Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Sequence (PC)

Sequence

Sequence to pierwsza gra autorstwa Iridium Studios, będąca nietypowym połączniem jRPG i gry muzycznej. Nasz bohater, John Ky, musi wydostać się z tajemniczej wieży, eliminując przy tym zastępy wrogów.

RPG | indie | jRPG

Okładka Sequence (PC)

data premiery gry:

7maj2011

X360

11paź2011

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sequence to specyficzny miks produkcji role-playing w japońskim stylu i gry muzycznej. Główną atrakcją rozgrywki jest toczenie pojedynków z różnorodnymi przeciwnikami, podczas których kluczowe znaczenie ma nasze wyczucie rytmu.

Wcielamy się w młodego mężczyznę o imieniu John Ky, który pewnego dnia został z nieznanych powodów uprowadzony i zamknięty w tajemniczej, gotyckiej wieży. By wydostać się z pułapki musi zmierzyć się z setkami zgromadzonych tam przeciwników, w tym zarówno ludzi, jak i dziwacznych potworów. W próbie ucieczki pomaga mu tajemnicza kobieta imieniem Naia, z którą kontaktuje się jedynie przez intercom. Wraz z postępami w rozgrywce, tak jak w typowych RPG, nasza postać nabiera doświadczenia i uczy się nowych magicznych umiejętności.

Większość czasu w Sequence spędzamy prowadząc potyczki, które mają formę gry rytmiczno-zręcznościowej przypominającej nieco Dance Dance Revolution. Rozpoczynając starcie mamy przed sobą ekran podzielony na trzy części, z których każda odpowiada za inny współczynnik – są to kolejno mana, punkty obrony i punkty ataku. Zasady zabawy są proste – naszym zadaniem jest zbicie punktów życia oponenta do zera. Żeby to zrobić wykonujemy klasyczne dla gier RPG czynności, takie jak wyprowadzanie ciosów, rzucanie zaklęć czy blokowanie ataków wroga. Jest to o tyle trudne, że sprowadza się to do wykonania określonej sekwencji klawiszy kierunkowych w odpowiednim rytmie i oczywiście na poprawnym panelu.

Pomimo pozornie niepasującej do gry RPG mechaniki walki, Sequence pozwala nam na zdobywanie nowego ekwipunku, umiejętności i uczenia się nowych zaklęć. W późniejszych fazach gry, by zwyciężać, musimy stosować odpowiednie taktyki.

Sequence zrealizowane zostało przy użyciu grafiki 2D. Całość charakteryzuje się znaną z japońskich komiksów i seriali telewizyjnych, specyficzną kreską. Tytuł w wersji na komputery osobiste dystrybuowany jest przy pomocy platformy Steam i korzysta z jej funkcji społecznościowych – gra posiada między innymi wsparcie dla zapisanych stanów gry w tzw. „chmurze” i osiągnięć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sequence

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sequence

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata (Frogger: Hyper Arcade Edition, Dead State, Sequence) 21/3/12
Wieści ze świata (Frogger: Hyper Arcade Edition, Dead State, Sequence) 21/3/12

wiadomość21 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży gry Sequence, zapowiedzi Frogger: Hyper Arcade Edtition, finansowaniu produkcji Dead State przez graczy, a także nowym projekcie studia Slant Six Games.

PC
X360