Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPCPS3X360WiiU3DS
Okładka Batman: Arkham Origins Blackgate (PSV)

Batman: Arkham Origins Blackgate

Batman: Arkham Origins Blackgate - The Deluxe Edition

Opracowana przez studio Armature poboczna odsłona rozwijanej przez firmę Warner Bros serii o przygodach Batmana, stworzona pierwotnie z myślą o konsolach przenośnych.

Akcji | TPP | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie | metroidvania | 2.5D

Okładka Batman: Arkham Origins Blackgate (PSV)

data premiery gry:

25paź2013

PSV 3DS

1kwi2014

PS3 X360 PC

10kwi2014

WiiU

Batman: Arkham Origins Blackgate - The Deluxe Edition jest usprawnioną wersją tytułu, który pierwotnie ukazał się na konsole przenośne. Właściciel marki, firma Warner Bros. Interactive, zdecydował, że w kilka miesięcy po debiucie, gra trafi również na konsole stacjonarne, udostępniona w dystrybucji cyfrowej.

Fabuła gry kontynuuje wątki przedstawione w Batman: Arkham Origins. Gracze poznają więc kolejne przygody Batmana z okresu zanim został on Mrocznym Rycerzem. Miejscem akcji jest tytułowe więzienie Blackgate zlokalizowane na wyspie nieopodal miasta Gotham. Człowiek-Nietoperz zostaje wezwany, by stłumić bunt wszczęty przez osadzonych tam złoczyńców.

Rozgrywka w Batman: Arkham Origins Blackgate - The Deluxe Edition utrzymana jest w stylu tzw. „chodzonej” bijatyki. Gracz obserwuje akcję z charakterystycznego, bocznego ujęcia kamery, przy czym w ograniczonym stopniu postaci mogą przemieszczać się także w trzecim wymiarze.

Zabawa koncentruje się na trzech aspektach: eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami (w tym również bossami plansz) oraz interakcji z postaciami niezależnymi i elementami otoczenia. W trakcie zabawy bohater kontrolowany przez gracza może korzystać z rozmaitych przedmiotów oraz gadżetów na wyposażeniu Człowieka-Nietoperza (batarang, wyrzutnia lin i inne). Twórcy nie zapomnieli również o specjalnych opcjach rozgrywki znanych z wcześniejszych odsłon cyklu, jak tryb drapieżnika i detektywistyczny, które przystosowane zostały odpowiednio do zmienionej konwencji gatunkowej.

Port oferuje lepszą oprawę graficzną przygotowaną w wyższej rozdzielczości, wsparcie dla wielokanałowego dźwięku 5.1, w pełni zdubbingowaną narrację i przerywniki filmowe, zmodyfikowaną mapę i system wskazówek oraz dziennik zdań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 291 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Batman: Arkham Origins Blackgate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Batman: Arkham Origins Blackgate - The Deluxe Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Batman: Arkham Origins Blackgate) 2/4/14
Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Batman: Arkham Origins Blackgate) 2/4/14

wiadomość2 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o premierze gry Batman: Arkham Origins Blackgate Deluxe Edition, dodatku DLC do strzelaniny Killzone Shadow Fall, a także o nowych promocjach na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Batman: Arkham Origins Blackgate trafi na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U
Batman: Arkham Origins Blackgate trafi na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U

wiadomość20 lutego 2014

Warner Bros. oficjalnie zapowiedział premierę poprawionej edycji gry Batman: Arkham Origins Blackgate, która w tamtym roku zadebiutowała na 3DS-ie oraz PS Vicie. Gra ukaże się na początku kwietnia na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U.

Wieści ze świata (Batman: Arkham Origins Blackgate, Dark Souls II) 11/2/14
Wieści ze świata (Batman: Arkham Origins Blackgate, Dark Souls II) 11/2/14

wiadomość11 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o Batman: Arkham Origins Blackgate - Deluxe Edition w wersji na Xboksa 360, klasyfikacji wiekowej przyznanej grze Dark Souls II, zwiastunie filmu Heavenly Sword, a także o liczbie produkcji przygotowywanych z myślą o PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Killing Floor 2, Batman: Arkham Origins Blackgate HD) 9/1/14
Wieści ze świata (Killing Floor 2, Batman: Arkham Origins Blackgate HD) 9/1/14

wiadomość9 stycznia 2014

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się gier Batman: Arkham Origins Blackgate HD oraz Killing Floor 2 w bazie danych Steama, zapowiedzi pecetowej wersji Double Dragon: Neon, a także o piątej rocznicy serwisu cyfrowej dystrybucji GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Batman: Arkham Origins – opóźnienia pudełkowej wersji na PC oraz Wii U [UAKTUALNIENIE – nie dotyczy Polski]
Batman: Arkham Origins – opóźnienia pudełkowej wersji na PC oraz Wii U [UAKTUALNIENIE – nie dotyczy Polski]

wiadomość18 października 2013

Batman: Arkham Origins w edycji pudełkowej na PC oraz na Wii U trafi do Europy 8 listopada, czyli dwa tygodnie po premierze innych wydań. W tym samym terminie ukaże się również Batman: Arkham Origins Blackgate na konsolę 3DS.

PSV
3DS
PS3
X360
WiiU
PC