Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiPCiOSAND
Okładka Gods vs Humans (Wii)
OkładkaGods vs Humans (Wii)

Gods vs Humans

Opracowana przez francuskie studio Artefacts oryginalna gra zręcznościowa, w której połączono elementy 4 popularnych mitologii: greckiej, nordyckiej, egipskiej i japońskiej.

Zręcznościowe | elementy logiczne | elementy strategiczne

Gods vs Humans Premiera

1paź2010

Wii

5wrz2013

iOS

17gru2013

AND

10paź2014

PC

producent: Artefacts Studio wydawca: Zallag

Gods vs Humans to gra zręcznościowa przygotowana przez Artefacts Studio we współpracy z firmą Microids. Jej fabuła składa się z czterech segmentów bazujących kolejno na mitologi grecko-rzymskiej, nordyckiej, egipskiej i japońskiej, podczas których gracze wcielają się, między innymi, w postacie Zeusa, Odyna, Ozyrysa i Amaterasu. Naszym zadaniem jest obrona swojej twierdzy przed zapędami ludzkości, która, tworząc monumentalne budowle, próbuje osiągnąć boskość i pozbawić panowania bogów. Tytuł zadebiutował w 2010 roku na konsoli Wii i doczekał się później różnych konwersji.

System gry opiera się na wykorzystywaniu różnych specjalnych mocy dostępnych dla danych postaci w celu powstrzymania ekspansji ludzi i niszczenia stawianych przez nich budowli. Każda z mitologicznych person ma inne umiejętności i czary, którymi stara się powstrzymać napastników. Dodatkowo każdy z bogów zdobywa punkty doświadczenia, pozwalające na na ulepszanie swoich statystyk i odblokowywanie nowych zdolności. Głębi całemu systemowi dodaje też podział ludzi na profesje - każda grupa robotników pełni inną funkcję przy budowie i tym samym wymaga stosowania odmiennej strategii defensywnej.

W Gods vs Humans autorzy przygotowali 20 różnych bóstw o odmiennych umiejętnościach oraz 96 poziomów, na których ludzkość stara się przejąć władzę nad światem.

Twórcy przygotowali tytuł w kolorowej i nieco karykaturalnej stylistyce. W zależności od etapu gry i wybranej postaci zmieniają się projekty poziomów i przeciwników, z którymi przychodzi się nam mierzyć.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Gods vs Humans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Gods vs Humans Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce4 MX 440 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wii
PC
iOS
AND