Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2012, 14:44

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Czy widowiskowe dryblingi z FIFA Street trafią do FIFA 13?

Podbicia, wyskoki z piłką, widowiskowe zwody... twórcy gry FIFA 13 poważnie zastanawiają się nad możliwością zaimplementowania niektórych elementów mechaniki tegorocznej odsłony spin-offowej serii - FIFA Street.

Czy widowiskowe dryblingi z FIFA Street trafią do FIFA 13? - ilustracja #1

W tym roku marka FIFA doczeka się aż trzech gier. Już w najbliższych dniach ukaże się FIFA Football, czyli piłkarska symulacja w wersji na kieszonkową konsolę PlayStation Vita. W marcu czeka nas premiera gry FIFA Street, która trafi na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wreszcie we wrześniu lub na początku października można się spodziewać rynkowego debiutu FIFA 13.

Zespół deweloperski studia EA Canada poważnie zastanawia się nad możliwością zapożyczenia części rozwiązań z gry FIFA Street i wprowadzenia ich w tegorocznej odsłonie serii FIFA. Przede wszystkim chodzi o widowiskowe dryblingi oraz sztuczki przy stojącej piłce. Rzecz w tym, że podobne popisy bardzo rzadko zobaczyć można na prawdziwych boiskach piłkarskich.

O tym, że niektóre elementy FIFA Street znajdują się w orbicie zainteresowań twórców FIFA 13 poinformował na łamach serwisu Eurogamer Gary Paterson z EA Canada. Jego zdaniem zespoły deweloperskie ściśle ze sobą współpracują i wzajemnie inspirują się pomysłami.

Czy widowiskowe dryblingi z FIFA Street trafią do FIFA 13? - ilustracja #2

Konsolowa FIFA Street, która swoją premierę będzie miała w połowie marca, bazuje na silniku i rozwiązaniach z FIFA 12. Twórcy „podwórkowej” symulacji futbolowej wzbogacili ją jednak o wiele komponentów związanych z zabawą piłką, jak widowiskowe zwody, dryblingi, podbicia itp. Według zapewnień Patersona całość prezentuje się na tyle ciekawie, że twórcy FIFA 13 chętnie widzieliby coś podobnego w swojej grze.

- To bardzo intuicyjna i elegancja mechanika, ale nie jest to coś, co często można zobaczyć w prawdziwym futbolu. Być może pewne elementy można byłoby jednak dzielić wspólnie. To coś, co brane jest pod uwagę, choć nie sądzę, aby zapadły już jakieś decyzje – wyjaśnia Gary Paterson, główny projektant FIFA Street.

Wciąż nie jest także pewne czy FIFA Street doczeka się kontynuacji. Koncern Electronic Arts uzależnia decyzję od tego, z jakim przyjęciem gra spotka się wśród graczy. Komercyjny sukces z pewnością byłby dużym atutem przemawiającym na korzyść kolejnej odsłony serii, która swymi korzeniami sięga 2005 roku.

Więcej szczegółów na temat FIFA Street dowiecie się z lektury zapowiedzi. Zachęcamy również do obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z tą produkcją.

  1. FIFA Street - wrażenia z powrotu piłkarskiej serii do futsalu
  1. Video FIFA Street (2012) - kulisy produkcji #1 nowy kierunek (PL)
  2. Video FIFA Street (2012) - trailer #2
  3. FIFA Street (2012) - trailer #1
  4. FIFA Street (2012) - Lionel Messi