Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2014, 19:46

autor: Ender

Batman: Arkham Origins Blackgate trafi na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U

Warner Bros. oficjalnie zapowiedział premierę poprawionej edycji gry Batman: Arkham Origins Blackgate, która w tamtym roku zadebiutowała na 3DS-ie oraz PS Vicie. Gra ukaże się na początku kwietnia na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U.

Fani Batmana powinni być zadowoleni. Poza plotkami o rychłej zapowiedzi kolejnej części serii Arkham, na początku kwietnia czekać będzie na nich także inna niespodzianka. Warner Bros. oficjalnie zapowiedział premierę Batman: Arkham Origins Blackgate – The Deluxe Edition.

Produkcja jest poprawionym portem gry Batman: Arkham Origins Blackgate, która w ubiegłym roku ukazała się na konsolach 3DS i PS Vita. Za jej produkcję odpowiadało amerykańskie Armature Studio. Nowa wersja tytułu ukaże się 2 kwietnia w dystrybucji cyfrowej na komputerach PC oraz konsolach Wii U, Xbox 360 i PlayStation 3. Port zaoferuje lepszą oprawę graficzną przygotowaną w wyższej rozdzielczości, wsparcie dla wielokanałowego dźwięku 5.1, w pełni zdubbingowaną narrację i przerywniki filmowe, zmodyfikowaną mapę i system wskazówek oraz dziennik zdań. Sugerowana cena tytułu wyniesie 15,99 funta (ok. 80 zł).

Scenariusz gry w edycji The Deluxe Edition nie ulegnie żadnym zmianom. W trakcie kampanii Batman pomoże komisarzowi Gordonowi w stłumieniu buntu, który wybuchł w więzieniu Blackgate. Wśród osadzonych za kratami znajdują się między innymi Joker oraz Czarna Maska. Rozgrywka w Blackgate została przedstawiona w charakterystycznym dla dwuwymiarowych platformówek ujęciu kamery, ale twórcy przy projektach poziomów zastosowali technikę 2.5D. Tak więc, podobnie jak w innych produkcjach korzystających z tej stylistyki, wszystkie lokacje oraz postacie są w pełni trójwymiarowe.

Zabawa koncentruje się na trzech aspektach: eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami (w tym również bossami) oraz interakcji z postaciami niezależnymi i elementami otoczenia. Podczas rozgrywki bohater kontrolowany przez gracza może korzystać z rozmaitych znajdywanych przedmiotów oraz batgadżetów, takich jak batarang, wyrzutnia lin itd. Twórcy nie zapomnieli również o specjalnych opcjach rozgrywki znanych z wcześniejszych odsłon cyklu, jak tryb drapieżnika i detektywistyczny, które przystosowane zostały odpowiednio do zmienionej konwencji gatunkowej.

Na koniec warto ostrzec wszystkich zainteresowanych, że Batman: Arkham Origins Blackgate otrzymał co najwyżej średnie noty od recenzentów i graczy. Twórcom wytykano ciemne i nijakie projekty lokacji, wskazywano na wynikającą z nich trudność nawigacji pomiędzy poziomami, nużącą eksplorację. Negatywnie oceniono także uproszczony system walki, który ma błyszczeć tylko w przypadku nielicznych walk z bossami. Sądząc z zapowiedzi część z tych problemów może być zniwelowana, ale nadal wydaje się, że Blackgate będzie (zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę) propozycją jedynie dla najbardziej wytrwałych fanów Batmana.

Gra zawiera większość elementów rozgrywki znanych z serii Arkham - Batman: Arkham Origins Blackgate trafi na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U - wiadomość - 2014-02-20
Gra zawiera większość elementów rozgrywki znanych z serii Arkham
Poza znanymi przeciwnikami zmierzymy się także z zupełnie nowymi czarnymi charakterami - Batman: Arkham Origins Blackgate trafi na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U - wiadomość - 2014-02-20
Poza znanymi przeciwnikami zmierzymy się także z zupełnie nowymi czarnymi charakterami
  1. Oficjalna strona Batman: Arkham Origins