Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCWii3DSPSPPS3X360PS2
Okładka Pro Evolution Soccer 2011 (PC)
OkładkaPro Evolution Soccer 2011 (PC)

Pro Evolution Soccer 2011

Kolejna odsłona cyklu gier piłkarskich, tworzonych pod skrzydłami firmy Konami przez zespół Shingo „Seabassa” Takatsuki. Produkcja wprowadza zarówno nowe tryby rozgrywki (mowa o Copa Libertadores oraz Master League Online), jak i zmiany oraz usprawnienia w mechanice rozgrywki.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 2011 Premiera

8paź2010

PC X360 PS3 PSP

29paź2010

PS2 Wii

26lut2011

3DS

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A.

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2011

FIFA 12

FIFA 11

Pro Evolution Soccer 6

Pro Evolution Soccer 2011 to kolejna odsłona japońskiej serii gier piłkarskich, wydawanych rokrocznie (od 2001 r.) przez zespół Shingo „Seabassa” Takatsuki. W przedstawianej części autorzy postawili na nowe rozwiązania, odcinając się od elementów, które wcześniej charakteryzowały PES-a.

PES 2011 oferuje m.in. nowe tryby rozgrywki – do Become a Legend, Master Legue czy Ligi Mistrzów dołączyły również puchar Copa Libertadores oraz Master League Online, czyli opcja budowania i kierowania zespołem w rozgrywkach sieciowych. Niewiele zmieniło się natomiast w aspekcie licencji – w pełnym składzie występują jedynie ligi francuska i holenderska.

W kwestii mechaniki: rewolucję przeszedł system podań. Podczas gdy wcześniej PES wymagał jedynie naciśnięcia odpowiedniego guzika i wskazania strony, w którą ma zostać podana piłka, w Pro Evo 2011 gracz musi precyzyjnie określić zarówno kierunek, jak i siłę, z jaką zawodnik kopnie futbolówkę. W ten sposób twórcy umożliwili graczom dokładniejsze dogrania do partnerów, a zarazem nadali rozgrywce bardziej swobodny charakter.

Kolejne modyfikacje dosięgły opcji taktycznych, gdzie poza wyborem składu i ustawienia drużyny można też wydawać jej instrukcje (np. agresywny pressing, zastawianie pułapek ofsajdowych) oraz przyporządkowywać osobne strategie do poszczególnych faz meczu i konkretnego wyniku (np. nakazać zawodnikom, by w przypadku remisu ostatni kwadrans gry przeznaczyli na frontalny atak).

Prócz tego autorzy wzbogacili PES-a o nowe animacje (m.in. rozpędzających się stopniowo piłkarzy), jak również poprawili wygląd sportowców oraz aren, na których toczą zmagania. Poza tym gra posiada również edytor stadionów oraz sklepik z nagrodami, w którym można zaopatrzyć się w ciekawe gadżety (np. piłki w kształcie cukierków lub beczek).

Ostatnia modyfikacja 27 sierpnia 2010

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 3915 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 2666 głosów czytelników.

Pro Evolution Soccer 2011 cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2011

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Pro Evolution Soccer 2011 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
PSP
PS2
Wii
3DS