Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2012, 10:01

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Electronic Arts zapowiada UEFA Euro 2012 jako dodatek do gry FIFA 12

Oficjalna produkcja EURO 2012, organizowanego przez Polskę i Ukrainę, ukaże się 26 kwietnia pod tytułem UEFA Euro 2012. Będzie to dodatek do gry FIFA 2012, wiernie odwzorowujący Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Wkrótce na sklepowych półkach ukaże się jedyna oficjalna gra dotycząca zbliżających się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę. Dzieki UEFA Euro 2012 – bo o tym tytule mowa - każdy kibic i wielbiciel sportowych symulacji będzie mógł poczuć magię futbolu w swoim domu oraz przygotować się na prawdziwe piłkarskie emocje związane z europejskim turniejem. UEFA Euro 2012 nie będzie osobnym tytułem, lecz dodatkiem do gry FIFA 12, która wymagana będzie do uruchomienia UEFA Euro 2012.

UEFA Euro 2012 ukaże się w Polsce 26 kwietnia w wersji na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Będzie można ją zakupić zarówno w tradycyjny sposób (pudełko z kodem do pobrania gry), jak i poprzez platformy cyfrowej dystrybucji (Origin, PlayStation Network oraz Xbox Live).

Electronic Arts zapowiada UEFA Euro 2012 jako dodatek do gry FIFA 12 - ilustracja #1

Kuba Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski oraz ambasador polskiej edycji gry UEFA Euro 2012, w ten sposób wypowiada się o tym tytule:

Electronic Arts zapowiada UEFA Euro 2012 jako dodatek do gry FIFA 12 - ilustracja #2To jedyna gra, która umożliwi Ci poprowadzenie biało-czerwonych w turnieju Euro 2012. Każdy fan piłki może wejść w rolę selekcjonera, kapitana i poszczególnych zawodników, by poprowadzić Polskę do zwycięstwa w tych najważniejszych europejskich rozgrywkach

Stworzeniem UEFA Euro 2012 zajęło się to samo studio, które cyklicznie opracowuje kolejne wydania najbardziej popularnej serii gier z piłką nożną w roli głównej. Electronic Arts Canada, bo o nim mowa, jest prawdziwym weteranem, jeżeli chodzi o tworzenie gier sportowych, więc mamy prawo spodziewać się po UEFA Euro 2012 solidnej, profesjonalnie zaprojektowanej i szczegółowo zaplanowanej produkcji. Jeden z deweloperów gry, Sebastian Enrique, wypowiada się następująco:

Electronic Arts zapowiada UEFA Euro 2012 jako dodatek do gry FIFA 12 - ilustracja #4Ta gra odwołuje się bezpośrednio do uczuć kibiców względem ich drużyn narodowych poprzez uchwycenie rywalizacji między zespołami z różnych krajów, co oddaje emocje towarzyszące turniejowi UEFA EURO 2012. Wykorzystaliśmy najlepszą wersję FIFY w historii i będziemy publikować nowe wyzwania z prawdziwych mistrzostw Europy bezpośrednio w grze, a także zaoferujemy zupełnie nowy tryb, umożliwiający unikatowy sposób rywalizacji.

Twórcy szczególny nacisk kładą na wysoki poziom autentyzmu zarówno samej rozgrywki, jak i jej tła. Związane jest to nie tylko z realistycznym zachowaniem piłki oraz piłkarzy, ale również z wysokim poziomem grafiki. Dzięki niej wszystkie stadiony EURO 2012, na których będą rozgrywane mecze pomiędzy uczestnikami turnieju, zostaną dokładnie odwzorowane w grze, z zachowaniem dbałości o najmniejsze detale.

Turniej EURO 2012, organizowany przez Polskę i Ukrainę, odbywać się będzie od 8 czerwca do 1 lipca. Rozgrywki będą prowadzone na następujących stadionach:

  1. Stadion Narodowy w Warszawie (pojemność 58 500 widzów),
  2. PGE Arena Gdańsk (pojemność 42 105 widzów),
  3. Stadion Miejski we Wrocławiu (pojemność 44 308 widzów),
  4. Stadion Miejski w Poznaniu (pojemność 41 609 widzów),
  5. Stadion Olimpijski w Kijowie (pojemność 70 050 widzów),
  6. Donbas Arena w Doniecku (pojemność 51 504 widzów),
  7. Stadion Metalist w Charkowie (pojemność 38 863 widzów),
  8. Arena Lwów (pojemność 34 195 widzów).

Twórcy zapewniają, że wszystkie stadiony zostaną dokładnie odwzorowane w grze UEFA Euro 2012.

Dźwiękowa warstwa gry również zapowiada się obiecująco, przede wszystkim dzięki wprowadzeniu dopingu i przyśpiewek polskich kibiców, które zarejestrowane zostały podczas niedawnych meczów Reprezentacji Polski z drużynami Meksyku i Niemiec. Za komentatorskim mikrofonem zasiądą dobrze znani kibicom piłkarskim Włodzimierz Szaranowicz oraz Dariusz Szpakowski.

Grafika i udźwiękowienie nie są jednak jedynymi elementami gry, którymi warto się pochwalić. Zapowiedziano wiele opcji rozgrywki, dzięki którym gracz będzie mógł przeżyć wiele emocji w zaciszu swojego mieszkania. Twórcy wprowadzili do UEFA Euro 2012 całkowicie nowy, zaprojektowany specjalnie dla tego dodatku tryb, zwany Wyprawy Euro. Dzięki niemu entuzjaści będą mogli zarządzać i budować własną drużynę narodową, która potem będzie rywalizować z innymi europejskimi reprezentacjami. Wygrywanie kolejnych meczów będzie prowadzić do odblokowania wszystkich 53 zespołów oraz przejmowania lepszych graczy z innych reprezentacji.

Inny sposób prowadzenia rozgrywki - UEFA Euro 2012 Finały Turnieju w Sieci, określany jest jako realistyczny tryb sieciowy. Pozwala on na rozegranie meczów swoją ulubioną reprezentacją przeciwko innym zespołom narodowym z Europy w systemie turniejowym (od fazy grupowej, przez ćwierćfinał i półfinał, aż do finału). W grze dostępni będą także do wybrania zawodnicy stworzeni za pomocą trybu FIFA 12 Virtual Pro.

Warto także wspomnieć, że wraz z rozwojem wydarzeń na prawdziwych Mistrzostwach Europy zawartość serwisu społecznościowego EA SPORTS Football Club będzie na bieżąco aktualizowana. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz będzie mógł wielokrotnie przeżywać swoje ulubione momenty turnieju w wyzwaniach opartych na prawdziwych meczach, a przy okazji zdobywać punkty doświadczenia i wyższe poziomy profilu EA SPORTS Football Club.

TWOIM ZDANIEM

Uważasz że UEFA Euro 2012 w formie dodatku to dobry pomysł?

Wolałbym pełnoprawną grę.
43,5%
Bardzo dobry, już sama FIFA 12 jest świetna.
33,1%
Jeśli jakość dodatku będzie wysoka to tak.
14,5%
Nie interesuje mnie UEFA Euro 2012.
8,8%
Zobacz inne ankiety