Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 11:15

autor: Hed

Microsoft Flight zaprasza na Hawaje – ruszył symulator free to play

Microsoft Flight, symulator samolotów działający w systemie free to play, jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Games for Windows – LIVE. Firma Microsoft wypuściła też pierwsze płatne dodatki do gry. Ile za nie zapłacimy?

Microsoft Flight zaprasza na Hawaje – ruszył symulator free to play - ilustracja #1

Wystartowała gra Microsoft Flight, czyli symulator samolotów free to play przygotowany przez firmę Microsoft. Twórcy produkcji zapraszają do zabawy zarówno zupełnie nowych graczy, jak i symulatorowych weteranów. Flight jest efektem trzech lat pracy i podobno gwarantuje mnóstwo atrakcji. W wersji bezpłatnej możemy między innymi przejść kurs pilotażu, szukać ukrytych przedmiotów, podejmować wyzwania akrobatyczne, czy przewozić pasażerów. Wszystko to odbywa się nad malowniczym, hawajskim krajobrazem.

Żeby zagrać w Microsoft Flight trzeba posiadać konto Microsoftu i udać się na stronę rynku Games for Windows, która jest częścią witryny Xbox.com. Po zalogowaniu się należy wybrać odpowiednią produkcję z listy i zainstalować oprogramowanie Games for Windows – LIVE. Gra powinna zostać dodana w zakładce Pobrane. Osoby, które mają już zainstalowany pakiet Games for Windows – LIVE mogą pobrać Microsoft Flight bezpośrednio z poziomu aplikacji. Do odpalenia symulatora trzeba ściągnąć 1,43 GB danych i posiadać dość mocny sprzęt.

Microsoft Flight zaprasza na Hawaje – ruszył symulator free to play - ilustracja #2

Microsoft Flight działa w systemie free to play, co może oznaczać tylko jedno: pojawi się do niego mnóstwo pakietów z dodatkową zawartością. Już dzisiaj na łamach rynku Games for Windows opublikowano parę takich rozszerzeń. Gracze mogą kupić między innymi dodatkowe maszyny (dostępne także w darmowych wersjach próbnych), czy chociażby Hawaiian Adventure Pack, zawierający specjalne wyzwania i misje. Ceny DLC są niemałe i wahają się od 24 złotych za najtańszy samolot (P-51 Mustang) do 79,99 złotych (za pakiet hawajski).