Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka FIFA Street (X360)

FIFA Street

Symulator piłki nożnej z serii FIFA Street, w którym rozgrywamy mecze w obrębie wielkich miast. Autorzy oddali do dyspozycji gracza 35 różnych lokacji, w jakich toczą się spotkania.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka FIFA Street (X360)

data premiery gry:

13mar2012

X360 PS3

FIFA Street to najnowsza odsłona popularnej serii gier piłkarskich. Produkcja EA Sports pozwala na zabawę w kilku różnych wariantach – od najprostszych ulicznych spotkań, poprzez pojedynki „jeden na jednego”, grę w duetach czy piłkę plażową, na meczach futsalu rozgrywanych w ogromnych halach kończąc. Oczywiście nie brakuje także możliwości rywalizacji przez sieć, jak również możliwości rozgrywania całych sezonów w ligach stworzonych przez zorganizowane grupy graczy.

Rozgrywka opiera się głównie na szybkiej i składnej wymianie piłki oraz wykonywaniu finezyjnych sztuczek technicznych, z czego zresztą doskonale znana jest piłka uliczna. Wśród dostępnych trybów rozgrywki znajdziemy mecze fustażu rozgrywane na parkietach hal sportowych, oraz pojedynki toczone na sztucznych nawierzchniach. W grze nie brakuje również konkurencji nastawionych na pokaz umiejętności technicznych – zadaniem gracza jest chociażby wykonanie jak największej liczby trików w powietrzu lub przepuszczeń piłki pomiędzy nogami rywala. FIFA Street wykorzystuje szereg rozwiązań znanych z siostrzanej produkcji – FIFA 12. Szerokie zastosowanie znajduje moduł precyzyjnej kontroli nad zawodnikiem (Street Ball Control), dzięki czemu nasi gracze potrafią wyjątkowo sprawnie poruszać się na znacznie mniejszym polu gry, a nowy silnik fizyczny korzystnie wpływa na obliczanie skutków kolizji i ich odzwierciedlenie w trakcie meczu.

W FIFA Street rozegramy mecze w 35 różnych lokacjach, takich jak: Londyn, Barcelona czy Rio de Janeiro. Twórcy do dyspozycji oddali nam praktycznie wszystkie zespoły znane z najlepszych piłkarskich lig świata – istnieje również możliwość stworzenia własnej drużyny opartej na prawdziwych bądź stworzonych przez nas zawodnikach oraz poprowadzenia jej do sukcesów w module World Tour. Uliczna FIFA została wyposażona w rozbudowane funkcje społecznościowe za sprawą platformy Football Club.

Gra korzysta z silnika zaprojektowanego na potrzeby FIFA 12 i wykorzystuje zaawansowane technologie motion capture.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 594 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 460 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do FIFA Street

Klasyfikacja PEGI FIFA Street

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Złota piłka prosto z ulicy – recenzja gry FIFA Street
Złota piłka prosto z ulicy – recenzja gry FIFA Street

Recenzja 15 marca 2012, 16:53

Najważniejszym modułem zabawy w FIF-ie Street jest jednak World Tour, zaprojektowany na wzór trybu kariery w FIF-ie 12. Na początku gry tworzymy własnego zawodnika oraz zespół, dobierając piłkarzy z kraju wybranego jako startowy. Przygodę z poważnym futbolem rozpoczynamy od serii półprofesjonalnych turniejów rozgrywanych w poszczególnych miastach. Bezpośrednio przed każdymi zawodami możemy wybrać poziom trudności, który wpływa na ilość otrzymywanych różnorodnych bonusów (takich jak piłki, koszulki czy nowe lokacje) oraz punktów doświadczenia. Te drugie wykorzystujemy do ulepszania statystyk naszych futbolistów i wykupywania nowych trików oraz specjalnych zagrań. Osiągnięcie odpowiedniego miejsca w rankingu pozwala awansować kolejny poziom wyżej, co umożliwia wzięcie udziału w bardziej prestiżowych zawodach. Naszym celem jest oczywiście gra w turniejach mistrzowskich, ale zanim przyjdzie powalczyć z najlepszymi, przed nam długie kilkadziesiąt godzin rozgrywki.

X360
PS3