Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight (PC)

Microsoft Flight PC

Restart najstarszej serii symulacji lotniczych. Gra koncentruje się na lotach cywilnych, więc zajmujemy się głównie przewozem pasażerów i towarów, jak również wykonywaniem różnorodnych misji, w tym ratunkowych.

Symulacje | samoloty | zagraj za darmo | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Microsoft Flight (PC)

data premiery gry w wersji PC:

29lutego2012

Microsoft Flight to następca popularnej serii symulatorów lotniczych Flight Simulator. W odróżnieniu od poprzedniczek, produkcja ta skierowana jest także do mniej doświadczonych graczy. Twórcy nie zapomnieli jednak o największych miłośnikach lotnictwa. Specjalnie dla nich przygotowano tryby umożliwiający sterowanie samolotami w sposób możliwie zbliżony do rzeczywistości. Gra bazuje na modelu free-to-play z wbudowanym system mikropłatności.

Microsoft Flight Simulator przez lata uznawany był za najbardziej realistyczny symulator lotniczy dostępny dla szerokiego grona odbiorców. Wiązało się to jednak ze stosunkowo niewielkim zainteresowaniem produktem, popularnym głównie wśród pilotów i pasjonatów lotnictwa. Próbą zmiany tego stanu rzeczy jest gra Microsfot Flight, mająca stanowić połączenie najlepszych elementów swoich poprzedników z nową, bardziej przystępną mechaniką. Na uwagę zasługuje także fakt, że produkcja ta jest dostępna za darmo. System mikropłatności umożliwia jednak dokupienie dodatkowej zawartości, w tym nowych samolotów oraz elementów ich wyposażenia.

Pierwszą istotną zmianą jest ograniczenie obszaru rozgrywki do archipelagu Hawajów. Podstawowa wersja gry umożliwia zwiedzanie przestworzy nad największą większą wyspą wspomnianego archipelagu, zwaną Big Island. Za dodatkową opłatą można jednak wykupić dostęp do innych lokacji. Osoby, które lubiły poprzednią serię za możliwość podróżowania po całym globie ziemskim mogą jednak poczuć pewien niedosyt.

Zaletą tych zmian jest dokładniejsze odzwierciedlenie dostępnych lokacji. Twórcy włożyli wiele pracy w realistyczne odwzorowanie topografii terenów, roślinności, charakterystycznych miejsc czy warunków atmosferycznych, typowych dla danych obszarów.

Kolejną nowością jest internetowy profil pilota, dzięki któremu gracze mogą stale śledzić swoje statystyki, które zwiększają się wraz z wykonywaniem przygotowanych przez twórców misji i wyzwań. Te polegają m.in. na jak najszybszym przelatywaniu przez określone punkty lub odnajdywaniu przedmiotów poukrywanych w różnych zakątkach Hawajów. Odkrycie niektórych z nich wymaga wcześniejszego zdobycia informacji na temat miejsca, w którym się znajdują. Pomóc w tym może wbudowana wyszukiwarka Bing.

Microsoft Flight posiada także tryb multiplayer, z którego jednocześnie może korzystać maksymalnie 16 graczy. Jednym z przykładów wieloosobowej rywalizacji jest wspólne wykonywanie określonych akrobacji powietrznych. System ocenia ich jakość oraz czas potrzebny na wypełnienie zadania. Zwycięża osoba, która uzyska najlepszy wynik. Nie zabrakło także globalnych rankingów, w których porównywane są wszystkie osiągnięcia wirtualnych pilotów.

Funkcją mającą stanowić kompromis pomiędzy profesjonalnym symulatorem a grą czysto rozrywkową jest rozbudowany system konfiguracji sterowania. Najbardziej zagorzali fani samolotów mogą pilotować swoje maszyny z poziomu kokpitu, obsługując przy tym wszystkie dostępne tam urządzenia. Osoby preferujące mnie wymagający rodzaj rozgrywki mogą bez problemu włączyć automatyczną obsługę urządzeń pokładowych i sterować samolotem obserwując go z perspektywy trzeciej osoby. Możliwe jest również pominięcie manewru startu i rozpoczęcie podróży od razu w przestworzach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 275 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Microsoft Flight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Microsoft Flight

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM (6 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1024 MB (GeForce 9800T lub lepsza), 30 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Anulowanie prac nad Microsoft Flight i Project Columbia – zwolnienia w Microsoft Vancouver
Anulowanie prac nad Microsoft Flight i Project Columbia – zwolnienia w Microsoft Vancouver

wiadomość26 lipca 2012

Firma Microsoft wydała oświadczenie, w którym informuje o anulowaniu gry Project Columbia i wstrzymaniu prac rozwojowych nad symulatorem free to play Microsoft Flight. Jest to odpowiedź na plotki o całkowitym zamknięciu studia Microsoft Game Studios Vancouver.

W co pograć za darmo #23 – Wakfu, Microsoft Flight, Mario0, The Kite
W co pograć za darmo #23 – Wakfu, Microsoft Flight, Mario0, The Kite

wiadomość12 marca 2012

Przegląd najlepszych gier darmowych i free-to-play powraca z kolejnymi propozycjami. Tym razem omawiamy produkcję MMO Wakfu oraz symulator lotniczy dla weteranów gatunku i nowicjuszy Microsoft Flight. Prezentujemy także Mario0, czyli połączenie przygód kultowego hydraulika z grą Portal oraz The Kite, smutną przygodówkę o problemach społecznych.

Microsoft Flight zaprasza na Hawaje – ruszył symulator free to play
Microsoft Flight zaprasza na Hawaje – ruszył symulator free to play

wiadomość29 lutego 2012

Microsoft Flight, symulator samolotów działający w systemie free to play, jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Games for Windows – LIVE. Firma Microsoft wypuściła też pierwsze płatne dodatki do gry. Ile za nie zapłacimy?

Premiera gry Microsoft Flight zapowiedziana na 29 lutego
Premiera gry Microsoft Flight zapowiedziana na 29 lutego

wiadomość7 lutego 2012

Twórcy gry Microsoft Flight ogłosili, że dzięki owocnym beta testom najnowsza odsłona symulatora lotniczego zadebiutuje na rynku pod koniec lutego. W dniu premiery zostaną również udostępnione pierwsze płatne dodatki DLC.

Wymagania sprzętowe, system rozwoju pilota, brak modów  i inne aspekty gry Microsoft Flight
Wymagania sprzętowe, system rozwoju pilota, brak modów i inne aspekty gry Microsoft Flight

wiadomość5 stycznia 2012

Firma Microsoft ujawniła wymagania sprzętowe gry Microsoft Flight, o której wczoraj pisaliśmy nieco więcej. Dzisiaj otrzymaliśmy także kolejne informacje na temat rozgrywki - dowiedzieliśmy się więcej o systemie rozwoju postaci, czy realistycznym odwzorowaniu terenów.