Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3WiiX360iOSWPAND
Okładka Need For Speed: Hot Pursuit (PC)
OkładkaNeed For Speed: Hot Pursuit (PC)

Need For Speed: Hot Pursuit

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii wyścigowych, rozwijanych od 1995 roku pod czujnym okiem Electronic Arts. Jej produkcję powierzono tym razem ekipie Criterion Games, znanej przede wszystkim z konsolowej serii Burnout.

Wyścigi | samochodowe

Need For Speed: Hot Pursuit Premiera

16lis2010

PC X360 PS3 iOS

19lis2010

Wii

1wrz2011

AND

1lut2012

WP

Need for Speed: Hot Pursuit to kolejna odsłona doskonale znanej serii gier wyścigowych rozpoczętej w 1994 roku przez firmę Electronic Arts. Tym razem za jedną z najbardziej dochodowych marek w historii rozrywki elektronicznej wzięło się studio Criterion Games, które znamy z konsolowych, szalonych wyścigów Burnout. Jak zwykle w grze pojawiają się najszybsze i najdroższe licencjonowane modele samochodów.

Hot Pursuit odwołuje się do dwóch części serii o tej samej nazwie i stanowi nowe podejście do tematu pościgów z policją. W grze otrzymujemy rozbudowaną kampanię, w której wcielamy się zarówno w policjanta jak i uciekającego kierowcę. Autorzy nie zaprezentowali rozbudowanej fabuły, bo ich zdaniem bardziej liczą się same wyścigi. Kariery obu stron „konfliktu” na szosie składają się z kilkudziesięciu wyzwań i scenariuszy. Sama rozgrywka to zręcznościowy model jazdy, widowiskowe sceny i ujęcia (kiedy spychamy lub eliminujemy inne pojazdy) oraz specjalne umiejętności. Policjanci mogą przykładowo rozstawiać kolczatki i blokady a uciekinierzy zakłócać pracę radaru.

Ważnym elementem Hot Pursuit w wydaniu Critetion Games jest tryb rozgrywki wieloosobowej i integracja gry z siecią. Za wszystko odpowiada rozbudowany system Autolog, który zbiera informacje na temat naszych wyników i zestawia je z dokonaniami znajomych. To pozwala w szybki sposób znaleźć nowe formy zabawy – możemy przykładowo spróbować pobić rekord nabity kilka minut temu przez innego gracza. Autolog pozwala również dzielić się obrazkami i filmami z wyścigów, publikować komentarze czy umawiać się na wspólną grę.

Od strony wizualnej gra prezentuje się naprawdę dobrze i może pozytywnie zaskoczyć świetnymi efektami pogodowymi, dużym otwartym światem (Seacrest Country), płynnymi zmianami pory dnia i nocy oraz widowiskowym oświetleniem. W Hot Pursuit nie mogło oczywiście zabraknąć licencjonowanych samochodów. Każdy z nich został wykonany z dużą dbałością o szczegóły.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 5926 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 1869 głosów czytelników.

Need For Speed: Hot Pursuit cena w dniu premiery: 149,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Need For Speed: Hot Pursuit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Need For Speed: Hot Pursuit Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 6.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS3
Wii
iOS
WP
AND