Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2010, 17:07

autor: Olek

Plotki przed E3: GoldenEye, Elder Scrolls V i Thief 4

Targi E3 (Electronic Entertainment Expo) rozpoczną się za półtora tygodnia. W najlepsze trwają już spekulacje dotyczące tego, jakie niespodzianki szykują najwięksi producenci i wydawcy gier. Niektóre doniesienia brzmią całkiem obiecująco.

Targi E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles rozpoczną się za półtora tygodnia. W najlepsze trwają już spekulacje dotyczące tego, jakie niespodzianki szykują najwięksi producenci i wydawcy gier. Niektóre doniesienia brzmią całkiem obiecująco.

Plotki przed E3: GoldenEye, Elder Scrolls V i Thief 4 - ilustracja #1

Activision chce zmienić Bonda

Informacje z niewiadomych źródeł nie powinny przykuwać uwagi, jednak w tym przypadku wyglądają całkiem prawdziwie. Serwis GoNintendo opublikował materiały, które przesłał anonimowy informator. Wynika z nich, że koncern Activision planuje remake wydanej 13 lat temu gry GoldenEye. Hit znany z konsoli Nintendo 64 miałby zostać gruntownie przebudowany. Zmiany objęłyby nawet samego Jamesa Bonda, który zamiast Pierce'a Brosnana przypominałby Daniela Craiga. Wiarygodności tej informacji nadają gotowe projekty okładek z grą, a także zdjęcia gadżetów, które miałyby być dostępne w edycji kolekcjonerskiej (m.in. złoty Wii Pad). Plotki o tym, że Activision szykuje nowe tytuły z agentem 007 w roli głównej trwają od wielu miesięcy. Do tej pory sądziliśmy, że chodzi o dwie produkcje studia Bizarre Creations - wyścigową James Bond: Bloodstone oraz tajemniczą grę akcji. Być może jednak zamiary wydawcy związane ze słynnym szpiegiem są znacznie szersze.

Czy Bethesda ukrywa The Elder Scrolls MMO?

Według magazynu Famitsu niespodzianki na targi E3 szykują m.in. Electronic Arts, Capcom, Konami, Square Enix, Sega i Ubisoft. Firma Bethesda zaliczona została do kategorii „tajne”. Jest to o tyle zaskakujące, że wydawca przedstawił już swoje plany związane z E3. Na targach zamierza pokazać: Brink, Fallout: New Vegas, Hunted: The Demon's Forge oraz Rage. Zresztą już w kwietniu przedstawiciele firmy zapewniali, że żadnych rewelacji na E3 nie obwieszczą.

Fani serii The Elder Scrolls nie dają jednak za wygraną. Serwis Abstract 360 przypomniał, że od premiery ostatniej części sagi minęły już cztery lata, a mniej więcej w takim odstępie czasowym pojawiają się jej kolejne odsłony. Nie byłoby to całkowitym zaskoczeniem, bo już kilka lat temu na łamach Official Xbox Magazine wspominano, że kontynuacja serii pojawi się w 2011 roku. Tegoroczne targi E3 byłyby więc znakomitą okazją, by oznajmić graczom tę dobrą wiadomość. Kto wie, być może Bethesda zaskoczy wszystkich i ujawni The Elder Scrolls MMOsekretny projekt, o którym głośno jest od kilkunastu miesięcy.

Plotki przed E3: GoldenEye, Elder Scrolls V i Thief 4 - ilustracja #2

Komiks z bohaterami Assassin's Creed?

W serwisie Twitter pojawił się link prowadzący do grafiki autorstwa Grzegorza Domoradzkiego, który pracował m.in. nad okładką przeznaczonej na konsole PlayStation Portable gry Assassin's Creed: Bloodlines. Wkrótce jednak okazało się, że nowy projekt nie ma związku z Assassin's Creed: Brotherhood. Według zapewnień Ubisoftu sekretne przedsięwzięcie nie jest bezpośrednio związane z grami. Biorąc pod uwagę fakt, że w tajemniczy projekt zaangażowani są także inni rysownicy - Cameron Stewart i Karl Kerschl można przypuszczać, że chodzi o komiks osadzony w klimatach serii Assassin's Creed. Czekamy na więcej szczegółów, które najprawdopodobniej poznamy podczas targów E3.

Taniec z Natalem?

Serwis GameInformer donosi, że studio Harmonix najprawdopodobniej pracuje nad dwoma tytułami. Pierwszy, o którym wiadomo od dawna, to Rock Band 3. Równolegle tworzona jest jednak odrębna gra, która miałaby wykorzystywać możliwości Project Natal, czyli nowego systemu sterowania konsolą Xbox 360. Spekulacje te wydają się prawdopodobne z racji tego, że w ostatnim czasie studio wykupiło licencje do kilkudziesięciu utworów o bardzo tanecznym brzmieniu, nie pasującym bezpośrednio do klimatu Rock Band 3. Całkiem możliwe, że Harmonix zamierza przygotować coś przypominającego grę Just Dance, która okazała się hitem na konsoli Nintendo Wii.

Plotki przed E3: GoldenEye, Elder Scrolls V i Thief 4 - ilustracja #3

Co się dzieje z Thief 4?

Wiemy już, że gra Thief 4 nie zostanie zapowiedziana na E3. Zaprzeczyli temu jej twórcy z Eidos Studios. Podczas targów firma prezentować będzie Deus Ex: Human Revolution. Serwis VG247 wskazuje jednak, że w komunikacie nigdzie nie jest napisane, że gra nie zostanie zaanonsowana jeszcze przed lub tuż po zakończeniu imprezy.

Spekulacje na temat bliskiej oficjalnej zapowiedzi czwartej części serii Thief pojawiły się po tym, jak w serwisie Twitter któryś z pracowników firmy Sony dokonał wpisu z linkiem do oficjalnej witryny gry. Co prawda wpis został bardzo szybko usunięty, ale fani są zdania, że coś musi być na rzeczy, skoro taki fakt miał miejsce tuż przed E3.

gry