Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCWiiU
Okładka The 90's Arcade Racer (WiiU)

The 90's Arcade Racer

The 90’s Arcade Racer to opracowana wspólnymi siłami Pelikan13 i Nicalis gra wyścigowa z czysto zręcznościowym modelem jazdy.

Wyścigi

Okładka The 90's Arcade Racer (WiiU)

producent: Pelikan13

wydawca: Nicalis

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC WiiU

The 90’s Arcade Racer to nostalgiczna gra wyścigowa utrzymana w klimatach, jakie dominowały w tym gatunku w latach 90-tych ubiegłego wieku. Produkcję opracował Pelikan13 wraz z firmą Nicalis.

Projekt powstał w celu odtworzenia stylu rozgrywki, jaki obecny był w grach wyścigowych, które rządziły w salonach z automatami w latach 90-tych ubiegłego wieku. Wzorowano się na najlepszych zręcznościowych ścigałkach z tytułowej dekady, a za główne źródło inspiracji posłużyły trzy klasyki - Scud Race, Daytona USA oraz Indy 500. Autorzy nie tylko odtworzyli ówczesne mechanizmy rozgrywki, ale również zrekonstruowali specyficzny styl wizualny na nowoczesnym silniku graficznym. Nie zawracano sobie głowy realizmem jazdy, a obecne w grze samochody nie mają odpowiedników w świecie rzeczywistym. Zamiast tego otrzymujemy do wyboru trzy pojazdy będące reprezentantami głównych grup aut wyścigowych – Supercar (drogi sportowy model), Stock (potężny samochód w stylu tych obecnych np. na zawodach Nascar) i Formula. Dwa pierwsze pozwalają na wykonywanie efektownych kontrolowanych poślizgów. Natomiast ostatni z nich brak możliwości driftingu nadrabia znacznie większą przyczepnością.

The 90’s Arcade Racer oferuje trzy mapy. Każdą z nich można przejechać również wspak, co w sumie daje sześć tras. Tory różnią się poziomem trudności, więc coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący gracze, jak i weterani gier wyścigowych. Dostępne lokacje skrzą się kolorami i stanowią mieszankę rzeczywistości z fantazją. Wszystkim tym możemy bawić się w wyścigach przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom w lokalnym trybie multiplayer. Pojawia się również opcja jazdy na czas. Ponadto rozgrywkę wzbogaca system punktowy, który nagradza wykonywanie efektownych manewrów na trasach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Gry podobne do The 90's Arcade Racer

Wymagania wiekowe The 90's Arcade Racer

odpowiednia dla każdego wieku

PC
WiiU