Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiX360PS3
Okładka Frogger: Hyper Arcade Edition (Wii)

Frogger: Hyper Arcade Edition

Odświeżona wersja klasycznej zręcznościówki, która największe triumfy święciła w latach 80. XX wieku. Gra doczekała się kilku usprawnień oraz poprawionej oprawy graficznej i jest sprzedawana wyłącznie w cyfrowej dystrybucji.

Zręcznościowe

Okładka Frogger: Hyper Arcade Edition (Wii)

producent: Zombie Inc.

wydawca: Konami

Strona oficjalna

data premiery gry:

6lip2012

X360

10lip2012

PS3

12lip2012

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frogger: Hyper Arcade Edition to kolejna odsłona popularnych zręcznościówek z tytułową żabą w roli głównej. Pierwowzór zadebiutował w 1981 roku na automatach, a omawiana odsłona została wydana z okazji ponad 30 lat obecności Froggera na rynku. Produkcja została w odpowiedni sposób odświeżona, co tyczy się nie tylko usprawnionej oprawy graficznej, ale także szeregu trybów rozgrywki zachęcających do dłuższej zabawy. Tytuł jest dostępny wyłącznie w cyfrowej dystrybucji i został stworzony przez zespół Zombie Studios, mający na swoim koncie takie gry jak Blacklight: Tango Down, czy obie części Saw.

Ogólne zasady zabawy nie zmieniły się. Gracz wciela się w tytułową żabę, którą musi przeprowadzić z dołu ekranu w jego górną część. Po drodze trzeba unikać licznych przeszkód i pułapek, wśród których znaleźć można jadące po ulicy samochody, czy rwącą rzekę. Niezwykle ważne jest wykazanie się odpowiednim refleksem w omijaniu poszczególnych przeszkadzajek, a przeprawiając się przez wodę musimy skakać po unoszących się na powierzchni żółwiach lub pniach drzew. Żeby zabawa nie stała się zbyt szybko monotonna, twórcy postarali się o odpowiedni system punktacji, który nagradza odpowiednio szybkie ukończenie danego etapu. Dodatkowo, możemy wziąć udział w wielu innych trybach rozgrywki, takich jak Tile Capture, Freak Out, czy Battle Royale.

Kolejne poziomy zaliczać możemy samotnie lub w trybie multiplayer przeznaczonym dla maksymalnie czterech graczy. W tym drugim przypadku rywalizujemy z innymi o jak najwyższy wynik punktowy. Oprawa graficzna została odpowiednio dostosowana do standardów obowiązujących na platformach docelowych, choć technicznie produkcja prezentuje się bez fajerwerków. Ciekawą opcją jest możliwość nałożenia jednej z wielu skórek, dzięki czemu gra za każdym razem może wyglądać nieco inaczej. Do dyspozycji otrzymaliśmy nie tylko klasyczny i futurystyczny wygląd, ale nawet inspirowane serią Castlevania oraz Contra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Frogger: Hyper Arcade Edition

Klasyfikacja PEGI Frogger: Hyper Arcade Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Frogger: Hyper Arcade Edition

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Sony Entertainment Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Wieści ze świata (Frogger: Hyper Arcade Edition, Dead State, Sequence) 21/3/12
Wieści ze świata (Frogger: Hyper Arcade Edition, Dead State, Sequence) 21/3/12

wiadomość21 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży gry Sequence, zapowiedzi Frogger: Hyper Arcade Edtition, finansowaniu produkcji Dead State przez graczy, a także nowym projekcie studia Slant Six Games.

X360
PS3
Wii