Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 14:43

autor: Kono

Korriban – cmentarzysko Mrocznych Lordów

Korriban to pustynna planeta leżąca w układzie Horuset. Od setek lat jest silnie związana z Ciemną Stroną Mocy. To właśnie tam znajdują się liczne grobowce Mrocznych Lordów Sith.

Korriban – cmentarzysko Mrocznych Lordów - ilustracja #1
Korriban
Korriban
  • Region: Zewnętrzne Odległe Rubieże
  • System: Horuset
  • Księżyce: 7
  • Przynależność: Imperium
  • Sugerowane poziomy: 1-10

Korriban to czerwona i pustynna planeta, która pomimo swojego niegościnnego klimatu była niegdyś stolicą Imperium Sith. To właśnie tam, wygonieni przez Zakon Jedi, wyznawcy Ciemnej strony Mocy rośli w siłę, stając się potęgą, z którą musiała zmierzyć się Republika podczas Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej.

Z czasem Imperium Sith zapomniało o Korriban. Dopiero wiele lat później, dwójka Jedi wracająca z wojen mandaloriańskich odwiedziła czerwoną planetę. W czasie pobytu tam, Revan i Malak oddali się Ciemnej Stronie Mocy, a następnie chcieli odzyskać dziedzictwo Sithów. Zwrócili się jednak przeciw sobie i w efekcie obydwaj zginęli.

Korriban jest planetą startową dwóch imperialnych klas. Swoją przygodę rozpoczynają na niej przedstawiciele profesji: Sith Warrior i Sith Inquisitor.

Korriban – cmentarzysko Mrocznych Lordów - ilustracja #2

Prawdziwe Imperium Sith pod dowództwem długowiecznego mrocznego Imperatora cierpliwie czekało, by powrócić w odpowiednim momencie i pokonać Jedi oraz Republikę. Przejęcie świętej (dla nich) planety Korriban było więc priorytetem. Po założeniu akademii Sithowie zaczęli szkolenie nowych wojowników w celu przejęcia władzy nad Galaktyką.