Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2013, 14:35

autor: Marcin Skierski

Wieści ze świata (There Came an Echo, Rock Band 3, GOG.com) 19/2/13

Dziś piszemy m.in. o kickstarterowej akcji gry There Came an Echo, rychłym zakończeniu wsparcia dla Rock Band 3, a także obniżeniu cen wybranych produkcji w serwisie GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

To the Moon

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę To the Moon. Dzieło studia Freebird Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 2,71 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Rock Band 3

Studio Harmonix poinformowało na oficjalnym forum, że ostatnia dodatkowa zawartość do gry Rock Band 3 zostanie wydana 4 kwietnia. Oznacza to, że po tym dniu gracze nie otrzymają kolejnych piosenek do ściągnięcia. Deweloper chce skupić się na swoich nowych, nieznanych jeszcze projektach.

There Came an Echo

Zespół Iridium Studios (Sequence) rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na stworzenie gry There Came an Echo. Jest to strategia czasu rzeczywistego, którą spośród innych przedstawicieli gatunku wyróżniać będzie możliwość sterowania głosem. Gracze za pomocą zaprogramowanych komend wydadzą polecenia jednostkom i wykonają cele danej misji. Twórcy do sfinalizowania tego projektu potrzebują 90 tysięcy dolarów. Do tej pory zebrano ponad 20 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 30 dni. Więcej szczegółów na temat gry There Came an Echo znajdziecie pod tym adresem. Iridium Studios chce wydać There Came an Echo w połowie 2014 roku w serwisie Steam.

There Came an Echo

GOG.com

Na łamach serwisu cyfrowej dystrybucji GOG.com przeceniono niemal 30 gier. Polska firma CD Projekt, która założyła tę usługę, postanowiła w ten sposób wypróbować nową politykę cenową. Jeśli nowe, niższe ceny przyjmą się na tyle dobrze, że przyniosą lepsze zyski (przez potencjalną większą liczbę kupujących), wtedy CD Projekt zastanowi się nad trwałym przecenieniem wielu innych produkcji. Pełna lista tytułów znajdujących się w promocji jest dostępna pod tym adresem.

Visceral Games

Hans ten Cate (jeden ze starszych dyrektorów w firmie Electronic Arts) napisał na swoim profilu w serwisie LinkedIn, że w ostatnich latach pracował nad dwiema niezapowiedzianymi grami. Jedną z nich jest „najbardziej pożądany projekt” studia Visceral Games (seria Dead Space), który miałby zadebiutować w 2014 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Drugą jest „nowa gra akcji”, która ukazałaby się wyłącznie na PC. Nie znamy żadnych szczegółów na temat tajemniczych produkcji twórców cyklu Dead Space.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: