Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 lutego 2013, 14:44

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w FIFA 13 i Counter-Strike: Global Offensive

Zakończyły się dwie ważne imprezy związane z e-sportem w Polsce – Oficjalne Mistrzostwa Polski FIFA 13 na PC i PlayStation 3 oraz piąty sezon Electronic Sports League Pro Series w Counter-Strike: Global Offensive. Po zaciętej rywalizacji poznaliśmy nowych mistrzów Polski.

Znamy najlepszych w Polsce zawodników FIFA 13 i CS:GO. - Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w FIFA 13 i Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2013-02-19
Znamy najlepszych w Polsce zawodników FIFA 13 i CS:GO.

Po zakończeniu e-sportowych rozgrywek – Oficjalnych Mistrzostw Polski FIFA 13 na PC i PlayStation 3 oraz piątego sezonu Electronic Sports League Pro Series w Counter-Strike: Global Offensiveznamy nowych mistrzów Polski. Tytuł w rozgrywkach w FIFA 13 zdobyli Michał „Owca” Owczarzak (na PlayStation 3) oraz Mateusz „mOus3r” Moroz (na PC), obaj z klanu MaxFloPlaY. W rywalizacji w Counter-Strike: Global Offensive bezkonkurencyjna okazała się drużyna ESC Gaming, w składzie Filip „Neo” Kubski, Wiktor „Taz” Wojtas, Mariusz „Loord” Cybulski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski oraz Jakub „kuben” Gurczyński.

Strzelano zarówno do bramek... - Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w FIFA 13 i Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2013-02-19
Strzelano zarówno do bramek...

Eliminacje do Oficjalnych Mistrzostw Polski FIFA 13 trwały przez 3 miesiące. Finał imprezy został rozegrany w Tychach, 16 lutego 2013 roku, na platformach PC oraz PlayStation 3. Wzięło w nim udział w sumie dwudziestu najlepszych zawodników, po dziesięciu w każdej kategorii. Zostali podzieleni na grupy po 5 osób, gdzie grali systemem każdy z każdym, a następnie zawodnicy z największą zdobyczą punktową awansowali do fazy pucharowej. Po emocjonujących i często wyrównanych meczach wyłonione zostało podium:

Rozgrywki na PC:

 1. Mateusz „mOus3r” Moroz
 2. Marcin „mrn” Sczes
 3. Bartosz „bejott” Jakubowski

Rozgrywki na PlayStation 3:

 1. Michał „Owca” Owczarzak
 2. Łukasz „Zjacer” Zając
 3. Patryk „Kamyk92” Kamiński

Zwycięzcy otrzymali nagrody – po 3000 złotych, zdobywcy srebrnego medalu po 1500 złotych, a brązowi medaliści po 500 złotych.

... jak i do terrorystów. - Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w FIFA 13 i Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2013-02-19
... jak i do terrorystów.

Wielki finał piątego sezonu Electronic Sports League Pro Series w Counter-Strike: Global Offensive również został rozegrany w Tychach, 17 lutego 2013 roku. W zawodach udział wzięli reprezentanci czterech drużyn: BenQ DELTAeSPORTS.COM, SYS-Gaming, MaxFloPlay oraz ESC Gaming. Rozegrane zostały półfinały oraz mecz o pierwsze i trzecie miejsce. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

 1. ESC Gaming
 2. MaxFloPlay
 3. SYS-Gaming
 4. BenQ DELTAeSPORTS.COM

Zwycięzcy otrzymali 5000 złotych, zdobywcy drugiego miejsca 2500 złotych, a brązowi medaliści 1300 złotych.

 1. Cybersport.pl – polski portal e-sportowy