Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 14:14

autor: Kono

Ilum – samotnia Jedi na krańcu Galaktyki

Ilum to planeta będąca źródłem kryształów Adegan wykorzystywanych przy budowie mieczy świetlnych. Przez wiele lat była miejscem pielgrzymek rycerzy Jedi.

Ilum – samotnia Jedi na krańcu Galaktyki - ilustracja #1
Ilum
Ilum
  • Region: Nieznane Regiony
  • System: Ilum
  • Księżyce: 2
  • Przynależność: niezależna
  • Sugerowane poziomy: 50

Pierwszymi, którzy dostrzegli potencjał Ilum, byli Jedi. To właśnie tutaj odkryli złoża Adeganu, który wykorzystywali do budowy mieczy świetlnych. Niejeden Jedi udał się na pielgrzymkę do Ilum, by stworzyć tę legendarną broń. Wielu jednak przypłaciło to życiem, padając ofiarą krwiożerczych stworów i brutalnego klimatu tej położonej z dala od cywilizacji planety. Zakon postanowił więc stworzyć niewielkie enklawy i świątynie, które pomagały młodym Jedi w tej podróży, a starszym rycerzom oferowały spokojne miejsce do medytacji.

Ilum – samotnia Jedi na krańcu Galaktyki - ilustracja #2

Ostatnio jednak spokój na Ilum został przerwany przez brutalny atak Sithów, którzy zabili niewielką grupę Jedi, zniszczyli sanktuarium i przejęli planetę. Zasoby Republiki nie były wystarczające, by zdewastowany Zakon Jedi mógł odbić Ilum. Ostatnie doniesienia wywiadu mówią jednak o tym, że Sithowie nie są zainteresowani jedynie Adeganem. Zaangażowanie Imperium na tej niepozornej planecie każe przypuszczać, że coś cenniejszego niż złoża kryształu znajduje się na Ilum.