Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDWiiiOS
Okładka Gods vs Humans (PC)

Gods vs Humans

Opracowana przez francuskie studio Artefacts oryginalna gra zręcznościowa, w której połączono elementy 4 popularnych mitologii: greckiej, nordyckiej, egipskiej i japońskiej.

Zręcznościowe | elementy logiczne | elementy strategiczne

Okładka Gods vs Humans (PC)

data premiery gry:

1paź2010

Wii

5wrz2013

iOS

17gru2013

AND

10paź2014

PC

Gods vs Humans to gra zręcznościowa przygotowana przez Artefacts Studio we współpracy z firmą Microids. Jej fabuła składa się z czterech segmentów bazujących kolejno na mitologi grecko-rzymskiej, nordyckiej, egipskiej i japońskiej, podczas których gracze wcielają się, między innymi, w postacie Zeusa, Odyna, Ozyrysa i Amaterasu. Naszym zadaniem jest obrona swojej twierdzy przed zapędami ludzkości, która, tworząc monumentalne budowle, próbuje osiągnąć boskość i pozbawić panowania bogów. Tytuł zadebiutował w 2010 roku na konsoli Wii i doczekał się później różnych konwersji.

System gry opiera się na wykorzystywaniu różnych specjalnych mocy dostępnych dla danych postaci w celu powstrzymania ekspansji ludzi i niszczenia stawianych przez nich budowli. Każda z mitologicznych person ma inne umiejętności i czary, którymi stara się powstrzymać napastników. Dodatkowo każdy z bogów zdobywa punkty doświadczenia, pozwalające na na ulepszanie swoich statystyk i odblokowywanie nowych zdolności. Głębi całemu systemowi dodaje też podział ludzi na profesje - każda grupa robotników pełni inną funkcję przy budowie i tym samym wymaga stosowania odmiennej strategii defensywnej.

W Gods vs Humans autorzy przygotowali 20 różnych bóstw o odmiennych umiejętnościach oraz 96 poziomów, na których ludzkość stara się przejąć władzę nad światem.

Twórcy przygotowali tytuł w kolorowej i nieco karykaturalnej stylistyce. W zależności od etapu gry i wybranej postaci zmieniają się projekty poziomów i przeciwników, z którymi przychodzi się nam mierzyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Gods vs Humans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gods vs Humans

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce4 MX 440 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wii
PC
iOS
AND