Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWiiX360PS3WiiU3DSPSViOSNDS
Okładka LEGO Batman 2: DC Super Heroes (X360)
OkładkaLEGO Batman 2: DC Super Heroes (X360)

LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO Batman: DC Super Heroes

LEGO Batman 2: DC Super Heroes to sequel wydanej w 2008 roku gry akcji LEGO Batman: The Video Game. Produkcja powstała w studiu Traveller's Tales, które w swoim dorobku ma również takie tytuły jak LEGO Indiana Jones czy LEGO Harry Potter.

Akcji | TPP | DC Comics | Batman | LEGO | komiksy | superbohaterowie | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

LEGO Batman 2: DC Super Heroes Premiera

19cze2012

PC X360 PS3 NDS Wii 3DS PSV

20kwi2013

iOS

21maj2013

WiiU

Gry podobne do LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO Marvel's Avengers

LEGO Harry Potter: Years 1-4

LEGO Przygoda gra wideo

Kolejna gra osadzona w świecie zbudowanym z klocków LEGO. Tym razem gracz wciela się w postać Batmana - superbohatera, który musi uratować miasto Gotham City przed podłymi zakusami Leksa Luthora i Jokera. Pomaga mu w tym jego niezastąpiony towarzysz - Robin. W grze pojawiają się także inne postacie znane z komiksów wydawnictwa DC Comics.

LEGO Batman 2: DC Super Heroes kontynuuje serię gier przenoszących popularne produkcje filmowe do świata klocków LEGO. Po adaptacji ostatnich dwóch części Harry'ego Pottera, twórcy postanowili powrócić do wykorzystanej już wcześniej marki. Człowiek-nietoperz po raz pierwszy w „klockowej” formie pojawił się w 2008 roku, za sprawą produkcji zatytułowanej LEGO Batman: The Videogame.

Druga część gry zasadniczo nie różni się od swojej poprzedniczki. Oczywiście poprawiono nieco oprawę wizualną oraz wprowadzono kilka nowych funkcji, jednak ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym bohaterem i przemierza kolejne etapy, pokonując napotkanych po drodze wrogów oraz rozwiązując przygotowane przez twórców zagadki logiczne. W walcem ze złem panoszącym się po Gotham City towarzyszy mu wierny kompan Robin. Nie są to jednak wszystkie dostępne postacie. W grze pojawia się także wielu innych bohaterów znanych z komiksów DC Comics. Wśród nich znaleźli się m.in. Superman, Wonder Woman czy Green Lantern. Każdy z nich posiada szereg unikalnych zdolności, co znacznie urozmaica rozgrywkę.

Nowością w serii jest możliwość eksploracji sporych rozmiarów miasta Gotham City, po którym gracz może swobodnie się poruszać. Autorzy przygotowali w nim sporo ukrytych przedmiotów oraz przeciwników czekających na walkę z naszymi bohaterami.

Ekipa ze studia Traveller's Tales zadbała o to, aby gracze nie mogli narzekać na monotonię. Podczas przygody dostajemy możliwość przejęcia sterów kilku pojazdów Batmana, w tym słynnego Batmobilu. Do naszej dyspozycji oddano również cały zestaw najróżniejszych gadżetów i kostiumów, stanowiących nieodłączny atrybut każdego superbohatera. W poszczególnych poziomach poukrywano także masę sekretów, „znajdziek”, dodatkowych zadań i innych bonusów uatrakcyjniających oraz wydłużających zabawę.

Cała gra utrzymana została w typowej dla tej serii humorystycznej konwencji. Nie zabrakło także charakterystycznych przerywników filmowych. W tej części serii zabawne grymasy zostały jednak zastąpione przez wypowiedzi profesjonalnych lektorów.

Nie mogło również obejść się bez trybu dwuosobowej kooperacji na podzielonym ekranie. W końcu jest to jeden z elementów, dzięki któremu gry z serii LEGO zdobyły popularność na całym świecie.

Ostatnia modyfikacja 14 maja 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 923 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

LEGO Batman 2: DC Super Heroes cena w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

LEGO Batman 2: DC Super Heroes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2.7 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7
X360
PS3
PC
Wii
PSV
NDS
3DS
WiiU
iOS