Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Hunted: The Demon's Forge (PC)

Hunted: Kuźnia Demona

Hunted: The Demon's Forge

Hunted: The Demon's Forge to hybryda gry akcji i RPG umieszczona w fantastycznym świecie pełnym magii, lochów i groteskowych demonów. Możemy wcielić się w wojownika Caddoca lub łuczniczkę E’larę. Każda postać ma inne umiejętności i uzbrojenie.

RPG | TPP | fantasy | elementy RPG | na 2 osoby | kooperacja | RPG akcji

Okładka Hunted: The Demon's Forge (PC)

data premiery gry:

31maj2011

X360 PS3 PC

Hunted: The Demon's Forge to produkcja zrealizowana przez legendę branży, Briana Fargo (twórca The Bard's Tale). Pod jego kierownictwem pracowali entuzjaści, którzy postawili sobie za cel stworzenie wciągającej gry w dobrym starym stylu. Grając w Hunted gracze wcielają się w wojownika Caddoca lub łuczniczkę E’larę. Ten pierwszy to typowy osiłek dzierżący w dłoni wielki miecz, jego towarzyszka zaś jest stworzeniem delikatniejszym preferującym walkę z dystansu. Oboje jednak mogą korzystać z magii, oboje też mają alternatywną broń - Caddoc używa małej kuszy a E’lara krótkiego miecza.

Hunted główny nacisk stawia na walkę z wieloma przeciwnikami (wkomponowując w to system chowania się za przeszkodami terenowymi), nie zapomina jednak o prostych zagadkach. Całość jest dodatkowo wzbogacona szczyptą RPG, która przejawia się w rosnących statystykach, poprawiających się umiejętnościach zabójczego duetu oraz znajdowanych coraz to potężniejszych narzędziach destrukcji. I choć grę można spokojnie przejść w pojedynkę, to głównym daniem jest kooperacja – dwie osoby wcielają się w obie postacie i razem stawiają czoło fali demonów. Od strony fabularnej Hunted: The Demon’s Forge nie jest arcydziełem fantasy, jednak historia wymyślona przez twórców ma tą zaletę, że została stworzona na potrzeby gry.

Hunted: The Demon's Forge działa na Unreal Engine 3, co pozwala łączyć atrakcyjną oprawę graficzną z rozsądnymi wymaganiami sprzętowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 990 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 243 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Hunted: Kuźnia Demona

Klasyfikacja PEGI Hunted: Kuźnia Demona

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hunted: Kuźnia Demona

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX460 lub lepszy)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Hunted: Kuźnia Demona - recenzja gry
Hunted: Kuźnia Demona - recenzja gry

Recenzja 15 czerwca 2011, 13:37

Każda z postaci posiada także trzy przypisane jej magiczne umiejętności. Przyznam, że zdecydowanie przyjemniej grało mi się łuczniczką i to z jej zdolności korzystałem najczęściej. Szkoda trochę, że nie wszystkie umiejętności są równie przydatne. Nie zauważyłem bowiem, aby odmienne rodzaje wrogów były szczególnie podatne na zamrażanie czy kule ognia. Trzecią zdolnością jest niszczenie tarcz, ale jej nie używałem w ogóle. Lepiej posłać pod nogi delikwenta wybuchowy pocisk niż zawracać sobie głowę jego osłoną. Caddoc dzięki magii bojowej zadaje potężniejsze ciosy, błyskawicznie zbliża się do przeciwnika i efektownie unosi wrogów w powietrze, by następnie trzasnąć nimi o ziemię lub wystawić ich po prostu na strzał E’lary.

X360
PS3
PC