Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2010, 11:15

Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Fable III, Bethesda Softworks) 16/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Domo-Kunie we Free Realms, powieści osadzonej w świecie gry Fable, nowej grze firmy Bethesda Softworks, a także współpracy Criterion Games z EA DICE. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Domo-Kunie we Free Realms, powieści osadzonej w świecie gry Fable, nowej grze firmy Bethesda Softworks, a także współpracy Criterion Games z EA DICE. Zapraszamy do lektury.

Free Realms

Mamy ciekawą informację dla wszystkich osób wykazujących zainteresowanie darmową grą MMO Free Realms oraz kulturą japońską. Firmy Sony Online Entertainment, Virtual Greats oraz Big Tent Entertainment zdecydowały się bowiem na podpisanie porozumienia, na mocy którego do produkcji trafił Domo-Kun. Znana niemal na całym świecie maskotka japońskiej telewizji NHK pełni rolę peta, czyli zwierzęcego przyjaciela towarzyszącego graczowi podczas wędrówek po uniwersum Free Realms.

Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Fable III, Bethesda Softworks) 16/08/10 - ilustracja #1

Fable III

Do oferty sieci Amazon trafiła powieść Fable: The Balverine Order autorstwa Petera Davida (w cenie 9,99 dolarów, czyli około 31 złotych), w całości osadzona w świecie znanym z cyklu Fable. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że wraz z nabyciem książki – jej debiut ustalony został na 5 października bieżącego roku – kupiec otrzyma prezent w postaci kodu umożliwiającego pobranie z poziomu Xbox Live specjalnej broni do Fable III. Możliwość jej przetestowania pojawi się wraz z debiutem najnowszego dzieła Petera Molynuex, czyli 29 października (w przypadku Europy).

Red Faction/Imperator

Serwis superannuation donosi o rejestracji kolejnych domen internetowych. Tym razem chodzi tu o redfactionbattlegrounds.com, zgłoszoną przez koncern THQ w korelacji z marką Red Faction, a także imperatorthegame.com zarejestrowaną przez Electronic Arts. W pierwszym przypadku najprawdopodobniej jest ona związana z prequelem Red Faction: Armageddon (premiera w przyszłym roku), którego temat został podjęty szerzej przez Danny’ego Bilsona w czerwcu tego roku. Natomiast jeśli chodzi o Imperatora zdania są podzielone – w Sieci pojawiają się sugestie, że domena może mieć coś wspólnego z zapowiedzianą przez ośmioma laty grą MMO firmy Mythic Entertainment, wstrzymaną w czerwcu 2005 roku (na blisko rok przed nabyciem studia przez firmę EA).

Need for Speed: Hot Pursuit

Okazuje się, że w kontekście prac nad grą wyścigową Need for Speed: Hot Pursuit firma Criterion Games współpracuje regularnie ze studiem EA DICE, znanym z kolejnych odsłon cyklu Battlefield. Z informacji opublikowanych na łamach serwisu Eurogamer wynika, że bierze ono udział w kreowaniu otwartego świata najnowszego NFS. Z efektami prac zapoznamy się w listopadzie bieżącego roku, kiedy to nowy Hot Pursuit trafi na sklepowe półki.

Bethesda Softworks

Todd Howard potwierdził w trakcie imprezy QuakeCon 2010, że firma Bethesda Softworks pracuje nad kolejną grą. Producent takich znanych pozycji, jak The Elder Scrolls IV: Oblivion oraz Fallout 3, zajmuje się jej developingiem już od blisko dwóch lat. Howard nie ujawnił większej liczby szczegółów. Być może sytuacja ulegnie zmianie podczas targów gamescom.

Flight Control

Studio Firemint zapowiedziało, że bardzo udana gra logiczna Flight Control – dostępna do tej pory w wersjach na iPhone’a i iPada – zostanie wydana również na PlayStation 3, a konkretnie PlayStation Network. Nastąpi to 15 września. Produkcja, w której gracz wciela się w kontrolera lotów, otrzyma wsparcie dla PlayStation Move (zrobi użytek również z Dual Shocka 3) oraz technologii 3D, a także doczeka się unowocześnienia oprawy graficznej, która będzie prezentowana w rozdzielczości 1080p. Rozgrywkę będzie można toczyć w trybie dla pojedynczego gracza oraz w ramach kooperacji dla dwóch osób.

Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Fable III, Bethesda Softworks) 16/08/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

World of Tanks

Ace Combat: Joint Assault

Hunted: The Demon's Forge

Rage

Fallout: New Vegas

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - na kolonię! video magazyn

Gramy w Drakensang: The River of Time Gramy!

EverQuest II: Destiny of Velious

Deus Ex: Human Revolution - gamescom 2010

nail'd - gamescom 2010

Victoria 2

Star Wars: The Force Unleashed II - Yoda

F1 2010

Mindjack - gameplay

Star Wars: The Old Republic - Rycerz Jedi

Kinect Joy Ride