Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2020, 08:18

NFS: Hot Pursuit Remastered może zadebiutować w tym roku

Dzięki sklepowi Amazon wyciekły informacje o Need for Speed: Hot Pursuit Remastered, czyli odświeżonej wersji klasycznej odsłony cyklu NFS z 2010 roku.

NFS: Hot Pursuit Remastered może zadebiutować w tym roku - ilustracja #1
Need for Speed: Hot Pursuit będzie w tym roku obchodziło dziesiąte urodziny.

Strony sieciowych sklepów są często doskonałym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stała się gra Need for Speed: Hot Pursuit Remastered, która pojawiła się w ofercie Amazonu. Produkcja została szybko usunięta, ale mleko już się rozlało.

Informacje, które znalazły się na stronie sklepu, były skromne. Jako datę premiery podano 13 listopada tego roku. Wśród platform wymieniono tylko Xboksa One i Nintendo Switch, ale bardzo zdziwilibyśmy się, gdyby projekt nie zawitał także na PlayStation 4 i PC.

Oczywiście, do czasu oficjalnego ujawnienia gry do wszystkich tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Większość tego typu przecieków z Amazonu najczęściej okazuje się jednak prawdziwa.

Zgodnie z tytułem, gra będzie odświeżoną wersją Need for Speed: Hot Pursuit. Produkcja zadebiutowała 16 listopada 2010 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3, a kilka dni później trafiła również na Nintendo Wii.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa posiada według serwisu Metacritic średnią ocen na poziomie 86%. W przypadku wydania na PS3 jest to 89%, a na X360 - 88%. Żadna późniejsza odsłona nie może pochwalić się tak wysokimi wynikami.

Need for Speed: Hot Pursuit bardzo spodobało się również naszemu redaktorowi, który wystawił produkcji notę 8.5/10. Gra cieszy się także sympatią graczy – na Steamie 84% ocen użytkowników jest pozytywnych. Tytuł wydaje się więc idealnym kandydatem na remaster. Wiemy, że studio Criterion pracuje już nad nową odsłoną serii, ale zadebiutuje ona najpewniej dopiero w 2021 r., więc wypuszczenie w listopadzie tego roku odświeżonej wersji klasycznej części cyklu NFS byłoby dobrym pomysłem.

  1. Need for Speed: Hot Pursuit - recenzja gry
  2. Need for Speed: Hot Pursuit - poradnik do gry