Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 14:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (Electronic Arts, BioWare, Final Fantasy XIII-2, Zynga) 5/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze firmy Zynga, plotkach o Final Fantasy XIII-3, nowym projekcie Electronic Arts, BioWare i LucasArts, a także wygasających przepustkach Online Pass EA.

Dungeon Defenders

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Dungeon Defenders. Produkcję studia Trendy Entertainment możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cena to 2,99 euro (ok. 13 zł), a w czteropaku 8,74 euro (ok. 39 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Zynga

Firma Zynga, specjalizująca się w produkcji gier społecznościowych, zarejestrowała kilka domen internetowych (forestvillegame.com, forestvillewithfriends.com i forestvillezynga.com), sugerujących tytuł kolejnej odsłony cyklu Ville. Mianowicie chodzi o ForestVille. Niestety, nie znamy żadnych dodatkowych szczegółów. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że CityVille uruchamia przynajmniej raz w miesiącu 50 milionów użytkowników Facebooka (FarmVille może liczyć na wsparcie 30 milionów osób).

Final Fantasy XIII-2

Przedstawiciele firmy Square Enix określili niedawną rejestrację domeny internetowej odnoszącej się do Final Fantasy XIII-3 mianem „defensywnej zagrywki strategicznej”. Wcale nie oznacza to, że japoński producent ma w planach kolejną pozycję rozwijającą wątki z „trzynastki”. FFXIII-2 trafi do europejskich sklepów w lutym przyszłego roku na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Wieści ze świata (Electronic Arts, BioWare, Final Fantasy XIII-2, Zynga) 5/12/11 - ilustracja #1

Electronic Arts/ Bioware/ LucasArts

Firmy Electronic Arts, BioWare i LucasArts zgłosiły wspólnie wniosek o rejestrację znaku towarowego Paper, Scissors, Stone. Umieściły go przy tym w kategorii gier komputerowych i zaproponowały klasyfikację wiekową na poziomie M (dla dorosłych). Nie wiadomo, czy ma on coś wspólnego z nową grą BioWare, której pierwsza publiczna prezentacja ma mieć miejsce 10 grudnia na gali Spike TV Video Game Awards.

Capcom

Ostatnie dni minęły twórcom gier na rejestracjach domen internetowych i znaków towarowych. Kolejną firmą, która się na to zdecydowała, jest Capcom. W amerykańskim Urzędzie Patentowym zgłosiła ona wniosek o rejestrację tytułu E.X. Troopers. To wszystko, co wiemy na ten temat.

Need for Speed: Hot Pursuit

Jeden z użytkowników forum NeoGAF zakupił ostatnio nowy egzemplarz gry wyścigowej Need for Speed: Hot Pursuit. Jakie było jego zdziwienie, gdy okazało się, że sieciowa przepustka (zapewniająca dostęp do funkcji online), zamieszczona w jego egzemplarzu, okazała się przeterminowana. Jak dowiedział się serwis Joystiq od firmy Electronic Arts, w przypadku niektórych tytułów Online Pass jest aktywny przez ograniczony czas. Zazwyczaj jednak takowe kody są bezterminowe. Jednym z kolejnych tytułów, których tyczy się to pierwsze rozwiązanie, jest Dragon Age II (przepustka wygasa 31 marca 2012 roku).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

C.A.R.S.

Microsoft Flight

SSX

Mafia Wars 2

War of the Immortals

Wargame: European Escalation

AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! for the Awesome

Babel Rising

Farm Machines Championships

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Battlefield 3 - społeczność

War of the Immortals - trailer #1

Vindictus - trailer #2

Star Wars: The Old Republic - Agent vs. Negocjator Jedi

Dead Island - Bloodbath Arena DLC

Cartoon Network: Punch Time Explosion - zwiastun na premierę

Blacklight Retribution - Closed Beta

Battlefield Play4Free - trailer #1

Army Men III - zwiastun na premierę

Super Street Fighter IV: Arcade Edition - 2012 Update

Przegląd tygodnia - grudniowe premiery video magazyn