Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Daylight (PC)
OkładkaDaylight (PC)

Daylight

Daylight to utrzymana w konwencji horroru gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł wyprodukowało studio Zombie Inc., którego dorobek twórczy obejmuje m.in. Blacklight: Tango Down oraz Saw II: Flesh & Blood.

Akcji | FPP | horror | obraz w 3D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Daylight Premiera

29kwi2014

PC PS4

Daylight to przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach grozy. Produkcję samodzielnie sfinansowała i wyprodukowała firma Zombie Studios, która znana jest głównie z serii Blacklight.

Wcielamy się w kobietę, która pewnego dnia budzi się wewnątrz starego szpitala psychiatrycznego. Miejsce to objęły w posiadanie upiory i zadaniem gracza jest przede wszystkim przetrwanie. Plany architektoniczne budynku są generowane losowo, więc każda nowa gra oznacza świeżą przygodę. Ostatecznym celem rozgrywki jest znalezienie drogi ucieczki z budynku. Zajmuje to około trzech godzin, ale losowość otoczenia zachęca do wielokrotnego przechodzenia gry. Tylko w ten sposób poznamy zresztą całą fabułę gry, związaną z historią szpitala oraz przeszłością głównej bohaterki, gdyż obecne na mapach dokumenty i nagrania również przydzielane są losowo.

Gra rozgrywana jest z perspektywy pierwszej osoby i brakuje w niej sekwencji walki. Bohaterka jest słaba fizycznie i nie posiada żadnej broni, a jej jedyną, skuteczną obroną przed cieniami są flary oraz ucieczka. Podczas eksplorowania pomieszczeń i korytarzy, naszym największym sprzymierzeńcem jest smartfon - wykorzystujemy go m.in. jako prostą latarkę. Ponadto od czasu do czasu nasz telefon zostanie opętany i zacznie odtwarzać głos tajemniczego osobnika, który najwyraźniej skądś nas obserwuje. Poza pełnieniem roli latarki, telefon stanowi także mapę, ułatwiającą nawigację po mrocznych lokacjach. Ponadto bliskość zjaw wywołuje zakłócenia w funkcjonowaniu urządzenia, co służy jako prosty wykrywacz istot nadprzyrodzonych. Do dyspozycji mamy także plastikowe świetliki, które dzięki światłu UV wskazują na ziemi odciski stóp.

Daylight to jeden z pierwszych projektów, które powstały w oparciu o Unreal Engine 4. Wykorzystanie tej technologii zaowocowało wysokim poziomem detali oraz realistycznym systemem dynamicznego oświetlenia, wzmacniającym klimat grozy panujący na mapach.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Daylight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Daylight Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3.40 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1
PC
PS4