Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3NDSX360Wii
Okładka Rock Band 3 (PS3)

Rock Band 3

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier muzycznych, w którym wcielamy się w członków zespołu rockowego i przy pomocy kontrolerów imitujących instrumenty muzyczne podejmujemy próbę zagrania kompozycji najbardziej znanych kapel.

Towarzyskie | muzyczne | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Rock Band 3 (PS3)

data premiery gry:

26paź2010

X360 PS3 Wii NDS

Rock Band 3 to kolejna odsłona gry muzycznej stworzonej przez studio Harmonix. Choć numeracja serii zdaje się wskazywać na jej trzecią część, w międzyczasie pojawiły się także inne odsłony, poświęcone przede wszystkim określonemu zespołowi. W produkcji tej wcielamy się w jendego z członków rockowej kapeli i wciskając odpowiednie kombinacje klawiszy odgrywamy określoną piosenkę licencjonowanego artysty.

Tradycyjnie rozgrywamy kolejne utwory używając kontrolerów przypominających prawdziwe instrumenty. Wśród nich znaleźć można znaną dotychczas gitarę, perkusję, mikrofony oraz nowość w skali serii - keyboard składający się z 25 klawiszy. Możemy go używać kładąc go na kolana lub trzymać pionowo. Instrument został tak przygotowany, aby można go było wygodnie używać w obu pozycjach.

Specjalnie dla Rock Band 3 przygotowano także nowe wersje pozostałych kontrolerów. Teraz można nawet używać prawdziwej gitary Squier Stratocaster firmy Fender, a żadne kolorowe przyciski w tym przypadku nie są potrzebne. Jeśli chodzi o nowy zestaw perkusyjny, został on wzbogacony o trzy nowe talerze. W trybie wieloosobowym może teraz wziąć udział nawet siedmiu graczy naraz, a to dzięki temu, że w zabawie może teraz uczestniczyć nawet trzech wokalistów, podobnie jak w The Beatles: Rock Band.

Nowością jest też tryb Pro, który jest przeznaczony dla najbardziej wymagających i doświadczonych graczy. Tutaj zabawa znacznie bardziej przypomina grę na prawdziwym instrumencie. Jako przykład można podać keyboard, który standardowo używa tylko pięciu klawiszy, z kolei w Pro Mode obsługiwane są wszystkie (25 sztuk), a w czasie rozgrywki należy jeszcze dodatkowo „przeskakiwać” pomiędzy poszczególnymi ścieżkami melodycznymi.

Oprócz tego zawarto też szereg usprawnień w stosunku do poprzednika. Gracze w każdej chwili mogą „wskoczyć” lub wyjść z gry, podobnie jest ze zmianą poziomu trudności – można jej dokonać nawet w trakcie trwania piosenki. Pojawił się też tryb Road Challenges opierający się na wykonywaniu zadań, a grupowanie list utworów stało się bardziej przyjazne dla użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rock Band 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (DriveClub, Rock Band, ScreamRide) 17/2/2015
Wieści ze świata (DriveClub, Rock Band, ScreamRide) 17/2/2015

wiadomość17 lutego 2015

Dziś piszemy o nowej aktualizacji do DriveClub, dwóch DLC do Rock Band oraz demie gry ScreamRide. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rock Band 3 wraca po blisko dwóch latach
Rock Band 3 wraca po blisko dwóch latach

wiadomość13 stycznia 2015

Studio Harmonix zapowiedziało nowe DLC do swojej sztandarowej gry muzycznej – Rock Band 3. Od 21 stycznia gracze w Europie będą mogli pobrać trzy premierowe utwory – „R U Mine?” Arctic Monkeys, „Something from Nothing” Foo Fighters i „Shepherd Of Fire” Avenged Sevenfold. Jest to pierwsze rozszerzenie od momentu zakończenia wspierania produktu przez twórców w kwietniu 2013 roku.

Wieści ze świata (Fuse, Aion, Rock Band, Street Fighter: Assassin's Fist) 9/4/13
Wieści ze świata (Fuse, Aion, Rock Band, Street Fighter: Assassin's Fist) 9/4/13

wiadomość9 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Fuse, aktualizacji darmowej gry Aion, znikających piosenkach z usługi Rock Band Store, a także internetowym serialu Street Fighter: Assassin's Fist na Kickstarterze. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rock Band bez dalszego wsparcia twórców. Opublikowano statystyki serii
Rock Band bez dalszego wsparcia twórców. Opublikowano statystyki serii

wiadomość4 kwietnia 2013

Przez ostatnich kilka lat gracze ściągnęli ponad 130 milionów dodatkowych piosenek do gier z serii Rock Band. To tylko jedna z wielu ciekawych statystyk dotyczących cyklu, który przedwczoraj oficjalnie przestał być wspierany przez studio Harmonix.

Wieści ze świata (There Came an Echo, Rock Band 3, GOG.com) 19/2/13
Wieści ze świata (There Came an Echo, Rock Band 3, GOG.com) 19/2/13

wiadomość19 lutego 2013

Dziś piszemy m.in. o kickstarterowej akcji gry There Came an Echo, rychłym zakończeniu wsparcia dla Rock Band 3, a także obniżeniu cen wybranych produkcji w serwisie GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

X360
PS3
Wii
NDS