Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight (PC)
OkładkaMicrosoft Flight (PC)

Microsoft Flight PC

Restart najstarszej serii symulacji lotniczych. Gra koncentruje się na lotach cywilnych, więc zajmujemy się głównie przewozem pasażerów i towarów, jak również wykonywaniem różnorodnych misji, w tym ratunkowych.

Symulacje | samoloty | zagraj za darmo | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Flight Premiera PC

29lutego2012

Microsoft Flight to następca popularnej serii symulatorów lotniczych Flight Simulator. W odróżnieniu od poprzedniczek, produkcja ta skierowana jest także do mniej doświadczonych graczy. Twórcy nie zapomnieli jednak o największych miłośnikach lotnictwa. Specjalnie dla nich przygotowano tryby umożliwiający sterowanie samolotami w sposób możliwie zbliżony do rzeczywistości. Gra bazuje na modelu free-to-play z wbudowanym system mikropłatności.

Microsoft Flight Simulator przez lata uznawany był za najbardziej realistyczny symulator lotniczy dostępny dla szerokiego grona odbiorców. Wiązało się to jednak ze stosunkowo niewielkim zainteresowaniem produktem, popularnym głównie wśród pilotów i pasjonatów lotnictwa. Próbą zmiany tego stanu rzeczy jest gra Microsfot Flight, mająca stanowić połączenie najlepszych elementów swoich poprzedników z nową, bardziej przystępną mechaniką. Na uwagę zasługuje także fakt, że produkcja ta jest dostępna za darmo. System mikropłatności umożliwia jednak dokupienie dodatkowej zawartości, w tym nowych samolotów oraz elementów ich wyposażenia.

Pierwszą istotną zmianą jest ograniczenie obszaru rozgrywki do archipelagu Hawajów. Podstawowa wersja gry umożliwia zwiedzanie przestworzy nad największą większą wyspą wspomnianego archipelagu, zwaną Big Island. Za dodatkową opłatą można jednak wykupić dostęp do innych lokacji. Osoby, które lubiły poprzednią serię za możliwość podróżowania po całym globie ziemskim mogą jednak poczuć pewien niedosyt.

Zaletą tych zmian jest dokładniejsze odzwierciedlenie dostępnych lokacji. Twórcy włożyli wiele pracy w realistyczne odwzorowanie topografii terenów, roślinności, charakterystycznych miejsc czy warunków atmosferycznych, typowych dla danych obszarów.

Kolejną nowością jest internetowy profil pilota, dzięki któremu gracze mogą stale śledzić swoje statystyki, które zwiększają się wraz z wykonywaniem przygotowanych przez twórców misji i wyzwań. Te polegają m.in. na jak najszybszym przelatywaniu przez określone punkty lub odnajdywaniu przedmiotów poukrywanych w różnych zakątkach Hawajów. Odkrycie niektórych z nich wymaga wcześniejszego zdobycia informacji na temat miejsca, w którym się znajdują. Pomóc w tym może wbudowana wyszukiwarka Bing.

Microsoft Flight posiada także tryb multiplayer, z którego jednocześnie może korzystać maksymalnie 16 graczy. Jednym z przykładów wieloosobowej rywalizacji jest wspólne wykonywanie określonych akrobacji powietrznych. System ocenia ich jakość oraz czas potrzebny na wypełnienie zadania. Zwycięża osoba, która uzyska najlepszy wynik. Nie zabrakło także globalnych rankingów, w których porównywane są wszystkie osiągnięcia wirtualnych pilotów.

Funkcją mającą stanowić kompromis pomiędzy profesjonalnym symulatorem a grą czysto rozrywkową jest rozbudowany system konfiguracji sterowania. Najbardziej zagorzali fani samolotów mogą pilotować swoje maszyny z poziomu kokpitu, obsługując przy tym wszystkie dostępne tam urządzenia. Osoby preferujące mnie wymagający rodzaj rozgrywki mogą bez problemu włączyć automatyczną obsługę urządzeń pokładowych i sterować samolotem obserwując go z perspektywy trzeciej osoby. Możliwe jest również pominięcie manewru startu i rozpoczęcie podróży od razu w przestworzach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 275 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Microsoft Flight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Microsoft Flight Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM (6 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce 9800T lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7