z wymienionych znajduje się aktualnie w fazie planowania i zostanie ukończona po wprowadzeniu do sklepów tajemniczego tytułu, o którym pisaliśmy wczoraj (najprawdopodobniej jest nim nowa odsłona cyklu The Elder Scrolls). Z wypowiedzi Howarda, udzielonej serwisowi Eurogamer, wynika, że do ujawnienia tej ostatniej dojdzie już niedługo.

Doom 4

Todd Hollenshead oznajmił w rozmowie z Kotaku, że Doom 4, na którego czeka zapewne wielu z Was (brak pokazu gry na imprezie QuakeCon 2010 był wielkim rozczarowaniem), zostanie wydany jednocześnie na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Prace nad produkcją wrą – podobno zajmuje się nią zespół jeszcze liczniejszy niż w przypadku Rage.

Star Wars: The Force Unleashed

Kotaku powołując się na anonimowe źródła donosi, że Paul Meegan, od dwóch miesięcy nowy dyrektor firmy LucasArts (wcześniej kierownik w Epic China), zadomowił się na stanowisku i rozpoczął czystkę. Z informacji pozyskanych przez serwis dowiadujemy się, że Meegan skasował m.in. trzecią odsłonę cyklu The Force Unleashed, która rzekomo znajdowała się już w produkcji. Planuje również zwolnić bliżej nieokreśloną liczbę członków zespołu odpowiedzialnego za część drugą, gdy tylko ta zawita do sklepów (stanie się to pod koniec października tego roku). Dodatkowjo według informatora Meegan wstrzymał deweloping nieujawnionej dotąd pozycji, a także rozpatruje możliwość zrezygnowania ze współpracy z zewnętrznymi firmami produkującymi kolejne gry bazujące na licencji Gwiezdnych Wojen. Podobno The Old Republic – MMO od BioWare – ma być ostatnią pozycją z cyklu Star Wars zrealizowaną w ten sposób.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Brink

Borderlands: Claptrap's New Robot Revolution

Sports Champions

The Shoot

Just Dance Kids

Gods vs Humans

Age of Empires Online

Heroes of Might & Magic VI

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Enslaved: Odyssey to the West - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Football Manager 2011 - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

gry