Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360WiiNDSPS3
Okładka Rock Band 3 (PS3)
OkładkaRock Band 3 (PS3)

Rock Band 3

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier muzycznych, w którym wcielamy się w członków zespołu rockowego i przy pomocy kontrolerów imitujących instrumenty muzyczne podejmujemy próbę zagrania kompozycji najbardziej znanych kapel.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock Band 3 to kolejna odsłona gry muzycznej stworzonej przez studio Harmonix. Choć numeracja serii zdaje się wskazywać na jej trzecią część, w międzyczasie pojawiły się także inne odsłony, poświęcone przede wszystkim określonemu zespołowi. W produkcji tej wcielamy się w jendego z członków rockowej kapeli i wciskając odpowiednie kombinacje klawiszy odgrywamy określoną piosenkę licencjonowanego artysty.

Tradycyjnie rozgrywamy kolejne utwory używając kontrolerów przypominających prawdziwe instrumenty. Wśród nich znaleźć można znaną dotychczas gitarę, perkusję, mikrofony oraz nowość w skali serii - keyboard składający się z 25 klawiszy. Możemy go używać kładąc go na kolana lub trzymać pionowo. Instrument został tak przygotowany, aby można go było wygodnie używać w obu pozycjach.

Specjalnie dla Rock Band 3 przygotowano także nowe wersje pozostałych kontrolerów. Teraz można nawet używać prawdziwej gitary Squier Stratocaster firmy Fender, a żadne kolorowe przyciski w tym przypadku nie są potrzebne. Jeśli chodzi o nowy zestaw perkusyjny, został on wzbogacony o trzy nowe talerze. W trybie wieloosobowym może teraz wziąć udział nawet siedmiu graczy naraz, a to dzięki temu, że w zabawie może teraz uczestniczyć nawet trzech wokalistów, podobnie jak w The Beatles: Rock Band.

Nowością jest też tryb Pro, który jest przeznaczony dla najbardziej wymagających i doświadczonych graczy. Tutaj zabawa znacznie bardziej przypomina grę na prawdziwym instrumencie. Jako przykład można podać keyboard, który standardowo używa tylko pięciu klawiszy, z kolei w Pro Mode obsługiwane są wszystkie (25 sztuk), a w czasie rozgrywki należy jeszcze dodatkowo „przeskakiwać” pomiędzy poszczególnymi ścieżkami melodycznymi.

Oprócz tego zawarto też szereg usprawnień w stosunku do poprzednika. Gracze w każdej chwili mogą „wskoczyć” lub wyjść z gry, podobnie jest ze zmianą poziomu trudności – można jej dokonać nawet w trakcie trwania piosenki. Pojawił się też tryb Road Challenges opierający się na wykonywaniu zadań, a grupowanie list utworów stało się bardziej przyjazne dla użytkownika.

Ostatnia modyfikacja 15 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rock Band 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
Wii
NDS