Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3
Okładka Sports Champions (PS3)
OkładkaSports Champions (PS3)

Sports Champions PS3

Gra zręcznościowa, w której bierzemy udział w szeregu konkurencji sportowych. Z racji na swój charakter i obecny element współzawodnictwa, szczególnie dobrze sprawdza się ona w większym gronie osób.

Towarzyskie | na 2 osoby | PlayStation Move | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sports Champions Premiera PS3

17września2010

pudełko PL

17września2010

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Sports Champions

Tiger Woods PGA Tour 14

Start the Party!

TV Superstars

W Sports Champions uczestniczymy w wielu różnorodnych konkurencjach sportowych, gdzie musimy wykazać się sporą zręcznością i umiejętnościami manualnymi. Należy mieć na uwadze, że gra jest przeznaczona z myślą o kontrolerach PlayStation Move, a więc nie zagramy w nią przy użyciu standardowego pada. Całość mocno przypomina serię Wii Sports i jest stworzona z myślą o podobnej grupie odbiorców.

Szczególną zaletą tej pozycji jest dokładne odwzorowanie naszych ruchów przed telewizorem na to co dzieje się na ekranie. Wszystkie nasze zagranie w poszczególnych dyscyplinach znajdują swoje odzwierciedlenie w wirtualnym świecie, dzięki czemu do zabawy może przystąpić każdy – nawet osoba nie mająca dotychczas do czynienia z grami wideo.

Jedną z dostępnych konkurencji jest pojedynek na arenie, gdzie dwóch graczy walczy ze sobą na miecze. Potyczka kończy się po odebraniu przeciwnikowi całej energii, a rozgrywka i sposób walki nie ma wiele wspólnego z realizmem. Ciekawą sprawą jest też strzelanie łukiem. Przy celowaniu następuje przejście do widoku FPP, ale całość prezentuje się dość arcade’owo – nie trzeba się zbyt mocno wysilać by trafiać do celu.

Inną z możliwości jest siatkówka plażowa – niektóre ruchy (między innymi skakanie do uderzeń) są wykonywane automatycznie przez konsolę, a gracz musi się martwić jedynie o uderzenie piłki w odpowiednim momencie i z odpowiednią siłą. W grze znalazło się też miejsce dla nietypowej dyscypliny sportowej zwanej bocce. Gracze rywalizują na niewielkim boisku, wyrzucając specjalne kule w odpowiednie miejsca. Punkty otrzymuje ten, którego kula znajduje się najbliżej tej najmniejszej, wyrzucanej na początku rozgrywki. To tylko część konkurencji w tej produkcji, bowiem znaleźć można jeszcze między innymi konkurs rzutu dyskiem, czy tenis stołowy (ping-pong). Różnorodność jest spora i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Uwagę zwraca kiepska animacja postaci w poszczególnych dyscyplinach. Ruchy są sztywne, a oprawa graficzna stosunkowo prosta – wyraźnie widać, że nie są to elementy, na które twórcy zwracali szczególną uwagę. Te wady znikają jednak w momencie, gdy przed konsolą siada kilka osób – współzawodnictwo ze znajomymi sprawia, że zabawa nabiera rumieńców i tak naprawdę dopiero w trybach wieloosobowych najbardziej się rozkręca.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 366 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Sports Champions cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sports Champions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sports Champions Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move