Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2010, 14:20

autor: Olek

Kampania w CoD: Black Ops tylko w pojedynkę

Nowa produkcja studia Treyarch ma wnieść powiew świeżości do serii Call of Duty. Niestety, w Black Ops nie będzie możliwości przejścia głównej kampanii w grze wraz z przyjaciółmi. Tryb kooperacji nie pasuje tu bowiem do wizji twórców gry.

Nowa produkcja studia Treyarch ma wnieść powiew świeżości do serii Call of Duty. Niestety, w Black Ops nie będzie możliwości przejścia głównej kampanii wraz z przyjaciółmi. Tryb kooperacji nie przystaje bowiem do wizji, jaką mają twórcy gry.

Kampania w CoD: Black Ops tylko w pojedynkę - ilustracja #1

Brak możliwości współpracy z innymi graczami podczas wykonywania misji ujętych w głównej kampanii CoD: Black Ops to spore zaskoczenie. Zwłaszcza, że kooperacja dostępna w CoD: World at War sprawdzała się całkiem nieźle i znacznie urozmaicała rozgrywkę.

W rozmowie z serwisem MTV Multiplayer Mark Lamia, szef studia Treyarch stwierdził jednak, że takie rozwiązanie nie odpowiada założeniom, zgodnie z którymi kampania główna w nowej grze z serii ma być czymś spektakularnym, co głęboko wciśnie graczy w fotele.

Nie znaczy to, że w Cod: Black Ops zabraknie trybów zabawy przeznaczonych dla wielu graczy, w tym rzecz jasna kooperacji. Lamia zapewnił przy tym, że będą one odmienne od tego, czego miłośnicy FPS-ów doświadczyli chociażby w scenariuszach Spec Ops dostępnych w Call of Duty: Modern Warfare 2.

Kampania w CoD: Black Ops tylko w pojedynkę - ilustracja #2

Według doniesień serwisu VG247 jeden z dostępnych w grze trybów kooperacji przewidziany został dla czterech graczy, którzy wysłani na pole walki, będą mieli za zadanie oczyścić je z wszystkiego, co się rusza. Pozostałe możliwości rozgrywek „co-op” poznamy najprawdopodobniej podczas zbliżających się targów E3.

Serwis MTV Multiplayer przypomina o dużej popularności, jaką cieszył się dodatkowy tryb Nazi Zombies w grze CoD:WaW. Wielu fanów serii nie miałoby pewnie nic przeciw, gdyby „zombiaki” zadomowiły się także w wietnamskich dżunglach i innych lokacjach Call of Duty: Black Ops.