Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 13:05

autor: Sarge

Wieści ze świata (Frogger: Hyper Arcade Edition, Dead State, Sequence) 21/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży gry Sequence, zapowiedzi Frogger: Hyper Arcade Edtition, finansowaniu produkcji Dead State przez graczy, a także nowym projekcie studia Slant Six Games.

Spellforce

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Spellforce Universe. Dzieła studia Phenomic możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Pakiet kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Frogger: Hyper Arcade Edition

Z okazji 30-lecia serii Frogger firma Konami zapowiedziała grę Frogger: Hyper Arcade Edition, która wiosną tego roku ukaże się w usługach PlayStation Network, Xbox Live oraz WiiWare. Produkcja wzbogaci znane zasady rozgrywki (polegającej na przejściu na drugą stronę niebezpiecznego etapu) o system punktacji. W zabawie weźmie udział maksymalnie czterech graczy, którzy będą rywalizować o jak najwyższy wynik. Oprawa graficzna zależna będzie od wyboru jednej z wielu skórek – oprócz widocznej na poniższym zdjęciu otrzymamy także klasyczny wygląd rodem z ośmiobitowych platform sprzętowych, a nawet takie inspirowane serią Castlevania czy Contra.

Zuma’s Revenge

Latem bieżącego roku w usłudze Xbox Live zadebiutuje gra Zuma’s Revenge, która od września 2009 roku jest dostępna na PC (od niedawna także na urządzeniach z iOS). Produkcja będzie kosztować 800 punktów Microsoftu i otrzyma kilka usprawnień w stosunku do pecetowego oryginału, w tym m.in. cotygodniowe wyzwania oraz tryb Boss Rush Mode.

Sequence

Niezależny deweloper Iridium Studios ogłosił, że w ciągu pięciu miesięcy gra Sequence została zakupiona przez 100 tysięcy osób. Produkcja łączy w sobie cechy gry muzycznej z japońskim RPG i sprzedawana jest za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji na PC oraz Xboksie 360.

Total War: SHOGUN 2 / Portal 2

W promocji Midweek Madness na platformie Steam znalazły się gry Total War: SHOGUN 2 oraz Portal 2. Produkcje zespołów Creative Assembly oraz Valve możecie nabyć odpowiednio 75% taniej (10 euro, czyli ok. 41 zł) i 50% taniej (7,49 euro, czyli ok. 31 zł). Oferty zakończą się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Dead State

Dead State będzie kolejną grą, której twórcy spróbują zebrać fundusze na produkcję za pośrednictwem coraz bardziej popularnego serwisu Kickstarter. Tytuł reprezentuje gatunek turowego RPG, którego akcja dzieje się jakiś czas po masowej inwazji zombie. Projekt został zapowiedziany niemal dwa lata temu, ale ostatecznie nie udało się go dokończyć. Teraz gracze będą mieli okazję przyczynić się do wznowienia prac, o ile wspólnymi siłami zbiorą odpowiedni budżet. Więcej szczegółów poznamy, gdy w serwisie Kickstarter wystartuje finansowanie Dead State.

Strata Scavenger

Studio Slant Six Games, odpowiedzialne m.in. za grę Resident Evil: Operation Raccoon City, zapowiedziało kolejny projekt. Strata Scavenger to przedstawiciel zupełnie nowej marki, którego premiera odbędzie się w 2013 roku. W tej chwili jedyną wskazówką co do tematyki tego dzieła jest grafika dostępna na oficjalnej stronie dewelopera.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: