Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PC
Okładka Sequence (X360)
OkładkaSequence (X360)

Sequence

Sequence to pierwsza gra autorstwa Iridium Studios, będąca nietypowym połączniem jRPG i gry muzycznej. Nasz bohater, John Ky, musi wydostać się z tajemniczej wieży, eliminując przy tym zastępy wrogów.

RPG | indie | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sequence Premiera

7maj2011

X360

11paź2011

PC

Sequence to specyficzny miks produkcji role-playing w japońskim stylu i gry muzycznej. Główną atrakcją rozgrywki jest toczenie pojedynków z różnorodnymi przeciwnikami, podczas których kluczowe znaczenie ma nasze wyczucie rytmu.

Wcielamy się w młodego mężczyznę o imieniu John Ky, który pewnego dnia został z nieznanych powodów uprowadzony i zamknięty w tajemniczej, gotyckiej wieży. By wydostać się z pułapki musi zmierzyć się z setkami zgromadzonych tam przeciwników, w tym zarówno ludzi, jak i dziwacznych potworów. W próbie ucieczki pomaga mu tajemnicza kobieta imieniem Naia, z którą kontaktuje się jedynie przez intercom. Wraz z postępami w rozgrywce, tak jak w typowych RPG, nasza postać nabiera doświadczenia i uczy się nowych magicznych umiejętności.

Większość czasu w Sequence spędzamy prowadząc potyczki, które mają formę gry rytmiczno-zręcznościowej przypominającej nieco Dance Dance Revolution. Rozpoczynając starcie mamy przed sobą ekran podzielony na trzy części, z których każda odpowiada za inny współczynnik – są to kolejno mana, punkty obrony i punkty ataku. Zasady zabawy są proste – naszym zadaniem jest zbicie punktów życia oponenta do zera. Żeby to zrobić wykonujemy klasyczne dla gier RPG czynności, takie jak wyprowadzanie ciosów, rzucanie zaklęć czy blokowanie ataków wroga. Jest to o tyle trudne, że sprowadza się to do wykonania określonej sekwencji klawiszy kierunkowych w odpowiednim rytmie i oczywiście na poprawnym panelu.

Pomimo pozornie niepasującej do gry RPG mechaniki walki, Sequence pozwala nam na zdobywanie nowego ekwipunku, umiejętności i uczenia się nowych zaklęć. W późniejszych fazach gry, by zwyciężać, musimy stosować odpowiednie taktyki.

Sequence zrealizowane zostało przy użyciu grafiki 2D. Całość charakteryzuje się znaną z japońskich komiksów i seriali telewizyjnych, specyficzną kreską. Tytuł w wersji na komputery osobiste dystrybuowany jest przy pomocy platformy Steam i korzysta z jej funkcji społecznościowych – gra posiada między innymi wsparcie dla zapisanych stanów gry w tzw. „chmurze” i osiągnięć.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sequence: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sequence Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360