Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSSwitchPC
Okładka To the Moon (AND)
OkładkaTo the Moon (AND)

To the Moon

Oryginalna gra przygodowa, opracowana przez niezależne kanadyjskie studio Freebird Games. W To The Moon kierujemy poczynaniami dwójki naukowców z firmy Sigmund Corp.

Przygodowe | science fiction | elementy RPG | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne | gry zaangażowane

To the Moon Premiera

1lis2011

PC

10maj2017

iOS

12maj2017

AND

16sty2020

Switch

To the Moon to niezależna gra przygodowa, łącząca bogatą warstwę narracyjną ze stylistyką klasycznych RPG rodem z konsoli SNES. Tytuł został stworzony przez niezależne, zrzeszające zaledwie kilkanaście osób studio Freebird Games, założone przez Kana „Reivesa” Gao. Oprócz To the Moon, deweloperzy mają na koncie trzy inne pozycje: Do You Remember My Lullaby?, Quintessence: The Blighted Venom oraz The Mirror Lied.

Fabuła

Kierujemy poczynaniami dwojga naukowców: Eve Rosalene oraz Neila Wattsa, pracujących dla firmy Sigmund Corp. Korporacja ta oferuje umierającym ludziom możliwość przeniesienia się do ich wspomnień i na nowo pokierowania wydarzeniami w taki sposób, aby ziścić największe, niespełnione marzenia. Bohaterowie trafiają do położonego na odludziu domu, gdzie swoje ostatnie chwile przeżywa schorowany staruszek, Johnny Wyles, który zawsze pragnął dostać się na Księżyc.

W rozgrywce w To the Moon cały czas przeplatają się elementy świata rzeczywistego oraz wspomnień umierającego Wylesa. Sterowani przez nas naukowcy cofają się do coraz starszych wspomnień Johnny’ego, próbując znaleźć punkt, w którym można odmienić jego życie. Jednocześnie odkrywają coraz więcej przejmujących szczegółów z jego przeszłości.

Mechanika

Pomimo stylistyki zaczerpniętej z wczesnych RPG-ów, gra jest klasyczną przygodówką. Celem gracza jest dokładna eksploracja odwiedzanych lokacji (w tym m.in. latarni morskiej czy domu Wylesa) i gromadzenie specjalnych kul symbolizujących kluczowe wspomnienia. W tym celu należy m.in. rozmawiać z napotkanymi ludźmi i zbierać różnego rodzaju przedmioty, które pozwalają przenosić się do coraz wcześniejszych lat życia Johnny’ego. Od czasu do czasu czekają na gracza niezbyt skomplikowane minigry.

Zawarta w To the Moon opowieść łączy sporą dawkę humoru z dramatem. Dialogi pełne są dowcipnych przepychanek słownych między głównymi bohaterami oraz żartobliwych nawiązań do popkultury, w tym gier wideo. Z drugiej strony nie brakuje momentów tragicznych i wzruszających, związanych głównie z życiem Wylesa.

Kwestie techniczne

To the Moon został wykonany w programie RPG Maker i podobnie jak pozostałe gry studia cechuje się specyficzną, uproszczoną oprawą graficzną i dźwiękową. Całości dopełnia klimatyczna ścieżka muzyczna skomponowana przez Jamesa Q. Zhanga.

Ostatnia modyfikacja 10 sierpnia 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,1 / 10 na podstawie 2609 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe To the Moon: 12+

To the Moon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista SP1/7
PC
iOS
AND
Switch