Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2014, 20:59

autor: Ender

Daylight – data premiery, cena i nowe informacje o grze

Twórcy survival horroru Daylight, który w najbliższym trafi na konsolę PlayStation 4 oraz komputery PC, podali dokładną oficjalną datę premiery oraz cenę, a także kilka nowych informacji.

Układ lokacji w grze będzie generowany losowo - Daylight – data premiery, cena i nowe informacje o grze - wiadomość - 2014-02-20
Układ lokacji w grze będzie generowany losowo

Kilka dni temu twórcy gry Daylight, niezależnego pierwszoosobowego horroru z losowo generowanymi poziomami, zapowiedzieli, że gra ukaże się na PlayStation 4 i komputerach PC w kwietniu tego roku. Dziś podali dokładną datę premiery swego dzieła, którą w Europie wyznaczono na 8 (PC) oraz 9 kwietnia (PlayStation 4). Gra będzie dostępna jedynie w dystrybucji cyfrowej, w cenie 14,99 euro (ok. 60 zł). Producenci zastanawiają się w tej chwili nad bonusami dla graczy, którzy zdecydują się na zamówienie przedpremierowe.

Deweloperzy przekazali przy okazji dwie nowe informacje na temat gry. Pierwszą jest pełne wsparcie dla stereoskopowego trójmiarowego obrazu, przy wykorzystaniu technologii RealD3D, stosowanej z powodzeniem w kinach. Twórcy zapewniają, że gracze posiadający telewizory oraz monitory 3D, dzięki zastosowanym sztuczkom zwiększającym głębię obrazu, jeszcze mocniej odczują przerażające fragmenty Daylight. Gra będzie współpracować również z okularami Oculus Rift.

Druga nowość w rozgrywce związana jest bezpośrednio z serwisem Twitch i została zaplanowana głównie z myślą o użytkownikach konsoli Sony. Jak wiemy, PlayStation 4 jest zintegrowe z witrynami streamingujacymi obraz z gry, między innymi za sprawą przycisku „share” na padzie. Dzięki opisywanej unikalnej opcji obserwatorzy naszego kanału video będą mogli wchodzić w interakcje z grą przy pomocy czatu. Wpisując proste słowa, takie jak „meow” wywołają w niej adekwatne dźwięki, mogące zaskoczyć gracza. Twórcy zapewniają, ze lista słów będzie całkiem spora, ale nie zdradzą wszystkich z nich, licząc na pomysłowość i kreatywność użytkowników Twitcha. Aby zapobiec spamowaniu wiadomości oraz szkodliwemu działaniu internetowych trolli, komendy z czatu będą mogły zostać uaktywnione pojedynczo i z opóźnieniem.

Gracze będą musieli na każdym kroku unikać niebezpieczeństw - Daylight – data premiery, cena i nowe informacje o grze - wiadomość - 2014-02-20
Gracze będą musieli na każdym kroku unikać niebezpieczeństw

Daylight to pierwszoosobowy survival horror od studia Zombie, twórców serii Blacklight. Gracze wcielają się w bohaterkę, która nieoczekiwanie budzi się w obskurnym szpitalu psychiatrycznym nawiedzanym przez upiory. Naszym celem jest znalezienie drogi ucieczki. Charakterystyczną cechą Daylight będzie proceduralnie generowany świat gry – przy każdym podejściu układ pomieszczeń szpitala okaże się zupełnie inny. Nie dostaniemy do dyspozycji żadnej broni, więc jedynym sposobem na pozbycie się zagrożenia będzie ucieczka lub znalezienie kryjówki. Tytuł ten jest jedną z pierwszych produkcji, które powstają na silniku Unreal Engine 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Daylight